Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Poczta Polska udostępnia klientom dwukrotnie zwiększony limit wypłat gotówkowych w ramach usługi cash-back

Poczta Polska udostępnia klientom dwukrotnie zwiększony limit wypłat gotówkowych w ramach usługi cash-back

W placówkach pocztowych klienci mogą już dokonywać wygodnych wypłat gotówkowych do kwoty nawet 1 000 złotych.

Cash-back to usługa bankowa w ramach płatności kartą, dzięki której klient może wypłacać gotówkę w placówce pocztowej podczas dokonywania zakupów. Terminale zaopatrzone w aplikację z tą funkcją wypłaty gotówki w ramach płatności kartą uzupełniają tradycyjną sieć bankomatów, a posiadaczom kart płatniczych pozwalają na wygodną i bezpieczną wypłatę środków pieniężnych w pobliskiej placówce pocztowej.

Korzystanie z usługi jest bardzo proste. Wystarczy jedynie przy dokonywaniu płatności kartą poinformować obsługującego terminal POS, że chcemy pobrać gotówkę i wskazać kwotę.

Od września 2022 obowiązują limity wypłat w kwocie maksymanie 1000 zł. Wcześniej w ramach „Płać kartą i wypłacaj” można było pobrać tylko 500 zł, a w kartach Visa – 300 zł. Poczta Polska oferuje w placówkach maksymalną możliwą do wypłacenia kwotę.

Wyniki badań Fundacji Polska Bezgotówkowa przekonują, że aż 68 proc. Polaków słyszało o cash-backu, a co trzeci badany miał już okazję z niej skorzystać. Ze statystyk Banku Centralnego wynika, że z tej opcji korzystamy coraz częściej. W II kwartale 2022 r. przeprowadzono 5,8 mln wypłat sklepowych, co oznacza wzrost o 11,6 proc w stosunku do I kwartału 2022. W II kwartale 2022 r. wartość wypłat sklepowych wyniosła 819,6 mln zł, tj. więcej o 71,9 mln zł w porównaniu do poprzedzającego kwartału, co stanowi wzrost o 9,6 proc.

 

 

Autor |2023-01-16T13:02:14+01:0016 stycznia 2023 13:00|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile