Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-LG organizuje konferencję „LG Software Developer Conference 2023”

LG organizuje konferencję „LG Software Developer Conference 2023”

Pod hasłem „Możliwości konwergencji” SDC 2023 wspiera otwartą komunikację i wymianę wiedzy między programistami firmy

Firma LG Electronics rozpoczęła konferencję „LG Software Developer Conference (SDC) 2023” w LG Sciencepark w Seulu w Korei Południowej. To dwudniowe wydarzenie ma ułatwić komunikację i wymianę wiedzy technologicznej między programistami firmy.

Konferencja, której gospodarzem jest LG Software Council – organ zrzeszający podmioty stowarzyszone LG, któremu przewodniczy LG Electronics – koncentruje się na temacie „Możliwości konwergencji”. Trzydzieści trzy prezentacje zaplanowane na dziś i jutro obejmą sześć różnych obszarów sektora oprogramowania: AI i big data, mobilność i motoryzacja, platforma i architektura, technologia oprogramowania i kultura rozwoju, chmura obliczeniowa i nowe technologie.

W konferencji weźmie udział ponad 1000 inżynierów oprogramowania z LG Electronics i oddziałów LG, a także z globalnych firm programistycznych, takich jak Amazon Web Services (AWS) i Microsoft. Spotkają się w Seulu, aby wymieniać się zróżnicowaną wiedzą na temat technologii i rozwoju.

SDC 2023 rozpoczęła się dziś rano wystąpieniami Bae Kyung-hoon, dyrektora LG AI Research Institute, oraz Jamesa Goslinga, wybitnego inżyniera w AWS – jest on najbardziej znany jako założyciel i główny projektant języka programowania Java. Bae Kyung-hoon przedstawił multimodalne rozwiązanie AI firmy LG o nazwie EXAONE 2.0 i nakreślił, w jaki sposób będzie ono wykorzystywane w Grupie LG. James Gosling opowiadał natomiast o swojej bogatej ścieżce zawodowej w dziedzinie rozwoju oprogramowania.

 

image processing20230914 1923401 dfx1ty

 

W trakcie SDC uczestnicy wysłuchają twórców oprogramowania pracujących w różnych dziedzinach, takich jak urządzenia AGD, telewizory, pojazdy elektryczne i wyświetlacze komercyjne. Wielu prelegentów omówi przy tym konkretne wdrożenia najnowszych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, platformy oprogramowania i rozpoznawanie głosu.

 

image processing20230914 1923403 12mgpz3

 

W kategorii „platforma i architektura” naukowcy z LG Home Appliance & Air Solution Company i działu CTO przedstawią system ThinQ UP 2.0, który wyznacza nowy kierunek w oprogramowaniu urządzeń domowych dzięki bezproblemowemu łączeniu urządzeń i usług. W dziedzinie mobilności i motoryzacji naukowcy z działu CTO przedstawią plan wdrażania technologii pojazdów definiowanych programowo. Omówią też najważniejsze innowacje w zakresie sztucznej inteligencji i big data, takie jak autonomiczne agenty oparte na dużych modelach językowych i przetwarzanie obrazu oparte na głębokim uczeniu.

LG ogłosiło niedawno wizję przekształcenia się w firmę oferującą inteligentne rozwiązania ułatwiające życie, a teraz intensyfikuje działania mające na celu wzmocnienie mocy programistycznych w całym przedsiębiorstwie. Firma uważa, że oprogramowanie ma kluczowe znaczenie dla łączenia różnych przestrzeni życiowych oraz zapewniania klientom bogatszych wrażeń. LG współpracuje z głównymi uniwersytetami w Korei i na całym świecie, aby odkryć oraz pozyskać zdolnych programistów. Prowadzi ponadto wewnętrzny program przekwalifikowania zawodowego na programistę, aby przyspieszyć szkolenie nowych pracowników. Wdraża również własne programy szkoleń oraz certyfikacji kompetencji, aby rozwijać kolejne pokolenie wykwalifikowanych ekspertów LG.

LG organizuje konferencje dotyczące rozwoju oprogramowania od 2016 roku, aby umożliwić swoim jednostkom biznesowym dzielenie się wiedzą technologiczną i zwiększyć moce programistyczne. Począwszy od zeszłego roku, wydarzenia te zostały rozszerzone na podmioty stowarzyszone LG.

SDC 2023 odbywa się w ramach „LG SPARK” – festiwalu kultury, innowacji i sztuki, którego celem jest pobudzanie innowacyjności. Odbywający się w LG Sciencepark przez cały wrzesień i obejmujący różne firmy partnerskie LG festiwal LG SPARK rozpoczął się w zeszłym tygodniu od Super Start Day (7-8 września). Koncentrował się na tym, jak wspierać innowacyjne start-upy w osiąganiu wzrostu. Festiwal będzie kontynuowany w postaci SDC 2023 i DX Fair 2023 (obydwa wydarzenia odbędą się 14-15 września), gdzie głównym tematem będzie transformacja cyfrowa, a zakończy się Tygodniem Kultury (20-22 września). Zapewni on mieszkańcom Seulu, specjalistom z branży i środowiskom akademickim forum do dyskusji na temat przyszłego wpływu technologii na codzienne życie.

 

Konkurencyjność oprogramowania jest istotnym warunkiem przygotowania się na przyszłość. Zwiększając możliwości swobodnej komunikacji między programistami, LG przyspiesza konwergencję technologii oprogramowania oraz staje się firmą oferującą inteligentne rozwiązania, które łączą różne przestrzenie i doświadczenia w życiu klientów —powiedział Park In-sung, szef Centrum Oprogramowania w LG Electronics.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.