Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Ponad 3 miliony złotych dla organizacji wspierających osoby uchodźcze z Ukrainy – Fundacja BNP Paribas podsumowuje dotychczasowe działania pomocowe

Ponad 3 miliony złotych dla organizacji wspierających osoby uchodźcze z Ukrainy – Fundacja BNP Paribas podsumowuje dotychczasowe działania pomocowe

Światowy Dzień Uchodźcy to dzień, w którym w szczególny sposób myślimy o naszych sąsiadach z Ukrainy i pomocy, która wciąż jest potrzebna. Od początku wojny w działania na rzecz uchodźców i uchodźczyń angażuje się Fundacja BNP Paribas, wspierając doświadczone organizacje pozarządowe. Do tej pory dzięki bankowej fundacji trafiło do nich już ponad 3 mln zł. W pomoc potrzebującym aktywnie włącza się również Bank BNP Paribas, m.in. służąc swoimi kompetencjami przedsiębiorcom, którzy trafiają do Centrum Doradztwa Biznesowego dla Ukraińców Diia.Business.

 

– W związku z wojną do Polski trafiło setki tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy potrzebują wsparcia we wszystkich możliwych aspektach funkcjonowania w obcym kraju. Powszechny odzew i chęć pomocy musimy umieć mądrze ukierunkować. Dlatego w naszych działaniach staramy się łączyć własne inicjatywy ze współpracą z doświadczonymi partnerami – mówi Joanna Gajda-Wróblewska, prezeska Zarządu Fundacji BNP Paribas.

 

Pomoc Banku BNP Paribas dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie trafia m.in. za pośrednictwem doświadczonych organizacji pozarządowych, które otrzymały łącznie ponad 3 mln zł dzięki Fundacji BNP Paribas.

Bankowa fundacja, która od 2016 r. działa na rzecz integracji uchodźców w Polsce, przekazała na pomoc Ukraińcom ponad 3 mln zł. Większość tej kwoty – ponad 1,5 mln zł – otrzymała Fundacja Ocalenie, która jest partnerem strategicznym Fundacji BNP Paribas i zajmuje się doraźną oraz długofalową pomocą wspierającą usamodzielnianie się uchodźców w Polsce. Dzięki tym środkom, od rosyjskiej inwazji do końca maja, Fundacja Ocalenie objęła pomocą więcej nowych osób niż w całym 2021 r. Zapewniła m.in. wsparcie mentorskie w Warszawie, Łomży i Łodzi dla ponad 2 tys. osób z Ukrainy, a ponad 1 tys. Ukraińców skorzystało z darmowego punktu pomocy rzeczowej. Środki trafiły również do Polskiego Forum Migracyjnego, oferującego szczególne wsparcie grupom wrażliwym: osobom z niepełnosprawnościami, samotnym matkom.

Ponadto, zaraz po wybuchu wojny, Fundacja BNP Paribas powołała fundusz solidarnościowy, na który wpłynęło 500 tys. zł darowizn. Zostały one podwojone przez fundację, która przekazała 1 mln zł kolejnym pięciu organizacjom: Stowarzyszeniu Homo Faber, działającemu na rzecz uchodźców, Fundacji św. Mikołaja, pomagającej ukraińskim dzieciom z rodzin ubogich i domów dziecka, Fundacji ANG Nienieodpowiedzialni, na zakup karetki dla Ukrainy, Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej, na działania pomocowe w obwodzie czernihowskim, Fundacji Splot Społeczny, na zakup żywności do darmowego „sklepu” dla uchodźców.

Bank BNP Paribas angażuje się w pomoc potrzebującym również bezpośrednio. Jako jedyna instytucja finansowa, dołączył do współpracy w ramach Centrum Doradztwa Biznesowego dla Ukraińców Diia.Business, które zostało uruchomione w Warszawie w maju przez Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy, polskie Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa we współpracy z firmą Mastercard. Diia.Business to krajowy projekt promujący przedsiębiorczość i eksport, zainicjowany przez Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy. Przy wsparciu Mastercard w lutym 2020 r. powstał portal internetowy, a do wybuchu wojny w różnych miastach Ukrainy uruchomiono także 11 centrów offline, wspierających lokalną przedsiębiorczość. Warszawski ośrodek to miejsce, gdzie każdy obywatel Ukrainy przebywający w Polsce będzie mógł skorzystać z darmowych profesjonalnych konsultacji w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, zamieszkania, zakwaterowania i zatrudnienia w naszym kraju. W ramach współpracy z Centrum, Bank BNP Paribas oferuje zainteresowanym osobom wsparcie swoich wielojęzycznych ekspertów w zakresie usług bankowości biznesowej i detalicznej, ubezpieczeń oraz rynku finansowego w Polsce.

To nie jedyne działania Banku BNP Paribas na rzecz potrzebujących w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. Bank zadbał o wsparcie własnych pracowników pochodzących z Ukrainy oraz koleżanek i kolegów z należącego do Grupy BNP Paribas Ukrsibbanku i ich rodzin. Wprowadził też szereg udogodnień dla Klientów z Ukrainy, m.in. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, darmowe operacje gotówkowe w oddziałach, bezprowizyjne przelewy do Ukrainy, uproszczony proces otwierania kont.

Autor |2022-06-20T19:40:54+02:0020 czerwca 2022 19:00|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.