Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia, Zdrowie-HIVE wprowadza e-hulajnogi na ulice Gdańska

HIVE wprowadza e-hulajnogi na ulice Gdańska

Od teraz mieszkańcy stolicy Pomorskiego mają możliwość skorzystania z elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacji mobilnej hive. Firma właśnie ruszyła ze swoją innowacyjną usługą w Gdańsku, udostępniając kilkaset pojazdów na ulicach miasta.

W Polsce e-hulajnogi marki hive są obecne od 14 marca na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Widząc przychylny odbiór mieszkańców tych miast, 5 sierpnia hive wprowadził usługę również do Krakowa i Poznania, a w ostatni weekend także do Gdańska. Zgodnie z filozofią działania z szacunkiem dla miasta i jego mieszkańców, firma przed udostępnieniem swojej usługi w Gdańsku nawiązała dialog z władzami miasta i chce kontynuować tę współpracę.

 

„Gdańsk jest już piątym miastem w Polsce, do którego wprowadzamy naszą usługę elektromobilności. Jesteśmy pod wielkim, pozytywnym wrażeniem tego jak chętnie Polacy używają e-hulajnóg.” – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive – „Od momentu udostępnienie naszych e-hulajnóg w Polsce dostawaliśmy bardzo wiele zapytań o możliwość ich wjazdu również na gdańskie ulice. Dlatego bardzo nas cieszy, że w końcu udało nam zostać częścią systemu transportu w tym wspaniałym mieście.”

 

Wprowadzając swoją usługę do kolejnej polskiej metropolii, hive chce pomóc w odciążeniu miasta z korków i umożliwieniu ekologicznego poruszania się po jego ulicach. Zgodnie z ideą przewodnią, hive wspiera zastąpienie własnego auta innymi współdzielonymi środkami transportu, dlatego firma wprowadziła bonus na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy biletów okresowych zakodowanych na kartach miejskich w Warszawie oraz Wrocławiu.

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW (platformą łączącą pasażerów z licencjonowanymi kierowcami taksówek poprzez aplikację) również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW.

Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwa w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast. „Naszym priorytetem jest ułatwienie poruszania się po mieście, a zarazem stanie się nieodłącznym i naturalnym elementem transportu miejskiego w Gdańsku.” – mówi Artur Rusko, City Manager hive we Wrocławiu, który wspierał wprowadzenie usługi hive do Gdańska – „Pozytywne przyjęcie e-hulajnóg hive w innych miastach pokazało, że Polacy potrzebują nowoczesnych rozwiązań elektromobilności i chętnie z nich korzystają. Dzięki takim usługom jak nasza, mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość wypróbowania szybkiego i wygodnego środka transportu, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku utrudnień na drodze lub korków, a zarazem jest genialnym uzupełnieniem komunikacji publicznej.”



Autor |2019-08-27T15:48:22+02:0027 sierpnia 2019 17:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. B 28 sierpnia 2019 w 17:58 - Odpowiedz

    Nie wiem po co kolejne hulajnogi. W Gdańsku co rusz leżą na trawnikach porzucone hulajnogi którymi nikt się nie interesuje

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.