Jesteś tutaj:-, Rynek, Top7, Wydarzenia, Zdrowie-JBL w Polsce przekaże śląskim szpitalom 10 000 przyłbic ochronnych

JBL w Polsce przekaże śląskim szpitalom 10 000 przyłbic ochronnych

Trwający stan epidemiczny w Polsce sprawia, że jeszcze bardziej niż zwykle doceniamy nawet najmniejsze gesty wsparcia, a pozytywne wiadomości pozwalają nie zwariować w tych trudnych czasach. Taką pozytywną informacją jest rozpoczęta właśnie na Śląsku akcja #JBLpomaga. Dystrybutor sprzętu JBL w Polsce przekaże śląskim szpitalom łącznie 10 000 przyłbic ochronnych.

Polski dystrybutor sprzętu marki JBL (słuchawki, głośniki, systemy kina domowego) postanowił przekazać 10 000 przyłbic ochronnych o wartości 100 000 zł śląskim szpitalom. Firma, której siedziba znajduje się w Katowicach, postanowiła wesprzeć placówki zdrowotne swojego regionu pod hasłem #JBLpomaga.

 

Z podjętych przez nas rozmów z różnymi szpitalami, w tym między innymi ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej, Wielospecjalistycznym Szpitalem Powiatowym w Tarnowskich Górach, Górnośląskim Centrum Medycznym Szpital w Ochojcu czy Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu wynika, że zapotrzebowanie jest wielkie, a każda pomoc na wagę złota. Cieszymy się zatem, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy mieli okazję partiami przekazywać przyłbice ochronne poszczególnym placówkom” – mówią pracownicy firmy Suport, polskiego dystrybutora produktów JBL.

 

Przyłbice ochronne używane są przez lekarzy w kontaktach z pacjentami. Minimalizują ryzyko zakażenia się infekcjami przenoszonymi drogą kropelkową, w tym również koronawirusem. Śląska akcja #JBLpomaga to oddolna inicjatywa mająca na celu wsparcie tych, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii frontu. Dla zaangażowanych w akcję najważniejsze jest, że podjęte działania ułatwią pracę lekarzom i całemu personelowi medycznemu poszczególnych placówek. Na oficjalnym fanpage’u JBL w Polsce będzie można śledzić, gdzie dociera pomoc w ramach akcji #JBLpomaga. To z pewnością kropla w morzu potrzeb, ale każde pozytywne działanie w obecnych czasach ma znaczenie.Autor |2020-04-06T13:56:30+02:006 kwietnia 2020 13:56|Kategorie: Newsy, Rynek, Top7, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.