Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-Teraz bez kodów czasowych – na YouTube pojawiają się rozdziały

Teraz bez kodów czasowych – na YouTube pojawiają się rozdziały

Blogerzy YouTube teraz mają możliwość tworzenia nawigacji po rozdziałach. Dzieląc wideo na bloki semantyczne, autorzy pozwolą widzom natychmiast przejść do oglądania interesującego fragmentu, bez próby odgadnięcia go, ręcznie przewijając oś czasu.

7 2

Wcześniej, aby zorientować użytkownika, blogerzy musieli zostawić w opisie Kodów czasowych – znaczniki czasu. Jednak nowy system zakładek jest znacznie wygodniejszy: dzięki małym przerwom na pasku przewijania można od razu określić, gdzie kończy się jeden rozdział i zaczyna się następny. A po najechaniu kursorem lub palcem na skalę, można dowiedzieć się, co jest poświęcone odtwarzanego segmentu. Oto, jak to wygląda:

 

 

Z kolei twórcy filmu będą musieli wstępnie zrobić znaczniki, wybrać tytuł i opis dla każdego fragmentu. Później algorytmy YouTube mogą nauczyć się robić to automatycznie.

Ponadto na wideo z rozdziałami powinny znajdować się co najmniej trzy znaki, a każdy fragment powinien trwać co najmniej 10 sekund, zauważa The Verge. Nowa funkcja będzie dostępna od tego tygodnia w aplikacjach mobilnych i wersji internetowej YouTube.Autor |2020-06-18T09:24:55+02:0015 czerwca 2020 16:23|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Anka 17 czerwca 2020 w 17:05 - Odpowiedz

    U filmów?
    Kto to pisze..

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.