Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Huawei European Innovation Day 2021: wspólnie stworzymy ekologiczną i zrównoważoną cyfrową Europę

Huawei European Innovation Day 2021: wspólnie stworzymy ekologiczną i zrównoważoną cyfrową Europę

Zrównoważony rozwój Europy, cyfrowa gospodarka, wsparcie dla uzdolnionych studentów, technologie sztucznej inteligencji w ochronie bioróżnorodności – to tylko niektóre z wielu inspirujących tematów, o których dyskutowali uczestnicy tegorocznej edycji Huawei European Innovation Day w Wiedniu. Wydarzenie oficjalnie otworzył Heinz Fischer, były prezydent Austrii.

Podczas tegorocznego European Innovation Day Huawei, wiodący światowy dostawca technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz inteligentnych urządzeń skupił się na dyskusji wokół budowania innowacji wspierających zrównoważony rozwój. W swoim przemówieniu otwierającym wydarzenie Heinz Fischer stwierdził, że liczy na dalszą współprace z firmą Huawei w zakresie innowacji i ekologicznych rozwiązań dla Austrii, ale także pomyślnego rozwoju całej Europy.

 

Globalna gospodarka cyfrowa jest systemem otwartym i połączonym. Otwartość i współpraca stanowią podstawę przyszłego rozwoju. W ciągu ostatnich dwóch dekad Huawei wniósł ogromny wkład w rozwój europejskiej branży ICT. Wspólnie z naszymi europejskimi partnerami będziemy dalej rozwijać innowacje, wspierać lokalne talenty oraz budować ekologiczną i zrównoważoną cyfrową Europę – podkreślała w Wiedniu Catherine Chen, wiceprezeska i członkini zarządu Huawei.

Peter Drucker, jeden z najważniejszych twórców nowożytnej myśli zarządzania, powiedział kiedyś, że najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest jej stworzenie. W dzisiejszych czasach przyszłość jest pełna niepewności. Aby skuteczniej radzić sobie z tą niepewnością, musimy być bardziej otwarci na innych. Tak jak muzyka Mozarta, współpraca jest potężnym narzędziem, ponieważ pozwala łączyć różne dźwięki w coś większego i lepszego niż oddzielne części. -wtórował jej Phillip Gan, prezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.

 

Technologie dla ochrony bioróżnorodności

Podczas Huawei European Innovation Day 2021, Huawei zaprezentował wiele projektów wspierających idee zrównoważonego rozwoju, które są obecnie częścią inicjatywy TECH4ALL. Firma ogłosiła start nowego projektu Guardian w Austrii, w ramach którego będzie współpracować z Uniwersytetem Wiedeńskim nad projektem badawczym nad jeziorem Neusiedl w Parku Narodowym Seewinkel. Projekt ten będzie wykorzystywał ponad 70 inteligentnych czujników oraz algorytmy sztucznej inteligencji od Huawei do badania wpływu zmian klimatycznych na bioróżnorodność i do opracowania nowych mechanizmów ochrony lokalnego środowiska.

 

Z pomocą zdobytej wiedzy możemy wyprowadzić lepsze środki zaradcze do walki ze zmianami klimatycznymi. Ze względu na zmienioną dynamikę hydrologiczną jeziora należy spodziewać się wpływu nie tylko na stan pasa trzcin, ale także na samą jego bioróżnorodność –komentuje Dr Christian H. Schulze z Wydziału Botaniki i Badań nad Bioróżnorodnością Uniwersytetu Wiedeńskiego

 

W ramach projektu zbadane zostaną krótko- i długoterminowe skutki wahań poziomu wody na warunki lęgowe różnych gatunków ptaków i płazów. Naukowcy sprawdzą również, jak różne warunki klimatyczne wpływają na śpiew ptaków.

 

Największą zaletą wdrożonych technologii jest to, że głosy ptaków mogą być transmitowane przez sieć komórkową, co oszczędza naukowcom wiele czasu i minimalizuje wpływ na zwierzęta – tłumaczy Willi Song, prezes Huawei na Czechy, Austrię i Słowację.

 

Badanie nad jeziorem Neusiedl jest pierwszym projektem TECH4ALL realizowanym przez Huawei w Austrii. Wraz z organizacją pozarządową Rainforest Connection Huawei pracuje jednak nad wieloma innymi projektami na arenie międzynarodowej: u wybrzeży Irlandii technologie Huawei wspierają ochronę wielorybów, a w chilijskich lasach firma pomaga w ochronie zagrożonego gatunku lisów.

 

Seeds for the Future: Huawei ogłasza nową odsłonę

Oprócz postępów w dziedzinie technologii i projektów dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, Huawei w Wiedniu położył duży nacisk na promocję i wsparcię młodych talentów.

 

Cyfrowa Europa powinna dysponować wykwalifikowanymi pracownikami. Współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami i uniwersytetami jest dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu. Wspólna praca pomaga w rozwoju nauki, a także wspiera rozwój przemysłu. W ciągu ostatnich 10 lat Huawei przeszkolił ponad 30 tys. specjalistów ICT w Europie dzięki naszym programom takim jak Seeds for the Future. W ciągu najbliższych pięciu lat zainwestujemy około 35 mln euro w dalsze wsparcie lokalnych talentów. Szacujemy, że z tego programu skorzysta 500 tys. osób – powiedział podczas swojego wystąpienia Phillip Gan.

 

Huawei ogłosił również powstanie nowego projektu wspierającego edukację – Seeds for the Future Scholarship. Firma zobowiązała się do zainwestowania 2,5 miliona euro w podnoszenie kwalifikacji ICT wśród utalentowanych studentów w Europie. Wiceprezes Huawei CEE & Nordic Region Radosław Kędzia wyjaśnił, że poprzez ten projekt Huawei będzie współpracował z najlepszymi uniwersytetami w Europie, aby zwiększyć umiejętności i potencjał następnej generacji europejskich innowatorów.1 komenarz

  1. Karolina 30 października 2021 w 23:55 - Odpowiedz

    Brzmi nieźle. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.