Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei Innovation Day 2022: czas na inteligentniejszą, bardziej zieloną i zrównoważoną Europę

Huawei Innovation Day 2022: czas na inteligentniejszą, bardziej zieloną i zrównoważoną Europę

Około 250 przedstawicieli węgierskiego rządu, europejskiego sektora rządowego, przemysłowego i akademickiego spotkało się Budapeszcie w ramach Huawei Innovation Day 2022, aby rozmawiać o innowacjach dla zrównoważonej Europy. Podczas wydarzenia Huawei zaprezentował szereg przykładów wykorzystania 5G w przemyśle m.in. w logistyce, portach i górnictwie.

Huawei Innovation Day 2022 jest flagowym kongresem poświęconym innowacjom w Europie – to już dziesiąty rok, kiedy Huawei jest gospodarzem tego wydarzenia. Od przeszło dekady firma wraz z partnerami prezentuje spostrzeżenia na temat tego, jak innowacje technologiczne mogą rewolucjonizować i przyspieszać cyfryzację, zieloną transformację energetyczną, ochronę różnorodności biologicznej i kultywowanie talentów.

 

W Huawei wierzymy, że możemy przewodzić innowacjom przyszłości poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój. Choć proces ten jest pełen niepewności, jedno pozostaje pewne: innowacje będą kluczowe dla realizacji wspólnej, zrównoważonej przyszłości. Cieszymy się na współpracę z naszymi partnerami, dzięki której możliwe będzie tworzenie inteligentniejszej, bardziej zielonej i zrównoważonej Europy – tymi słowami rozpoczął wydarzenie Jeff Wang, Prezes Public Affairs i Komunikacji w Huawei.

W ostatnich latach Węgry osiągnęły sukces w konkurencji o inwestycje dużych chińskich firm. Centrum badawczo-rozwojowe Huawei w Budapeszcie, jak również największe europejskie centrum logistyczne, znajdujące się w pobliżu stolicy, to szczególne atuty dla naszego kraju. Inwestycje Huawei na Węgrzech są dla nas powodem do dumy. Cieszymy się, że firma ufa węgierskim talentom i naszemu systemowi edukacji. Obie strony odniosły ogromne korzyści ze strategicznej współpracy podpisanej dziesięć lat temu, a węgierski rząd jest gotowy do jej kontynuacji – dodał węgierski Minister Spraw Zagranicznych i Handlu Péter Szijjártó.

 

Transformacja zielonej energii

Mając wspólną wizję zielonej gospodarki energetycznej, Ministerstwo Technologii i Przemysłu Węgier, Węgierskie Stowarzyszenie Akumulatorów, Planergy Solutions i Huawei podjęły współpracę nad białą księgą dotyczącą przyszłości węgierskiego sektora energetycznego. Dokument analizuje wyzwania, jakie obecnie stoją przed transformacją energetyczną w tym kraju, m.in. strategię magazynowania energii.

 

Robimy duże postępy w kierunku redukcji gazów cieplarnianych. Cyfryzacja będzie niezwykle potrzebna chociażby w dostarczaniu energii. Na pierwszy plan muszą wysunąć się innowacyjne rozwiązania, a my umieściliśmy je wszystkie na mapie inwestycyjnej Węgier – powiedział Márk Alföldy-Boruss, Zastępca Sekretarza stanu ds. energii w Ministerstwie Technologii i Przemysłu.

Wykorzystaliśmy technologię do budowania bardziej zielonej planety i tworzenia lepszej przyszłości dla następnych pokoleń – dodał Besime Özderici, członek zarządu SolarAPEX.

 

Na początku tego roku firma współpracowała z Huawei, aby zbudować największy na świecie projekt dachowej elektrowni słonecznej dla Tosyali Holding w Turcji. Inwestycja będzie posiadać całkowitą zainstalowaną moc o wartości 140 MW, co zmniejszy emisję dwutlenku węgla o 116,525 ton metrycznych rocznie.

 

Rozwój talentów i ochrona bioróżnorodności

Podczas wydarzenia, Uniwersytet Służby Publicznej Węgier podpisał również umowę partnerską z Huawei w ramach programu Huawei Seeds for the Future, promującego edukację w zakresie ICT. Dzięki inicjatywie Seeds for the Future w ciągu ostatnich dwóch lat przyznano stypendia o łącznej wartości 5 milionów euro dla około 1000 studentów z 12 krajów europejskich. Huawei zaprezentował również swoje najnowsze działania na rzecz ochrony przyrody w ramach projektu TECH4ALL, przy którym współpracował z Rainforest Connection i Białowieskim Parkiem Narodowym w Polsce. Projekt ten wykorzystuje, zasilany sztuczną inteligencją, system monitoringu akustycznego do badania wpływu zmian klimatu na bioróżnorodność w puszczy.

Dr Gergely Deli, Rektor Uniwersytetu Usług Publicznych, przywołał inny projekt dotyczący zrównoważonego rozwoju, przy którym uczelnia współpracowała z Huawei. Wykorzystuje on inteligentne rozwiązanie fotowoltaiczne zamontowane na przyczepach, aby skutecznie wspierać badania nad gospodarką wodną na obszarach chronionych w dorzeczu Dunaju w celu zapobiegania powodziom. Dr Deli podkreślił, że współpraca z Huawei jest doskonałym przykładem tego, jak podmiot z sektora biznesowego może wspierać instytucję akademicką, tworząc wartość dodaną, a także pokazując rozwój i zrównoważoną rolę nowoczesnych technologii w ochronie środowiska oraz badaniach.

Autor |2022-09-28T12:21:17+02:0028 września 2022 12:30|Kategorie: Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.