Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Telefony-WebOS od HP przechodzi na Open Source

WebOS od HP przechodzi na Open Source

Popularność systemu operacyjnego zależy od wielu czynników, jednym z nich będzie na pewno to czy jest otwarty czy nie. HP postanowiło zaryzykować ze swoim WebOS i udostępnić go na licencji Open Source.

O decyzji zaprzestania wsparcia i produkcji urządzeń opartych na systemie WOS możecie przeczytać w newsie Kana, poniżej:

HP webOS znika z rynku tabletów i smartfonów

Tymczasem HP udostępni kod źródłowy systemu w nadziei, że jego rozwojem zajmą się pasjonaci.

Jest to bardzo słuszna decyzja biorąc pod uwagę rozwój Androida, społeczność zajmująca się udoskonalaniem i wypuszczaniem nowych wersji, ulepszonych rozwiązań – liczona jest w milionach osób. Niewątpliwie wpływa to również na popularność systemu wśród użytkowników. Jeżeli nie zajmujesz się programowaniem, możesz równie dobrze znaleźć to czego szukałeś przygotowane prze kogoś innego.

Z drugiej strony mamy już otwarty system, który może zostać użyty w smartfonach, na tabletach oraz netbookach. System od HP musiałby oferować coś czego nie ma Android.

Wg Meg Whitman CEO HP uwolnienie kodu systemu to ukłon w stronę społeczności, która swoją kreatywnością doprowadzi do powstania nowej generacji aplikacji i urządzeń.

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja, do społeczności można dołączyć na blogu:

http://developer.palm.com/blog

źródło: theverge.com

JarKenAutor |2011-12-10T23:28:33+01:0010 grudnia 2011 23:28|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.