Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Webinar o zrównoważonym rozwoju dla finalistów programu Solve for Tomorrow

Webinar o zrównoważonym rozwoju dla finalistów programu Solve for Tomorrow

Finaliści Solve for Tomorrow są już na ostatniej prostej do uroczystego ogłoszenia zwycięzców II edycji programu. Jednak jeszcze chwilę przed ostatecznymi wynikami mieli szansę wziąć udział w webinarze poszerzającym wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Kłopotowska z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Cele Zrównoważonego Rozwoju to temat, któremu niewiele uwagi poświęca się podczas zajęć lekcyjnych. Stąd też powstał pomysł na webinar, który miał za zadanie wypełnić tę lukę programową oraz uporządkować i poszerzyć wiedzę na ten temat. Celem webinaru było uświadomienie uczestników, na jakie konkretne wyzwania odpowiadają zgłoszone przez nich projekty do finału programu Solve for Tomorrow oraz zainspirowanie ich do zastanowienia się, w jakim kierunku zmierza nasz świat.

 

SFT Campus 6

 

Webinar pt. „Każdy z nas ma wpływ na przyszłość świata, czyli o zrównoważonym rozwoju słów kilka” poruszał podstawowe informacje na temat sposobów osiągnięcia zrównoważonego rozwoju czy też czym są Milenijne Cele Rozwoju. Finaliści i finalistki mieli również okazję zastanowić nad tym jaki każdy i każda z nich ma wpływ na ich realizację. Prowadząca przedstawiła także przykłady na to, w jaki sposób na co dzień można przyczynić się do realizacji konkretnych celów oraz zachęciła uczestników do dzielenia się swoimi pomysłami.

 

– Warto upowszechniać wiedzę na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju wśród młodych ludzi. W końcu to właśnie ten zestaw siedemnastu działań jest przepisem na poprawę przyszłości świata. Wiedza o tym, że takie drogowskazy istnieją może pomóc przy tworzeniu własnych kreatywnych rozwiązań, a także może zachęcać do osobistego zaangażowania. Podczas naszego spotkania chciałam zainspirować finałowe zespoły do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju i zachęcić ich do dzielenia się nią z innymi, bo tylko świadomi swojej odpowiedzialności obywatele i obywatelki mogą skutecznie wpływać na to, w jakim świecie żyjemy – mówi Agnieszka Kłopotowska, menedżerka projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Prowadząca webinar to menedżerka projektów z ponad 10-letnim doświadczeniem w organizacjach pozarządowych zajmujących się tematyką ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w Polsce i na świecie. Agnieszka Kłopotowska obecnie prowadzi program w Forum Odpowiedzialnego Biznesu Chapter Zero Poland. Firma Samsung jest partnerem strategicznym FOB od 2020 roku.

W ramach współpracy z FOB Samsung dzieli się swoimi dobrymi praktykami. Partnerstwo to doskonała szansa, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zainteresować ich inicjatywami CSR prowadzonymi przez firmę. Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, już drugi rok z rzędu jest członkinią jury programu Solve for Tomorrow.

 

SFT Campus 7

 

Solve for Tomorrow jest globalnym programem organizowanym przez firmę Samsung. W ramach niego młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata, takimi jak zdrowie, klimat, bezpieczeństwo czy integracja. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków i młodych dorosłych.

 

Autor |2023-04-12T17:01:58+02:0012 kwietnia 2023 17:01|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile