Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Zmiany w Amazon: Jeff Bezos rezygnuje z funkcji prezesa

Zmiany w Amazon: Jeff Bezos rezygnuje z funkcji prezesa

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, założyciel Amazon – Jeff Bezos – ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego. Informacja o tym pojawiła się od razu po publikacji raportu finansowego spółki za czwarty kwartał 2020 roku.

Bezos założył Amazon w 1994 roku i od tego czasu niezmiennie kierował firmą. Nie planuje on jednak opuścić firmy, a obejmie nowe stanowisko – zostanie Prezesem Zarządu Amazon. Oznacza to, że nowy dyrektor generalny – Andy Jassy – będzie miał szefa, którego Bezos nigdy nie miał, więc zasadniczo Sam Bezos pozostaje główną osobą w firmie. Andy Jassy, które obejmie stery Amazona wcześniej kierował rozwojem działu Amazon Web Services.

Założyciel Amazona zaznaczył przy tym, że dzięki tej decyzji końcu pojawi się czas i energia, potrzebna do skupienia się na innych pasjach, m.in. fundacjach charytatywnych, firmie kosmicznej Blue Origin i gazecie Washington Post. Nawiasem mówiąc, firma Blue Origin została założona rok wcześniej niż Space X Ilona Muska i od 2000 roku przez większość czasu pracowała nad zamkniętymi projektami i dopiero pięć lat temu zaczęła publicznie mówić o swoich planach rozwoju.Autor |2021-02-04T12:43:58+01:004 lutego 2021 12:43|Kategorie: Finanse, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.