Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Huawei zachęca do współpracy publiczno-prywatnej na rzecz odbudowy zaufania do technologii

Huawei zachęca do współpracy publiczno-prywatnej na rzecz odbudowy zaufania do technologii

Tylko wspólnie wypracowane zasady bezpieczeństwa na linii firmy prywatne – sektor publiczny mogą pomóc w odbudowie społecznego zaufania do technologii. Takiego zdania jest wiceprezes Huawei, Catherine Chen. Podczas 50. edycji konferencji St. Gallen Symposium, podkreśliła, że tylko wtedy będziemy mogli korzystać z technologii w sposób zrównoważony i bezpieczny.

St. Gallen Symposium to coroczna konferencja naukowa, która gromadzi liderów świata biznesu i polityki oraz studentów i młodych przedsiębiorców, stanowiąc wyjątkowe forum dialogu międzypokoleniowego. W tym roku trzydniowe wydarzenie odbyło się już po raz 50. i zgromadziło ponad 1000 uczestników.

W wydarzeniu udział wzięła m.in. Catherine Chen, wiceprezes i członek zarządu Huawei, która wygłosiła przemówienie nt. współpracy między sektorem publicznym i prywatnym dla odbudowy zaufania publicznego do nowych technologii. Wśród innych mówców z sektora prywatnego znaleźli się Christophe Franz, prezes zarządu firmy Roche, Ola Källenius, prezes zarządu firmy Daimler, Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft oraz Roshni Nadar Malhotra, dyrektor generalny HCL Corporation.

Wśród uczestników znaleźli się również liderzy polityczni, tacy jak kanclerz Austrii Sebastian Kurz, oraz przedstawiciele organizacji międzynarodowych, jak przewodnicząca Szwajcarskiej Inicjatywy Cyfrowej Doris Leuthard. Tematem przewodnim prowadzonych dyskusji, było szeroko rozumiane „zaufanie”.

Tematyka ta jest bardzo bliska firmie Huawei. Wiceprezes Chen podkreślała w swoim wystąpieniu, że budowa zaufania wymaga wspólnych wysiłków podejmowanych zarówno przez polityków i organy regulacyjne, jak i firmy z sektora prywatnego.

 

Coraz więcej naszych urządzeń jest podłączonych do sieci, nieustannie rośnie znaczenie usług online i cały czas przybywa krytycznych systemów opartych na wymianie danych w czasie rzeczywistym. Dlatego rządy na całym świecie muszą zadbać, aby wszyscy byli chronieni w oparciu o najwyższe standardy regulacyjne i technologiczne. Tylko wspólnie wypracowany zbiór zasad może zagwarantować poziom bezpieczeństwa, który podniesie społeczne zaufanie do technologii  – mówiła Chen.

 

Uczestnicy wydarzenia zgodzili się, że zaufanie z natury zbudowane jest na otwartości i szczerej komunikacji. Ich zdaniem nadszedł czas, aby podjąć konkretne i możliwe do zrealizowania działania w odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią COVID-19. Ostatni rok sprawił, że zaufanie społeczne do instytucji politycznych i gospodarczych, nowych technologii i mediów uległo poważnemu osłabieniu, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń.

 

My, jako przedstawiciele młodego pokolenia, dzięki mediom społecznościowym możemy kontaktować się z ogromną liczbą osób, ale nie jest to jednocześnie krąg ludzi, którym możemy realnie zaufać – podkreślał Simon Zulliger, student uniwersytetu w St. Gallen, jeden z organizatorów tegorocznego sympozjum.

 

Młodzi uczestnicy wydarzenia zaznaczyli, że znalezienie sposobów na odbudowę zaufania jest kluczowe dla ożywienia gospodarczego. Wiceprezes Chen wyraziła nadzieję, że następne pokolenie liderów będzie budować trwale to zaufanie i kształtować nowoczesny świat.

 

Musimy zbudować silny fundament zaufania do technologii. Uda się to dzięki wspólnemu zestawowi zasad oraz innowacjom. Tylko wtedy będziemy mogli korzystać z technologii w sposób zrównoważony i bezpieczny – podkreślała Catherine Chen.Autor |2021-05-07T18:38:18+02:007 maja 2021 18:38|Kategorie: Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.