Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Platformy obliczeniowe Qualcomm Snapdragon z ochroną Sophos Intercept X

Platformy obliczeniowe Qualcomm Snapdragon z ochroną Sophos Intercept X

Firma Sophos dostarczy oprogramowanie do ochrony urządzeń końcowych Intercept X dla komputerów PC z łącznością 5G, zasilanych przez platformy obliczeniowe Qualcomm Snapdragon produkcji Qualcomm Technologies Inc. Połączenie tych dwóch technologii zapewni danym użytkowników ochronę nowej generacji, bazującą na mechanizmach głębokiego uczenia (deep learning). Współpraca obu firm jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę zabezpieczania stale podłączonych do sieci urządzeń.

 

Sophos InterceptX Qualcomm Snapdragon logo

 

Ochrona nowej generacji dla komputerów 5G

Platformy obliczeniowe Snapdragon zostały skonstruowane na bazie technologii wykorzystywanej w smartfonach. Umożliwiło to nie tylko łączność z siecią komórkową 4G i 5G, ale też zapewniło maksymalną wydajność i efektywność w cienkich i lekkich laptopach z chłodzeniem pasywnym. W drugiej połowie 2021 roku platformy zostaną wyposażone w narzędzia ochronne nowej generacji Sophos Intercept X, zaprojektowane do zabezpieczania zaawansowanych systemów obliczeniowych oraz urządzeń końcowych. Dzięki głębokiemu uczeniu powstrzymują one zaawansowane zagrożenia, w tym ransomware.

 

Stale połączone z siecią, interaktywne środowisko obliczeniowe łączy technologię mobilną i komputery, co daje wyjątkowe możliwości cyberochrony. Na urządzeniach mobilnych obserwowano dotąd znacznie mniejszą liczbę incydentów bezpieczeństwa niż na komputerach zbudowanych na bazie tradycyjnej architektury. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim nowoczesna, bardziej przewidywalna konstrukcja platformy systemowej, która umożliwia producentom aplikacji projektowanie wydajnego i bezpiecznego oprogramowania. Układy Snapdragon zapewniają wydajność komputera PC, a jednocześnie zachowują wiele korzyści charakterystycznych dla nowoczesnych urządzeń mobilnych. Ta przewidywalność jest dla bezpieczeństwa szczególnie ważna – mówi Joe Levy, główny specjalista ds. technologii w firmie Sophos.

 

Połączenie oprogramowania Sophos Intercept X z platformą Qualcomm Snapdragon zapewnia wiele korzyści:

  • Ciągłość połączenia – nieprzerwana komunikacja z komputerami bazującymi na platformie Snapdragon zabezpieczy przed utratą danych spowodowaną przełączeniem urządzeń w tryb offline i ułatwi pracę specjalistom ds. bezpieczeństwa.
  • Mechanizm Qualcomm AI Engine przyspieszy sztuczną inteligencję – umożliwi to optymalizację w czasie rzeczywistym pracy coraz bardziej zależnego od sztucznej inteligencji oprogramowania, co ma szczególne znaczenie w przypadku urządzeń pracujących na baterii.
  • Gwarancja bezpieczeństwa danych – zaimplementowany sprzętowo mechanizm Root of Trust zapewnia integralność procesu szyfrowania oraz silnych mechanizmów uwierzytelniania.

 

Platformy obliczeniowe Snapdragon z technologią 5G nie tylko umożliwią nieprzerwane połączenie komputerów z siecią. Zapewnią także ochronę nowej generacji, bazującą na zaawansowanych mechanizmach sztucznej inteligencji i łączności 5G. Nasza współpraca z Sophos przenosi bezpieczeństwo urządzeń na nowy poziom. Uczenie maszynowe przyspiesza wykrywanie zagrożeń, co wzmacnia wiodącą rolę rozwiązań ochronnych firmy na rynku zabezpieczeń urządzeń końcowych. Cieszymy się, że wspólnie w firmą Sophos będziemy tworzyć profesjonalnie zabezpieczone rozwiązanie klasy korporacyjnej nowej generacji, bazujące na platformie Snapdragon i wyposażone w łączność 5G –komentuje Miguel Nunes, senior director, Product Management w Qualcomm Technologies Inc.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.