Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Toyota zaprezentowała autonomicznego robota-awatara o zasięgu działania do 10 km

Toyota zaprezentowała autonomicznego robota-awatara o zasięgu działania do 10 km

Wygląda na to, że firmie Toyota udało się przekształcić marzenia o robocie-awatarze w rzeczywistość. Wraz z operatorem NTT Docomo,  japońska firma zaprezentowała  robota humanoidalnego T-HR3, który może pracować w sieci 5G i w  maksymalnej odległości do 10 km od użytkownika. Wcześniejsza wersja robota pracowała tylko za pośrednictwem połączenia przewodowego.

Jak to działa? Operator robota humanoidalnego ubiera się w specjalne,  kontrolne bransoletki na ręce i nogi a na głowę zakłada okulary, które pozwalają mu patrzeć na świat oczami robota. Od maszyny operator otrzymuje informacje zwrotne, która pozwala lepiej „czuć” środowisko i ściśle kontrolować robota.

 

 

Toyota twierdzi, że dopiero pojawienie się standardu 5G umożliwiło wdrożenie robota w taki sposób jak planowano. Według twórców, robot jest w stanie pomóc poznawać świat tym osobom, które ze względu na różne okoliczności tego zrobić nie mogą – np. niepełnosprawnym lub chcącym operować w trudnych warunkach zewnętrznych. Wg. Toyoty wkrótce roboty bedą „spokojnie” współistnieć z ludźmi i pomagać im w ich codziennym życiu.

Otwarta prezentacja T-HR3 odbędzie się 6 grudnia w Tokio.Autor |2018-11-30T13:38:22+02:0030 listopada 2018 13:38|Kategorie: Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.