Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Evonik i HP umożliwiają przełomowe zastosowania technologii HP Multi Jet Fusion

Evonik i HP umożliwiają przełomowe zastosowania technologii HP Multi Jet Fusion

Evonik i HP umożliwiają przełomowe zastosowania technologii HP Multi Jet Fusion 

Nowy elastomer stworzony dzięki współpracy firm Evonik i HP to elastyczny, specjalistyczny proszek o wysokiej wydajności na bazie termoplastycznego amidu (TPA) nadający się do druku 3D. Nowy, gotowy do użycia materiał został opracowany w ramach wieloletniego partnerstwa obu marek, jak również zoptymalizowany pod kątem wiodącej w branży technologii HP Multi Jet Fusion™.

Nowy proszek TPA firm Evonik i HP to elastyczny, lekki materiał konstrukcyjny wyróżniający się bardzo niską gęstością 1,01 g/cm³ i twardością typu Shore A wynoszącą 91. Ten wydajny proszek doskonale nadaje się do produkcji funkcjonalnych, zaawansowanych technologicznie plastikowych części drukowanych w technologii 3D – wykorzystywanych zarówno jako prototypy, jak i produkty seryjne – wymagające dużej rozciągliwości i zwrotu energii, takie jak sprzęt sportowy czy części samochodowe.

 

HP grafika 2

 

Owocna współpraca Evonik i HP

Nowy, gotowy do użycia materiał proszkowy spełnia wszystkie kryteria przetwarzania wymagane dla technologii HP Multi Jet Fusion™. Proszek umożliwia sprawne wytwarzanie wysokiej jakości części przy użyciu drukarek 3D HP Jet Fusion 4200, zapewniając niezawodne działanie, podobnie jak poliamid PA12 marki HP.

 

Otwarta współpraca z liderami w produkcji materiałów, takimi jak Evonik, jest dla HP niezwykle ważna. To dzięki niej przekraczamy granice wytwarzania przyrostowego i przyspieszamy rozwój przemysłu– komentuje Tim Weber, Globalny Dyrektor ds. Materiałów, Druku 3D HP i Produkcji Cyfrowej – Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą wieloletnią kooperację z firmą Evonik, dostarczając klientom kolejny atrakcyjny w użyciu materiał. Jednocześnie spodziewamy się, że już wkrótce na rynku zaczną pojawiać się nowe, innowacyjne aplikacje wykorzystujące elastyczne i lekkie właściwości TPA.

 

Rozwój nowych, gotowych do użycia specjalistycznych materiałów, dostosowanych do wymagań klientów, jest nieodzowną częścią DNA Evonik: firma jest wiodącym producentem innowacyjnych, wysokowydajnych proszków, filamentów i płynnych żywic powszechnie wykorzystywanych w technologii druku 3D – mówi Sylvia Monsheimer, Head of the New 3D Printing Technologies Market Segment w Evonik – Nowy TPA jest doskonałym przykładem udanej współpracy między Evonik i HP – czyli między materiałami a aspektami technologicznymi druku 3D – w celu opracowania jak najlepszych parametrów druku, aby ostatecznie umożliwić płynny i bezproblemowy proces.

 

Nowe aplikacje autorstwa Go Proto

Ponadto nowy proszek TPA firmy Evonik umożliwia klientom drukowanie w 3D funkcjonalnych prototypów dzięki szybkiej produkcji części z elastomerów, bez użycia konstrukcji podporowych. Klienci,
w tym partner firmy w zakresie szybkiej produkcji – GoProto, już pracują nad nowymi zastosowaniami tego rozwiązania.

 

Poprosiliśmy naszych klientów o wykonanie przewodów, miechów i obuwia, sprzętu sportowego, przedmiotów codziennego użytku oraz konektorów i uchwytów złączy. Połączenie właściwości, takich jak wysoka odporność na zużycie, zwrot energii, długowieczność i niewielka waga, sprawdza się przy każdym zastosowaniu. W GoProto cieszymy się niesamowitą wartością, jaką wspomniane możliwości dostarczają naszym klientom, pozwalając na opracowywanie nowych produktów w szybko zmieniającym się środowisku – wyjaśnia Jesse Lea, Resident & CEO ds. US-based Service provider in Additive Manufacturing GoProto, Inc.Autor |2020-11-12T13:10:33+02:0012 listopada 2020 13:10|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.