Jesteś tutaj:-, Gry, HTC, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Konferencja naukowa Kolokwia Witeloniana, pod hasłem: „Szkoła przyszłości – czyli jaka?”

Konferencja naukowa Kolokwia Witeloniana, pod hasłem: „Szkoła przyszłości – czyli jaka?”

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa zaprasza redakcje 24 maja (wtorek) do świata wirtualnej rzeczywistości. Spotkanie odbędzie się o godz. 12.30 w Centrum Konferencyjno – Widowiskowym na terenie Uczelni (Sejmowa 5A, 59-220 Legnica).

24 maja w Witelonce odbywać się będzie konferencja naukowa Kolokwia Witeloniana, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Szkoła przyszłości – czyli jaka? Rozwiązania dla nowoczesnej edukacji. Trendy, prognozy, możliwości”.

Jednym z partnerów konferencji jest firma HTC – światowy potentat branży elektronicznej, który będzie prezentować w Witelonce najnowsze i najciekawsze rozwiązania edukacyjne w wirtualnej rzeczywistości. Co ważne – prezentacja sprzętu VR będzie przygotowana zgodnie z kierunkami kształcenia prowadzonymi przez Collegium Witelona.

 

HTC POSTY 12

 

HTC zaprezentuje m.in. sprzęt umożliwiający prowadzenie lekcji nauki anatomii w wirtualnej rzeczywistości czy pierwszy na świecie trenażer do nauki udzielania pierwszej pomocy w VR. Zaprezentowany zostanie też m.in. silnik samochodowy w VR (wykorzystywany przez jednego z producentów aut linii premium) czy linia produkcyjna w VR. Będzie też prezentacja platformy lekcjeonline.pl, która wykorzystuje VR do nauki języków obcych. Planujemy także inne atrakcje związane z wirtualną rzeczywistością (przypomnijmy, że w Collegium Witelona od kwietnia br. działa Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości).

 

Sądzimy, że sami chętnie włożycie gogle VR i „zanurzycie” się w wirtualnym świecie, poznacie najnowsze, światowe rozwiązania w tej dziedzinie. Zapraszamy Was 24 maja o godz. 12.30 do Centrum Konferencyjno – Widowiskowego, w którym umożliwimy Wam skorzystanie ze sprzętu VR, jednocześnie czekać na Was będą przedstawiciele Collegium Witelona, uczestnicy/prelegenci konferencji, przedstawiciele firmy HTC oraz platformy lekcjeonline, z którymi będziecie mogli przeprowadzić rozmowy, zrealizować materiały prasowe, telewizyjne, radiowe itp.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.