Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Top7-HAWE domaga się odszkodowania od zarządcy o wartości 700 tys. PLN

HAWE domaga się odszkodowania od zarządcy o wartości 700 tys. PLN

Zarząd HAWE SA informuje, że spółka złożyła pozew o zapłatę 700.000 złotych przeciwko Panu Wojciechowi Makuciowi  ( doradca restrukturyzacyjny numer licencji 37 ) pełniącemu od dnia 7 marca 2016 r. funkcję zarządcy w postępowaniu sanacyjnym spółki.  HAWE SA domaga się odszkodowania za szkodę jaką poniosła – 700 tys. złotych kary od Komisji Nadzoru Finansowego- w wyniku zaniechania przez zarządcę przygotowania szeregu sprawozdań finansowych, do których był zobowiązany zgodnie z przepisami prawa restrukturyzacyjnego czego konsekwencją było wykluczenie z obrotu na GPW.

Pozwany wcześniej pełnił funkcję tymczasowego nadzorcy sądowego w postępowaniu upadłościowym (od 23 grudnia 2015 roku),  zarządcy przymusowego w postępowaniu upadłościowym ( od 11 stycznia 2016 roku) a następnie zarządcy HAWE S.A. (od 07 marca 2016 roku) w postępowaniu restrukturyzacyjnym  Spółki. W opinii Zarządu HAWE SA pozwany jako zarządca dłużnika w postępowaniu sanacyjnym dopuścił się szeregu zaniedbań, zaniechań i nieprawidłowości, w wyniku czego Spółka nie wykonała obowiązków sprawozdawczych i nie przekazała uprawnionym podmiotom informacji bieżących i okresowych. Pozwany nie dopilnował, aby spółka przekazała Komisji Nadzoru Finansowego oraz do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu rocznego za 2015 rok, raportu rocznego za 2015 rok, raportu kwartalnego za I kwartał 2016 roku, skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze 2016 roku, skonsolidowanego raportu kwartalnego za III kwartał 2016 roku, skonsolidowanego raportu rocznego za 2016 rok, raportu rocznego za 2016 rok oraz skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał 2017 roku. W wyniku tych zaniedbań KNF, 27 marca 2018 r. podjęła decyzję o ukaraniu Spółki karą pieniężną w wysokości 700 tysięcy złotych oraz bezterminowo wykluczyła akcje Spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie

Ze względu na decyzję sądu dotyczącą otwarcia sanacji i odebrania zarządu własnego, nie mogliśmy  przygotować sprawozdań. Zgodnie więc z prawem restrukturyzacyjnym to zarządca miał obowiązek przeprowadzić ten proces i opublikować sprawozdania spółki. Z niewiadomych dla mnie przyczyn zarządca Pan Wojciech Makuć tego nie zrobił. Skoro spółka została za to ukarana a szkodę ponieśli także jej akcjonariusze w wyniku wykluczenia z giełdy, więc  naturalne, że domagamy się zadośćuczynienia od osoby, która w tym zakresie zawiniła. Warto też przypomnieć, że HAWE SA miała uchwaloną emisję ratunkową na spłatę wierzycieli i rozpoczęty proces dopuszczenia prospektu w KNF. Jestem przekonany, że spółka byłaby obecnie w innym miejscu gdyby nie celowe decyzje podejmowane przez tego zarządcę prowadzące de facto od początku do umorzenia restrukturyzacji.”- komentuje Paweł Paluchowski, prezes HAWE SA.

Obecnie Zarząd HAWE SA analizuje inne decyzje podjęte przez byłego zarządcę. Spółka nie wyklucza złożenia kolejnych pozwów w związku z analizowanymi nieprawidłowościami w działaniach Pana Wojciecha Makucia.

 

Autor |2018-04-24T07:12:22+02:0024 kwietnia 2018 07:12|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: |1 komentarz

1 komenarz

  1. Restrukturyzacja-kancelaria 25 kwietnia 2018 w 07:39 - Odpowiedz

    O roli doradcy restrukturyzacyjnego w postępowaniu sanacyjnym możecie Państwo poczytać na naszym blogu: http://restrukturyzacja-kancelaria.pl/doradca-restrukturyzacyjny/

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.