Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Rynek-Górnicy wydobyli 90% wszystkich bitcoinów – Pozostałe zostaną wydobyte w ciągu najbliższych 119 lat

Górnicy wydobyli 90% wszystkich bitcoinów – Pozostałe zostaną wydobyte w ciągu najbliższych 119 lat

  • Na dzień 11 grudnia 2021 górnicy wydobyli 90% przewidzianej emisji bitcoinów (21 mln.), której wielkość została ustalona na początku za pomocą specjalnego algorytmu, wymyślonego przez Satoshi Nakamoto.
  • Pozostałe 10% będzie wydobywane przez kolejne 119 lat

 

Jak wiadomo, podaż Bitcoina jest ograniczona do 21 milionów. Po wydobyciu wszystkich monet – nowe już się nie pojawią. Właśnie tym Bitcoin zasadniczo różni się od walut fiducjarnych. Podaż pieniądza tradycyjnych walut stale rośnie, co doprowadza do dewaluacji.

 

Снимок экрана 2022 02 18 в 00.32.24

 

Jak podaje bitcoin millionaire z upływem czasu Bitcoin powinien stać się bardziej wartościowy, ponieważ liczba nowych monet wchodzących do systemu stale maleje.

 

Mining

Ważne jest, aby znać zasady wydobywania wirtualnej waluty. Uczestnik sieci otrzymuje nagrodę za wydobycie kryptowaluty, wykonując obliczenia matematyczne.

Innymi słowy, górnicy zapewniają sprzęt (ASIC, farmy GPU) do wydobywania. Przy zamknięciu następnego bloku wypłacana jest nagroda. Jeśli uczestnik sieci pracuje w puli, otrzymuje tylko część nagrody, biorąc pod uwagę moc przekazywaną do wspólnej sieci.

Górnicy nie tylko zarabiają pieniądze, ale również utrzymują wydajność sieci. Tworzą blockchain, dodając do niego nowe bloki z transakcjami.

 

Zasady wydobywania bitcoinów

Tożsamość założyciela cyfrowej waluty jest nadal nieujawniona, więc trudno będzie założyć, czym się kierował twórca przy wyborze zasad działania ekosystemu. Jednak pomysł Nakamoto do rozdania 90% BTC w ciągu pierwszych 12 lat działania algorytmu doprowadził do powstania wielomiliardowego przemysłu wydobywczego.

Wzrost złożoności wydobycia Bitcoina, wyznaczonego przez harmonogram emisji, doprowadził do stworzenia całego przemysłu produkcji górników ASIC i gwałtownego rozwoju chipsetów w bardzo krótkim czasie.

Okresowy halving, zmniejszający o połowę wynagrodzenie za blok, spowodował zwiększenie wartości bitcoina. Dlatego koszt bitcoina stał się w dużej mierze zależny od kosztów produkcji kryptowaluty.

W momencie stanowienia kryptowaluty w 2009 r. górnicy otrzymywali 50 bitcoinów za blok, ale halving w 2016 r. obniżył nagrodę do 12,5 bitcoinów, a następnie do 6,25 BTC w maju 2020 r. Oczekuje się, że w 2024 r. halving obniży wynagrodzenie do 3,125 BTC.

 

Снимок экрана 2022 02 18 в 00.32.31

 

W pewnym momencie, prawdopodobnie w 2140 roku, zostanie wydobyty ostatni Bitcoin. Nie oznacza to, że sieć zniknie. Oprócz nagród za obliczenia górnicy otrzymują opłaty za przetwarzanie transakcji. Obecnie prowizje te są niewielkie, około ułamka procenta. Jednak wraz ze spadkiem wynagrodzenia za obliczenia nowych bloków, opłata za przetwarzanie transakcji wzrośnie wraz z wartością bitcoina.

 

Podsumowanie

Według niektórych obliczeń, ostatni Bitcoin zostanie wydobyty w 2140 roku. Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy i użytkownicy nie muszą się martwić o limit Bitcoina, ponieważ większość ekspertów uważa, że po zakończeniu wydobycia Bitcoin nadal będzie istniał.

 

 

 

Źródło: vc.ru

Autor |2022-02-18T13:57:26+01:0018 lutego 2022 13:57|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Gość 20 lutego 2022 w 16:10 - Odpowiedz

    Czytam i tak nie rozumiem
    To kto na Nas napadł?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.