Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Taryfy komórkowe, Wywiady-SMSowy SPAM – jak go unikać (wideo)

SMSowy SPAM – jak go unikać (wideo)

Niechciane SMS-y to problem dla wielu osób. Przychodzą nie wiadomo skąd i często słono nas kosztują. Jak się okazuje, w większości przypadków sami przyczyniamy się do ich otrzymywania. Na szczęście są sposoby na pozbycie się niechcianych SMS-ów.

SMS-y, których nie mamy ochoty otrzymywać, dotyczą najczęściej ofert reklamowych, zaproszeń do subskrypcji lub udziału w konkursie, a także usług premium. Odbiorcą takich wiadomości stajemy się wskutek podania swojego numeru do kontaktu np. przy podpisywaniu umowy na siłowni, pytaniu drogą elektroniczną o usługę w banku bądź potwierdzaniu zamówienia w sklepie internetowym. Często bezmyślnie wyrażamy wtedy zgodę na wykorzystanie marketingowe własnego numeru. W konsekwencji zaczynamy otrzymywać SMS-y premium czy reklamowe. Nasz numer może nawet zostać sprzedany innym firmom.

Jeśli chcemy zablokować niechciane SMS-y, możemy odstąpić od wszelkich umów, w których wyraziliśmy zgodę na wykorzystanie naszego numeru. Wówczas zwracamy się z prośbą o jego usunięcie z bazy. Warto również poprosić o pomoc operatora, który zablokuje SMS-y premium, marketingowe i reklamowe” – mówi serwisowi infoWire.pl Dominik Wartecki, PR manager z platformy SerwerSMS.pl. Każdy operator ma indywidualną procedurę blokowania niechcianych treści. Dlatego aby uzyskać wszelkie potrzebne informacje, najlepiej jest zadzwonić na infolinię.

Skutecznym sposobem ograniczenia SMS-ów premium jest ustalenie limitu miesięcznych opłat z nimi związanych. „Jeżeli go przekroczymy, usługa zostanie automatycznie zablokowana. Zabezpieczy nas to przed wysokim rachunkiem” – informuje ekspert.

źródło: infoWire.pl

KanAutor |2016-02-02T14:42:50+02:002 lutego 2016 14:42|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Taryfy komórkowe, Wywiady|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.