Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-AMD i Intel wstrzymują dostawy swoich produktów do Rosji

AMD i Intel wstrzymują dostawy swoich produktów do Rosji

Producenci procesorów Intel i AMD wstrzymali dostawy swoich produktów do Rosji

Najwięksi amerykańscy producenci procesorów: Intel i AMD wstrzymają dostawy swoich produktów do Rosji. Może to spowodować niedobór serwerów i wzrost cen

O tym, że najwięksi producenci procesorów AMD i Intel zawiesili dostawy swoich produktów do Rosji, poinformowały dwa źródła na rynku IT.

Według jednego z nich, firmy te ustnie poinformowały rosyjskich producentów, że produkty AMD i Intel nie są tymczasowo wysyłane na terytorium Rosji. Сhińscy partnerzy otrzymują już powiadomienia od lokalnego biura Intela o zakazie dostarczania procesorów. Zawieszenie dostaw procesorów od AMD i Intela potwierdził również przedstawiciel stowarzyszenia rosyjskich programistów i producentów elektroniki.

Rzecznik Intela w Rosji odpowiadając na pytanie, „czy wstrzymano dostawy procesorów”, powiedział, że „firma ściśle monitoruje sytuację i egzekwuje obowiązujące sankcje i przepisy dotyczące kontroli eksportu, w tym nowe sankcje nałożone przez OFAC oraz przepisy wydane przez BIS (Biuro Przemysłu i bezpieczeństwa USA, które jest regulatorem w zakresie kontroli eksportu)”.

 

Снимок экрана 2022 02 28 в 16.27.10

 

25 lutego BIS opublikował szczegóły nowych ograniczeń w eksporcie produktów technologicznych dla branży przemysłu rosyjskiego.

Odpowiedni dokument „w odpowiedzi na dalszą inwazję Rosji na Ukrainę” wejdzie w życie 3 marca tego roku. Amerykańskie firmy będą musiały uzyskać od władz USA licencję na eksport do Rosji produktów kontrolowanych przez BIS, w tym elektroniki, komputerów, komponentów dla przemysłu lotniczego i innych.

Autor |2022-02-28T20:10:45+01:0028 lutego 2022 20:10|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.