Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Startup StoreDot stworzył baterię do samochodów elektrycznych z możliwością ładowania w 5 minut

Startup StoreDot stworzył baterię do samochodów elektrycznych z możliwością ładowania w 5 minut

Izraelski startup StoreDot zaprezentował prototypowy akumulator do samochodów elektrycznych, który ma rekordową prędkość ładowania. Według twórców, aby uzupełnić zapasy baterii do 100% wystarczy około pięciu minut.

Akumulator jest jedną z najdroższych i najważniejszych częścią samochodu elektrycznego. Jednak główną wadą tego typu samochodów jest ograniczona rezerwa zasięgu i długi czas ładowania sięgający kilku godzin.

StoreDot twierdzi, że udało im się opracować rewolucyjny akumulator, który pozwala na ładowanie do pełna w ciągu 5 minut. Partia prototypów została wyprodukowana przez partnera, chińską firmę Eve Energy.

 

1

Dr Doron Myersdorf, CEO, StoreDot (PRNewsfoto/StoreDot)

 

Nowe baterie różnią się od tradycyjnych tym, że w anodzie grafit został zastąpiony nanocząstkami metalu. W przyszłości StoreDot planuje użyć krzemu (zamiast germanu), dzięki czemu akumulatory będą znacznie tańsze. Firma nie podała jednak danych na temat pojemności swoich akumulatorów.

Już w 2025 r. startup zamierza wypuścić baterię, która zapewni 160 km przebiegu z 5-minutowego ładowania na już istniejących stacjach ładowania.

Źródło: PrnewswireAutor |2021-01-21T08:59:44+01:0021 stycznia 2021 08:59|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.