Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei European Innovation Day 2020: współpraca jest główną siłą napędową, łączącą innowacyjne gospodarki, społeczeństwa i ludzi

Huawei European Innovation Day 2020: współpraca jest główną siłą napędową, łączącą innowacyjne gospodarki, społeczeństwa i ludzi

W jaki sposób Europa może pozostać światowym liderem w dziedzinie innowacji? Jak możemy przyciągać nowe talenty oraz napędzać innowacyjność w Polsce i całej Europie Środkowej? O tym m.in. dyskutowali uczestnicy X edycji Huawei European Innovation Day w Warszawie. Wydarzenie oficjalnie otworzyła Catherine Chen, wiceprezes ds. korporacyjnych i prezes zarządu Huawei.

Podczas tegorocznego European Innovation Day Huawei, wiodący światowy dostawca technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz inteligentnych urządzeń, pokazał jak nowo nawiązane partnerstwa i współpraca mogą pomóc w budowaniu lepszej przyszłości dla całej branży nowych technologii, a tym samym – bardziej zintegrowanego społeczeństwa.

W związku z pandemią COVID-19, wydarzenie odbyło się online pod hasłem „Razem wprowadzamy innowacje dla przyszłości”. Wzięło w nim udział szerokie grono ekspertów z dziedziny edukacji i innowacji z całej Europy Środkowo-Wschodniej, w tym przedstawiciele uniwersytetów, instytutów badawczych i startupów.

W ramach European Innovation Day odbyło się kilka sesji tematycznych: jednodniowa sesja poświęcona ekosystemowi innowacji z perspektywy biznesu, polityki, instytucji publicznych, edukacji i nauki, zatytułowana „Strategia talentów na kolejną dekadę”. Uczestnicy mogli również wziąć udział w sesjach o tematyce startupowej pod hasłem „Jak być innowacyjnym startupem” oraz sesji „Wzmocnienie pozycji kobiet”, która koncentrowała się na kwestii równych szans, różnorodności i polityce integracji w branży nowych technologii.

Podczas dwudniowego wydarzenia ogłoszone zostały również nowe partnerstwa i pokazano w jaki sposób innowacje technologiczne mogą wspierać młodych ludzi w rozwijaniu swoich talentów, wzmacniać pozycję nowych, rozpoczynających dopiero swoją działalność firm oraz doświadczonych przedsiębiorców. Huawei pokazał również, jak technologie mogą pomóc nam również sprostać takim wyzwaniom, jak np. kwestia nierówności płci w organizacjach.

 

Musimy zbudować ekosystem służący szkoleniu uzdolnionych ludzi, który opierałby się na współpracy i dzieleniu się doświadczeniami na całym świecie. Talenty rozkwitają, a pomysły rodzą się, gdy różne umysły wchodzą w interakcje. Spotkania to wymiana idei, której efekty mogą przynieść korzyści dla całej ludzkości, niezależnie kto się pod tym podpisze – powiedziała Catherine Chen, wiceprezes ds. korporacyjnych i prezes zarządu Huawei.

 

Podczas wydarzenia Huawei upamiętnił również swoją 20 rocznicę działalności w Europie oraz podkreślił swoje zaangażowanie w cyfrowy rozwój kontynentu w ramach strategii „W Europie dla Europy”.

 

Przez ostatnie 20 lat wspólnie z naszymi europejskimi partnerami promowaliśmy najnowsze technologie, rozwijaliśmy talenty w branży ICT, wspieraliśmy edukację w zakresie umiejętności cyfrowych poprzez takie inicjatywy jak Seeds for the Future, programy certyfikacyjne, ICT Academy czy Smart Bus – mówił Marco Xu, dyrektor ds. komunikacji i public affairs na Europę Środkowo-Wschodnią i kraje nordyckie w Huawei.

 

Carlos Pons, założyciel i prezes European Digital Society, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat dobrego przywództwa, podkreślając znaczenie klientocentryzmu.

 

Bardzo ważne jest, aby założyciel danego biznesu rozumiał, że robi coś dla kogoś, i że ten ktoś musi być częścią procesu tworzenia dedykowanego mu rozwiązania. Przyszłość biznesu będzie etyczna, inkluzywna i zrównoważona, albo nie będzie jej wcale – podsumował swoje wystąpienie Carlos Pons.

 

Wydarzenie podsumował Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei na Europę Środkowo-Wschodnią i kraje nordyckie, który podkreślił znaczenie innowacji i talentów dla rozwoju społeczeństw.

 

Pandemia znacząco przyspieszyła na całym świecie proces cyfryzacji. Przypomniała nam jednak również, że pilnie potrzebujemy innowacji, ale i współpracy, by zapewnić, że technologie będą miały pozytywny wpływ na integrację gospodarek, całych społeczeństw i pojedynczych jednostek – powiedział Radosław Kędzia.

 

Kolejna edycja European Innovation Day odbędzie się w Monachium, w Niemczech, już 3 grudnia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile