Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Visa finalizuje przejęcie Tink

Visa finalizuje przejęcie Tink

Visa ogłosiła sfinalizowanie przejęcia Tink, platformy otwartej bankowości, która umożliwia instytucjom finansowym, fintechom i sprzedawcom tworzenie produktów i usług finansowych oraz przesyłanie pieniędzy.

Za pośrednictwem pojedynczego interfejsu API, Tink umożliwia swoim klientom przesyłanie pieniędzy, zapewnia dostęp do zagregowanych danych finansowych, a także udostępnia inteligentne usługi finansowe, takie jak analiza ryzyka i weryfikacja rachunków. Tink to platforma zintegrowana z ponad 3400 bankami i instytucjami finansowymi, co pozwala jej na dotarcie do milionów konsumentów w całej Europie.

Połączone w ramach transakcji siły Visa i Tink umożliwią korzystającym z ich rozwiązań klientom zapewnienie konsumentom wielu korzyści. Będą oni mogli lepiej kontrolować finanse oraz zarządzać pieniędzmi, danymi i celami finansowymi. Duże i małe przedsiębiorstwa zyskają natomiast szerszy dostęp do większej gamy dużo lepiej dostosowanych do ich potrzeb narzędzi. Umożliwią im one funkcjonowanie w środowisku cyfrowym z zachowaniem bezpieczeństwa – bez względu na to, czy wykonują płatności, sprawdzają wyciągi i pozycje na rachunkach, czy chcą skorzystać z alternatywnych źródeł finansowania.

 

– Narzędzia cyfrowe napędzają nową gospodarkę, a połączenie sił Visa i Tink wpłynie na zwiększenie wyboru i jakości usług związanych z cyfrową formą pieniędzy. Jest to istotne w rzeczywistości, w której granice między handlem, usługami finansowymi i płatnościami coraz bardziej się zacierają – powiedziała Charlotte Hogg, CEO Visa w Europie.

– Otwartość i innowacyjność to dwa kluczowe elementy, bez których dalszy rozwój cyfrowych usług finansowych nie byłby możliwy. Sprawdzona infrastruktura Visa, jej nieustanne inwestycje w odporność sieci, cyberbezpieczeństwo i zapobieganie oszustwom w połączeniu z interfejsem API, technologiami i relacjami klienckimi wypracowanymi przez Tink pomogą przyspieszyć popularyzację otwartej bankowości na całym świecie, w ramach bezpiecznej i niezawodnej platformy do innowacji – dodał Jack Forestell, dyrektor ds. produktów w Visa.

– Globalne sieci umożliwiają twórcom innowacyjnych rozwiązań zwiększanie skali ich działalności, a Visa zapewnia najlepszą podstawę, na której Tink może budować – powiedział Daniel Kjellen, CEO i współzałożyciel Tink – Visa pomoże Tink zyskać dostęp do ponad 15 tys. instytucji finansowych, a zaufanie konsumentów i rozpoznawalność marki Visa pozwolą w przyszłości rozwinąć usługi finansowe, które będą oferowane klientom w Europie i na całym świecie.

 

W najbliższym czasie Tink będzie działać jako wydzielona spółka zależna Visa. CEO i współzałożyciel Tink, Daniel Kjellen oraz obecny zespół zarządzający będą nadal kierować organizacją.Autor |2022-03-16T16:42:27+02:0016 marca 2022 17:00|Kategorie: Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.