Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Testy i opinie-Test kamery internetowej EZVIZ C6N 4MP

Test kamery internetowej EZVIZ C6N 4MP

Monitoring domu, mieszkania lub biura przyda może nam się przydać jeśli chcemy zwiększyć nasze bezpieczeństwo i mieć szybki dostęp do poglądu sytuacji wewnątrz pomieszczenia. Dzięki internetowej kamerze możemy np. sprawdzić co w domu robią domowe zwierzaki lub czy okna zostały zamknięte a światło wyłączone. Wiele kamer wyposażonych jest w dodatkowe detektory ruchu, które zapisują nagrania w przypadku wykrycia osób w pomieszczeniu. Niektóre z nich są też sterowane przez Internet i mogą skierować swój obiektyw w dowolną stronę.

Nie dziwi więc, że coraz więcej osób dokonuje zakupu urządzeń do monitoringu wizualnego – na co niemały wpływ mają też ich spadające ceny. W teście przyjrzymy się bliżej kamerce firmy EZVIZ – CS-C6N 4 Mpix, która wyposażona w jest w matryce rejestrującą obraz w rozdzielczości 2560x1440px. Kamerka ta ma jednak jeszcze wiele innych interesujących funkcji.

Dane techniczne:

 • Przetwornik 1/3’’ CMOS – 4 Mpix, 2560x1440x
 • Jasność obiektywu F/2.2
 • Kąt widzenia 124 stopnie
 • WIFI 4 2.4 GHz, złącze LAN
 • Wsparcie kodowania H.265 i H.264
 • Tryb nocny
 • Waga: 252 g, Wymiary: 119x88x88 mm

Montaż

Montaż kamerki przebiegł bezproblemowo. Wypakowujemy urządzenie z pudełka i podpinamy do zasilacza. W następnym kroku konieczne jest pobranie z marketu aplikacji EZVIZ w której wybieramy model kamerki z listy i konfigurujemy połączenie WIFI. Dane te przesyłane są do kamerki, żeby mogła działać ona w naszej sieci. Alternatywnie można też podpiąć kamerkę kablem Ethernet. Niestety, producent nie przewidział tutaj możliwości zasilania kamerki prze PoE.

 Użytkowanie

Gdy połączenie jest gotowe, podgląd z kamerki pojawia się na ekranie aplikacji mobilnej. Możemy z niej dokonać dalszej nastawy parametrów pracy takich jak rozdzielczość lub nagrywanie dźwięku.

Kamera ma kilka interesujących funkcji, które warto opisać:

 • Prowadzenie rozmów – przy pomocy aplikacji mobilnej możemy nawiązać rozmowę z osobą w pomieszczeniu w którym znajduje się kamerka. Dźwięk z pomieszczenia jest dosyć dobrze rejestrowany i rozmówca jest dobrze rozumiany choć da się słyszeć pewne opóźnienie mowy w stosunku do obrazu.
 • Funkcja PTZ – kamerka wyposażona jest w silniki, które sterują pozycją obiektywu. Możemy go obracać, podnosić o opuszczać i tym samym przejrzeć większą część pomieszczenia. Dzięki funkcji „Zdjęcie 360” możemy wykonać zdjęcie całego otoczenia kamery, które następnie ułatwi kierowanie obiektywu na to miejsce. Przykładowo, gdy na zdjęciu otoczenia klikniemy na drzwi do pomieszczenia to obiektyw kamery natychmiast tam się skieruje i nie musimy do tego używać strzałek.
 • Automatyczne śledzenie wykrytego obiektu – gdy kamerka wykryje ruch w pomieszczeniu może automatycznie podążać za tym obiektem i rejestrować jego obraz. W trakcie test CS-C6N poprawnie rejestrowała moje przemieszczenie się po pokoju i w tym czasie cały czas nagrywała film. Kamera rejestruje obraz tylko w sytuacji, gdy jest „uzbrojona”. Nieuzbrojona kamera nie nagrywa filmów ale pozwala na dostęp do podglądu bieżącej sytuacji w pomieszczeniu. Podgląd też możemy wyłączyć zmieniając tryb pracy kamery na „uśpienie”
 • Podświetlenie IR – w nocy kamera aktywuje diody IR służące do podświetlenia pomieszczenia. Obraz jest wtedy oczywiście czarnobiały, ale jesteśmy w stanie rozpoznać detale w promieniu 3 – 4 metrów.

Jeśli szukamy nieco bardziej zaawansowanych funkcji, to możemy skorzystać z możliwości tworzenia procedur. Definiujemy je przy pomocy aplikacji mobilnej, lecz konieczne jest posiadanie dodatkowych urządzeń marki EZVIZ oraz centralki nimi sterującej. Kamerkę możemy np. powiązać  z inteligentnym oświetleniem lub domowym alarmem. Nie testowałem tej funkcji, ponieważ nie mam na stanie innych urządzeń EZVIZ.

Obraz jest rejestrowany w rozdzielczości 2560x1440px a jego jakość możemy ocenić na filmach poniżej dla trybu dziennego i nocnego. Dzięki wsparciu dla kodeka H.265 rejestrowany film jest lepiej skompresowany i zajmuje mniej miejsca.

 

ezviz dzien

Nagrania w dzień

ezviz noc

Nagrania w nocy

 

Tutaj warto się tez przyjrzeć możliwościom zapisu materiału video. CC-C6N zapisuje pliki na karcie pamięci microSD o pojemności do 256 GB (trzeba ją kupić osobno) lub w chmurze. Zapis w chmurze pozwala na dostęp do archiwum nagrań z dowolnego miejsca z pliki trzymane są przez 7 lub 30 dni. Usługa jest jedna płatna i to niemało – za  wariant z 30-dniowym przechowywaniem materiału wideo dla jednej kamery przyjdzie nam zapłacić ponad 419 zł, czyli ponad 2x więcej niż kosztuje sama kamera. Osobiście wolałbym mieć też możliwość zapisu danych w chmurze innych dostawców lub na dysku sieciowym– korzystam bowiem już z Dropboxa, OneDrive i mam pamięć typu NAS. Możliwość zapisu nagrań w tych miejscach byłaby mile widziana.

W cenie ok 190-200 zł urządzenie nie jest drogie. Daje nam przy tym całkiem dobrą jakość obrazu, kontrolę z aplikacji mobilnej a obrotowy obiektyw kamery pozwala „rozejrzeć się” po pomieszczeniu. Aplikacja sterująca kamerką EZVIZ też jest łatwa w użyciu a proces instalacji jest nieskomplikowany

Plusy:

 • Niska cena
 • Spora rozdzielczość
 • Tryb nocny
 • PTZ do obracania kamerą
 • Łatwa w użyciu aplikacja mobilna

Minusy:

 • Brak możliwości zapisu nagrań w innych miejscach niż chmura EZVIZ lub karta pamięci
 • Brak obsługi zasilania przez kabel Ethernet PoE.


Autor |2022-09-28T12:29:51+01:0028 września 2022 12:29|Kategorie: Bezpieczeństwo, Gadżety, Newsy, Testy i opinie|2 komentarze

2 komentarze

 1. Ogrodnik 28 września 2022 w 13:01 - Odpowiedz

  Mam taki sprzęt, świetnie się sprawdza jako dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą

 2. antagonka 5 października 2022 w 01:04 - Odpowiedz

  jakos takie kamery mnie nie rajcuja wystarcza mi ta w laptopie 😀 do domu mam za to monitoring z lanberga sterowany apką,dziala na wifi

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.