Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Epson: nowa linia kompaktowych, jasnych projektorów laserowych dla branży rozrywkowej, edukacyjnej, digital signage i biznesu

Epson: nowa linia kompaktowych, jasnych projektorów laserowych dla branży rozrywkowej, edukacyjnej, digital signage i biznesu

Światowy lider branży projektorów, wprowadza rodzinę kompaktowych, wszechstronnych, lekkich i jasnych projektorów laserowych 3LCD stworzonych z myślą o branży rozrywkowej, edukacyjnej, digital signage i biznesie.

Nowa seria EB-PU1000 bazuje na sukcesie linii Epson EB-L1070U i obejmuje projektory oferujące jasności 6 000, 7 000, 8 500 i 10 000 lumenów w rozdzielczości WUXGA rozszerzeną do 4K, a także HDR i inne zaawansowane funkcjonalności.

Seria EB-PU1000 stanowi uzupełnienie dotychczasowego portfolio projektorów Epson z wymiennymi obiektywami. Oferuje dodatkowe opcje, takie jak nowy moduł kamery zewnętrznej ELPEC01. Dzięki wbudowanemu procesorowi i zastosowaniu wspomnianych kamer możemy automatycznie połączyć dwa lub więcej projektorów w jeden obraz, zwielokrotniając siłę światła, bez specjalnej ingerencji obsługi.

 

„Z dumą prezentujemy nasze najnowsze wszechstronne, lekkie i jasne projektory laserowe 3LCD. Nowa seria EB-PU1000 zastępuje serię EB-L1070U i może być stosowana w różnorodnych branżach, takich jak turystyka, wyposażenie biur, szkolnictwo wyższe, czy rozwiązania digital signage” – skomentował Norbert Gościński, Account Manager Professional Displays w Epson. „Ta wszechstronna linia projektorów powstała, aby umożliwić wielkoformatowe, niezwykle jasne projekcje, często wymagające połączenia obrazu z wielu urządzeń, gdzie kluczem jest elastyczność obiektywów. Dzięki zaawansowanym funkcjom instalacyjnym projektory z serii EB-PU1000 mogą być automatycznie łączone ze sobą, tworząc panoramę (egde blending) lub wzmacniając światło (stacking) co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi, przy zachowaniu w ryzach strony kosztowej.”

 

Oprogramowanie Epson Projection Professional Tool oferuje dodatkowe funkcje, takie jak wsparcie łączenia obrazu z wielu projektorów ich jego kalibracji. Flagowe modele mają wejście i wyjście SDI, co upraszcza montaż i połączenie ze sobą wielu urządzeń.

 

1920 epson pu2010w product2

 

Najwyższy model nowej serii, EB-PU2010 oferuje jasność na poziomie 10 000 lumenów światła białego i barwnego (CLO) w kompaktowej i lekkiej obudowie. Projektor jest o 27% mniejszy od swojego poprzednika, przez co mniej rzuca się w oczy, zachowując wysoką jasność. Dzięki kompaktowym wymiarom łatwiej go też transportować i przechowywać, co zmniejsza koszty utrzymania dużej floty urządzeń.

Nowa seria EB-PU1000 oferuje funkcję Near Field Communication (NFC), dzięki której możliwie jest bezpośrednie połączenie projektora z urządzeniem mobilnym co pozwala na szybszy montaż, diagnostykę i instalację wielu projektorów. NFC umożliwia komunikację między zewnętrznym urządzeniem, a projektorem nawet gdy ten jest wyłączony z użyciem narzędzia Epson Projector Config Tool. Ustawienia wstępne można zdefiniować jeszcze w magazynie, przed dostawą, a na miejscu wgrać konfigurację do projektorów za pomocą technologii NFC, dzięki czemu instalacja wielu urządzeń zajmie mniej czasu.

Epson dostarcza każdy projektor w podstawowej wersji „body only”, dzięki czemu klient sam może zdecydować, jak skonfigurować urządzenie, w zależności od jego docelowego przeznaczenia, korzystając z najnowocześniejszych, elastycznych rozwiązań o wysokiej jasności. To sprawia, że nowa rodzina jest rozwiązaniem projekcyjnym gotowym do wykorzystania w praktycznie dowolnym miejscu.

 

Kluczowe nowych projektorów cechy obejmują:

  • Jasności 8500 lumenów i 10 000 lumenów w obudowie jednakowej wielkości.
  • Wbudowany odtwarzacz z opcją pobierania treści z sieci.
  • Opcjonalną integrację kamery (ELPEC01).
  • Opcjonalny zewnętrzny filtr powietrza ELPAF63.
  • Ustandaryzowane ramy do stackowania
  • Współpraca z oprogramowaniem Epson do zarządzania treściami i zdalnego sterowania
  • Urządzenia z nowej serii EB-PU1000 będą dostępne od lipca 2021.


Autor |2021-04-12T10:52:41+02:0012 kwietnia 2021 11:00|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.