Jesteś tutaj:-, Internet, Microsoft, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Stwórz przyszłość, którą widział Stanisław Lem – Dołącz do maratonu programowania Hack4Lem

Stwórz przyszłość, którą widział Stanisław Lem – Dołącz do maratonu programowania Hack4Lem

Stań się częścią obchodów Roku Lema i dołącz do maratonu programowania Hack4Lem. Już 18 czerwca astrogatorzy z całego świata wejdą na pokład „Niezwyciężonego”, aby zmienić wspólną przyszłość. W ciągu czterdziestu godzin, uczestnicy wydarzenia odpowiedzą na wyzwania z zakresu biznesowo-technologicznego oraz CSR. Łączna pula nagród dla najlepszych zespołów wynosi 150 000 złotych. Współorganizatorami hackathonu są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

 

W tym wydarzeniu online uczestnicy będą prezentować efekty swojej pracy w dwóch kategoriach:

  • Stwórz bank przyszłości – uczestnicy zaprojektują rozwiązania związane z technologiami blockchain, IoT, inteligentnego doradztwa czy też usprawniające codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych.
  • Walka z cyberprzemocą – zadaniem uczestników będzie stworzenie rozwiązania technologicznego lub materiałów edukacyjnych, które pomogą w walce z hejtem i cyberprzemocą.

 

Po wykonaniu obu zadań jury wyłoni po 3 zwycięskie drużyny. Łączna pula nagród wynosi 150 000 złotych a jej fundatorami są PKO Bank Polski i Microsoft.

Hack4Lem to także święto fanów Lema i futurologii oraz wszystkich tych, którzy wierzą w to, jak rewolucyjny wpływ na nasze życie ma technologia. To również wydarzenie, w ramach którego uczestnicy będą mieli szansę dołożyć swoją cegiełkę do tworzenia społeczeństwa informacyjnego w Polsce i pokazać, jak technologie mogą walczyć z nienawiścią w sieci. W trakcie trwania hackathonu przewidziano wiele wykładów prowadzonych przez znanych ekspertów takich jak prof. Aleksandra Przegalińska czy dr Maciej Kawecki. Całość dostępna będzie za pośrednictwem transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie. Wydarzenie trwać będzie od 18 do 20 czerwca.

Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, projektantów UX, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków, a nawet socjologów. Jednak z uwagi na społeczny charakter wydarzenia, do drużyn dołączyć mogą również osoby, których bezpośrednio dotyczą rozwiązania zadań. Dlatego jeśli drużyny będą projektować technologie pomagające osobom starszym, z niepełnosprawnościami lub wykluczonym w jakikolwiek inny sposób – jest miejsce również na ich głos! Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Ci z uczestników, którzy nie mają zespołu, będą mogli stworzyć drużynę na kanale Discord. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie specjalistów, dostępnych przez cały czas trwania wydarzenia. Mentorzy pomogą nie tylko od strony technicznej, ale także posłużą radą w kwestii sposobów wdrażania pomysłów w poszczególnych zadaniach.

Więcej informacji na stronie hack4lem.com

Współorganizatorami wydarzenia są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.