Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Kierowcy odzyskują pasażerów po kryzysie: FREE NOW notuje przyrost kursów o +20% tygodniowo od maja

Kierowcy odzyskują pasażerów po kryzysie: FREE NOW notuje przyrost kursów o +20% tygodniowo od maja

Kryzys związany z pandemią koronawirusa nie ominął również branży przewozowej. Zalecenie o pozostaniu w domu wpłynęło na liczbę przejazdów realizowanych przez kierowców – stopniowo tracili oni zlecenia z lotnisk, dworców, firm, miejsc rozrywki i kultury. Według danych FREE NOW, w Polsce, druga połowa marca spowodowała nagły spadek liczby realizowanych kursów o ponad 80%. Teraz, gdy miasta wracają do życia, platforma notuje ponowne wzrosty.

 

W lutym tego roku FREE NOW w Polsce osiągnęło rekordową liczbę zrealizowanych zamówień w historii, notując wzrost o 110% względem lutego ubiegłego roku. Wybuch pandemii pod koniec marca spowodował nagły spadek liczby kursów o ponad 80%, który utrzymywał się do połowy kwietnia. Dane FREE NOW pokazują, jak mocno biznes mobilności miejskiej jest uzależniony od decyzji rządzących o zamknięciu kolejnych portów komunikacyjnych, miejsc kultury i rozrywki oraz instytucji w miastach.

 

2341

 

Na dobrej drodze

Obecnie branża mobilności miejskiej na nowo się odradza. Od połowy maja, gdy Polska weszła w tzw. “trzeci etap odmrażania gospodarki”, FREE NOW notuje cotygodniowo przyrost liczby zrealizowanych kursów o +20%.

 

Początek roku 2020, pod względem realizowanych zleceń, był dla FREE NOW jednocześnie najlepszym i najgorszym okresem w historii. Osiągnęliśmy poziom bardzo dynamicznego wzrostu, by następnie, w związku z pandemią, nagle doświadczyć największego spadku. Aktualnie jesteśmy na dobrej drodze powrotu do znaczącego wzrostu i osiągamy już blisko połowę wolumenu zamówień sprzed pandemii, a przełamanie 50% jest kwestią kilku następnych dni. Otwarcie granic i uruchomienie kolejnych połączeń lotniczych będzie miało znaczący wpływ na powrót rynku przewozowego do normalności. Liczymy, że jeszcze pod koniec roku 2020 powrócimy do stanu sprzed pandemii. Mamy również świadomość, że ten plan jest uzależniony od sytuacji epidemicznej w Polsce i decyzji rządzących – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.  

 

Dezynfekcja kierowca FREE NOW

 

Najwięcej kursów FREE NOW realizuje obecnie w weekendowe wieczory, co jest spowodowane ponownym otwarciem lokali gastronomicznych od połowy maja. W tygodniu, zamówienia FREE NOW pochodzą w większości od osób przemieszczających się do/z pracy, które unikają komunikacji zbiorowej.

 

Jako platforma, mamy potencjał do dalszego rozwoju i utrzymujemy wszelkie środki, które pozwalają nam go osiągać. Nasze cele pozostają niezmienne: pozycja lidera w każdym polskim mieście, pomoc kierowcom w przejściu reformy taxi i bycie dla nich wyborem numer jeden na rynku, a także rozwój oferty hulajnóg hive, które od maja można wypożyczyć wyłącznie przez aplikację FREE NOW – dodaje Krzysztof Urban.  

 

Alternatywy w czasach kryzysu

FREE NOW podjęło szereg działań w związku z pandemią koronawirusa, aby zapewnić bezpieczeństwo i pomoc dla kierowców i pasażerów:

  • od marca ponad 4 tysiące kierowców zostało wyposażonych w elastyczne przesłony ochronne, a przejazd z takim autem gwarantuje zamówienie w nowej opcji Lite+Screen,
  • FREE NOW podjęło akcję “Taxi dla Zdrowia” wspierającą personel medyczny i laborantów w darmowych przejazdach do szpitali, w usłudze “Dla Zdrowia”,
  • aby zapewnić kierowcom alternatywne źródło zleceń w czasach największego spadku liczby kursów, platforma podjęła współpracę z siecią supermarketów polegającą na dostawie zakupów spożywczych przez kierowców FREE NOW,
  • od czerwca, platforma oferuje firmom program FREE NOW to Work, który ma pomóc pracownikom powrócić do biur korzystając z bezpiecznej taksówki w codziennych przejazdach do pracy.

 

Wszelkie zalecenia dotyczące bezpieczeństwa nadal obowiązują kierowców i pasażerów, m.in. dezynfekcja, noszenie osłony nosa i ust oraz zajmowanie miejsc na tylnym siedzeniu przez pasażerów.

 Autor |2020-06-25T10:14:41+01:0025 czerwca 2020 10:14|Kategorie: Aplikacje, Finanse, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.