Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung zaprezentował rozwiązania na miarę nowej ery połączonych doświadczeń

Samsung zaprezentował rozwiązania na miarę nowej ery połączonych doświadczeń

Na wydarzeniu Samsung Developer Conference programiści, twórcy i projektanci odkrywają nowe możliwości poszerzającego się ekosystemu Samsung

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. zorganizowała dziś Samsung Developer Conference 2021 (SDC21), pierwszą w historii wirtualną konferencję dla programistów. Podczas wydarzenia – skierowanego zarówno do użytkowników, developerów jak i partnerów – Samsung przedstawił zestaw rozwiązań, które pozwalają kształtować, opracowywać i tworzyć doświadczenia dopasowane do szybko ewoluujących stylów życia użytkowników.

Na konferencji firma podkreśliła swoje podejście do innowacji, w którym to użytkownicy są priorytetem. Szczególnie zaakcentowano sposób, w jaki udoskonalenia w zakresie AI, IoT i zabezpieczeń współdziałają z całą ofertą Samsung, zapewniając wrażenia odpowiadające temu, jak ludzie żyją, a tym samym otwierające nową erę łączności i współpracy.

 

– Jesteśmy dumni z pionierskiej pracy, jaką możemy realizować wraz z kreatywną społecznością programistów – mówi DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. – Społeczeństwo staje się coraz bardziej połączone dzięki nowym narzędziom i urządzeniom. Chcemy zatem sprawić, by życie użytkowników – gdziekolwiek się znajdują – było przy tym coraz łatwiejsze i inteligentniejsze.

 

Platformy opracowane z myślą o połączonych doświadczeniach

Potężna platforma technologii, obejmująca AI, IoT i zabezpieczenia, udoskonala wrażenia użytkowników i pozwala programistom szybciej tworzyć kreatywne aplikacje. Na konferencji firma Samsung wyszczególniła kilka punktów planu mającego na celu umocnienie kluczowych technologii platformy, takich jak Bixby, SmartThings i Samsung Knox.

 

BixbyST Security 1024x576

 

Podczas wykładu inaugurującego SDC21 firma przedstawiła udoskonalenia Bixby, który stał się centralnym aspektem doświadczeń użytkowników ponad 300 milionów urządzeń Samsung. Bixby wykorzystuje AI oraz głębokie sieci neuronowe, by przetwarzać komendy bezpośrednio na urządzeniu, nawet 35% szybciej niż dotychczas.

Z myślą o programistach Samsung ogłosił wprowadzenie Bixby Home Platform stanowiącej inteligentną warstwę pomiędzy oferowanym przez Bixby przetwarzaniem języka naturalnego a SmartThings. Za sprawą platformy, komendy głosowe mogą być realizowane bardziej inteligentnie, uwzględniając stanu i sposobu używania poszczególnych urządzeń.

Firma poinformowała również, że platforma SmartThings zostanie w pełni zintegrowana z Matter, najnowszym standardem łączności inteligentnego domu. Matter wychodzi naprzeciw wyzwaniom interoperacyjności, a dzięki dużej liczbie partnerów sprawi, że połączenia w ramach inteligentnego domu staną się praktycznie bezproblemowe. Oprogramowanie SmartThings Hub zostanie ponadto zastosowane w urządzeniach Samsung, w tym w telewizorach Samsung Smart i lodówkach Family Hub.

 

Matter Samantha Fein 1024x576

 

Samsung wierzy, że dane klientów i ich prywatność są równie ważne jak wrażenia, których dostarczają różne urządzenia firmy. Dlatego niezmiennie dąży do zapewnienia zarówno doskonałych doświadczeń z użytkowania, jak i kompleksowych zabezpieczeń urządzeń i usług. Samsung Knox, oferowana przez firmę platforma bezpieczeństwa klasy militarnej, gwarantuje wbudowaną ochronę ponad 100 milionom urządzeń Samsung. Dodatkowe zabezpieczenie danych użytkowników umożliwia Samsung Knox Vault, rozwiązanie dostępne w ramach różnorodnego, specjalnie chronionego sprzętu (nowego bezpiecznego procesora i odizolowanej bezpiecznej pamięci) i nowego, zintegrowanego oprogramowania chroniącego wybrane dane przed systemem Android i aplikacjami. Podczas wykładu inaugurującego konferencję przedstawiciele firmy podkreślili wagę współpracy oraz swoją filozofię otwartej innowacji na rzecz udoskonalenia zabezpieczeń i prywatności, przypominając o swoich działaniach na rzecz udostępniania narzędzi do analizy bezpieczeństwa jako projektów typu „open source”.

Firma przedstawiła także swoje Zasady prywatności, szczególnie skupiając się na trzech, które przyświecają wszelkim opracowywanym przez nią innowacjom. Są to: ochrona, wybór i transparentność. W myśl tych zasad użytkownicy, programiści i partnerzy otrzymują informacje umożliwiające im podejmowanie decyzji o tym, w jaki sposób dane mają być zarządzane. Firma daje użytkownikom możliwość przeglądania udzielonych zgód i zarządzania nimi z poziomu ustawień prywatności na urządzeniach Galaxy i telewizorach Samsung Smart, a swoje polityki dotyczące prywatności publikuje na Portalu prywatności. W dalszej perspektywie Samsung będzie współpracował z globalnymi ekspertami w zakresie bezpieczeństwa, jednocześnie udostępniając kolejne narzędzia do analizy zabezpieczeń w formie „open source”, by sprawić, że ekosystem firmy będzie jeszcze lepiej chroniony.

 

Privacy 1024x576

 

 

Tizen wynosi telewizory Samsung Smart na nowy poziom

Zgodnie ze swoją wizją „Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich” Samsung umacnia swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie telewizorów, opracowując nowe doświadczenia usprawniające łączność, funkcjonalność i immersyjną rozrywkę. Podczas SDC21 firma przedstawiła kilka sposobów, w jakie odbiorniki Samsung Smart oferują użytkownikom nowe wrażenia. Są to m.in.:

  • oparta na partnerstwie z Google wideokomunikacja pozwalająca cieszyć się lepszymi rozmowami wideo na telewizorze poprzez obsługujące AI funkcje wyostrzania i przybliżania,
  • Samsung Health na odbiorniku Samsung Smart, który łączy się z kamerką sieciową w celu analizowania ruchów i zapewniania podczas treningu informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym
  • bardziej realistyczne granie za sprawą HDR10+, zautomatyzowanych ustawień zapewniających niską latencję oraz kalibrację HDR.

Dla firm Samsung wprowadzi Tizen for Business. Usługa ta wspiera interaktywne e-tablice w szkołach, kioski samoobsługowe w centrach handlowych, a nawet wyświetlacze w restauracjach, na lotniskach czy w metrze. Z kolei nowe portale zarządzania sprawiają, że firmy mogą w czasie rzeczywistym monitorować wyświetlacze i zdalnie nimi sterować, a przy pomocy jednego dotknięcia wprowadzać ustawienia na wielu urządzeniach jednocześnie.

 

VD Tizen 1024x576

 

Z kolei Licencjonowanie platformy telewizyjnej Tizen sprawia, że producenci mogą wprowadzić platformę klasy premium szybko i minimalnym kosztem. Mogą oni korzystać z Tizen TV, by promować swoje produkty na rynku inteligentnych telewizorów, docelowo sprawiając, że większa liczba użytkowników może cieszyć się wszystkim, co oferuje Tizen.

 

Innowacje w całym ekosystemie Galaxy

Samsung zapewnia wrażenia, które wychodzą naprzeciw wszystkim użytkownikom. Wciąż rosnąca liczba dostępnych typów i rozmiarów sprzętów sprawia, że programiści mają nieskończenie wiele możliwości wprowadzania innowacji.

Podczas konferencji firma zaprezentowała One UI 4, najnowszą wersję interfejsu użytkownika na urządzenia mobilne. One UI 4 oferuje nowy poziom personalizacji, pozwalając użytkownikom tworzyć w pełni własne doświadczenia i dostosowywanie urządzeń do swoich potrzeb. Interfejs łączy wiodące funkcje prywatności i zabezpieczeń firmy z opcjami, w ramach których użytkownicy mogą personalizować udzielane zgody, zyskując dzięki temu kontrolę nad swoimi danymi na urządzeniach Samsung.

Na wydarzeniu firma zademonstrowała programistom możliwości One UI 4, w szczególności w odniesieniu do urządzeń składanych, np. Galaxy Z Fold3 i Z Flip3. Dzięki nowemu interfejsowi użytkownicy mogą korzystać z funkcjonalności takich jak tryb Flex i Multi-Active Window, które pozwalają im cieszyć się bardziej intuicyjnymi, przyjaznymi wrażeniami, dostępnymi tylko na składanych urządzeniach. Konferencja SDC21 obejmowała również sesję poświęconą Galaxy Watch, podczas której zaprezentowano narzędzia dla developerów mające na celu ułatwienie tworzenia aplikacji w ramach nowego ekosystemu smartwatchy.

Samsung zachęca programistów i partnerów, by towarzyszyli mu w opracowywaniu nowych, bezpiecznych doświadczeń. Więcej informacji o Samsung Developer Conference 2021 znaleźć można na stronie developer.samsung.com.

Autor |2021-10-29T13:16:38+02:0029 października 2021 13:30|Kategorie: Android, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile