Jesteś tutaj:-, Newsy-Dziecko kupiło Bitcoin zamiast zabawek i stało się milionerem w wieku 17 lat

Dziecko kupiło Bitcoin zamiast zabawek i stało się milionerem w wieku 17 lat

21-letni uchodźca, Dadvan Yousuf, został najmłodszym milionerem w Szwajcarii, który sam zarobił swój majątek. Jego droga do bogactwa rozpoczęła się, gdy w wieku 11 lat sprzedał wszystkie swoje zabawki i kupił kryptowalutę za zdobyte pieniądze.

W 2003 roku, kiedy chłopiec miał 3 lata, jego rodzina przeprowadziła się z Iraku do szwajcarskiego Berna. W wieku 11 lat postanowił sprzedać wszystkie swoje zabawki, w tym Puzzle, konsolę Nintendo i gry wideo.

 

„Byliśmy bardzo biedni, a babcia potrzebowała pieniędzy na operację. Po pierwsze, nie mieliśmy pieniędzy, a po drugie, w tym czasie nie można było ich wysyłać. Jedynym możliwym sposobem jest przekazanie przez kogoś, kto planuje tam polecieć. Słyszałem, jak moi rodzice o tym rozmawiają i postanowiłem coś zrobić ” – mówi Yousuf.

 

Снимок экрана 2022 01 10 в 08.18.47

thesun.co.uk

 

Na sprzedaży zabawek udało mu się zarobić 250 franków szwajcarskich (około 272,5 USD).

 

„Moja rodzina nie mogła w to uwierzyć. W tym czasie nawet 250 Franków było dla nas dużymi pieniędzmi” – wspomina obecny kryptomilioner.

 

Kiedy zaczął szukać sposobu na przekazanie pieniędzy, po raz pierwszy przeczytał w Internecie o Bitcoinie. Więcej na ten temat na stronie crypto genius.

 

„Najpierw poszedłem do sklepu i poprosiłem o Bitcoiny – ale nikt nie miał pojęcia, co to jest. Kiedy powiedziałem ojcu, że chcę kupić Bitcoin, pomyślał, że żartuję

 

Chłopiec przez kilka dni namawiał ojca, żeby kupił kryptowalutę, a w końcu dostał jego kartę kredytową. W taki sposób Dadvan kupił swoje pierwsze 10 bitcoinów po 15 euro za sztukę.

 

„Nie miałem pojęcia, co to jest portfel kryptograficzny i jak to wszystko działa. W pewnym momencie pomyślałem, że popełniłem największy błąd w moim życiu i że ojciec miał rację” – mówi Yousuf.

 

Снимок экрана 2022 01 10 в 08.45.25

thesun.co.uk

 

Handel Bitcoinem pozwolił chłopcu po upływie jednego roku dokonać pierwszej dużej transakcji – Yousuf wydał 11,2 tys. euro na 1.000 BTC. A w 2016 roku był w stanie po raz pierwszy zainwestować pieniądze w Ethereum, kupując 16 tysięcy ETH za 134 tysiące euro.

 

Снимок экрана 2022 01 10 в 08.18.53

thesun.co.uk

 

Dadvan został Milionerem w wieku 17 lat, ale mimo wszystko nie sprzedał swoich aktywów do 2020 roku. Obecnie mieszka w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu Dolder. Ponadto Dadvan założył fundację Dohrnii, która bezpłatnie pomaga osobom, którzy chcą uzyskać wykształcenie finansowe, aby odnieść sukces jako handlowcy.

Należy zauważyć, że kryptowaluty są bardzo zmiennym aktywem. Dlatego wszystkie inwestycje w tym sektorze powinny być dokonywane ostrożnie i wyłącznie na własne ryzyko.

 

 

Zdjęcie główne: thesun.co.uk

Autor |2022-01-10T18:10:05+01:0010 stycznia 2022 18:09|Kategorie: Finanse, Newsy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.