Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Startupy Samsung C-Lab zadebiutowały na targach CES 2023

Startupy Samsung C-Lab zadebiutowały na targach CES 2023

Startupy C-Lab przynoszą rekordową liczbę 29 zwycięstw w konkursie CES 2023 Innovation Awards. W ostatnich pięciu latach firma Samsung z powodzeniem opiekowała się ponad 500 startupami i projektami.

Firma Samsung zaprezentowała na targach CES 2023 nowe innowacyjne projekty opracowane w ramach programu C-Lab. Są to cztery projekty z C-Lab Inside, czyli wewnętrznego programu firmy i oraz osiem startupów wspieranych przez C-Lab Outside, – programu akceleracyjnego startupów. Odwiedzający mieli szansę obejrzeć innowacyjne projekty w Eureka Park w Las Vegas, głównej przestrzeni wystawienniczej dla wielu startupów z całego świata, od 5 do 8 stycznia. Samsung ma nadzieję, że startupy z C-Lab zainteresują swoimi projektami globalny rynek, wzmocnią swoje szanse biznesowe oraz odbędą spotkania z potencjalnymi inwestorami.

 

C-Lab Inside: Prezentacja projektów Metaverse i Lifestyle wymyślonych przez pracowników firmy Samsung

Od 2016 roku Samsung prezentuje swoje projekty C-Lab Inside na targach CES. Tegoroczne zostały wysoko ocenione pod względem innowacyjności, atrakcyjności rynkowej i kompleksowości Są one następujące:

 • Meta-Running – platforma wirtualnego świata do nauki prawidłowego biegania
 • Porkamix – platforma wirtualnego świata zapewniająca interaktywne wrażenia koncertowe
 • Soom – nowe doświadczenie medytacyjne z informacją zwrotną w czasie rzeczywistym
 • Falette – cyfrowy model 3D produktów z tkanin dla domu

 

C-Lab Outside : Startupy prezentujące roboty, sztuczną inteligencję i nie tylko

Utworzony w październiku 2018 r. C-Lab Outside to program akceleracyjny startupów, który został stworzony w celu aktywizacji ekosystemu inkubacji przedsiębiorczości w Korei. Startupy uczestniczące w programie C-Lab Outside mają zapewnione miejsca do pracy biurowej, mentoring ekspercki od pracowników firmy Samsung oraz marketing cyfrowy i doradztwo finansowe. Dodatkowe wsparcie obejmuje potencjalne partnerstwo ze spółką Samsung Electronics oraz możliwość udziału w opiniotwórczych wystawach, takich jak CES i KES (Korea Electronics Show).

Przez ostatni rok Samsung i Daegu Center oraz Gyeong-buk Center for Creative Economy & Innovation będącymi częścią C-Lab Outside inkubowały te startupy, by rozwijały swoje technologie i przygotowały się do prezentacji na targach CES 2023. Osiem wybranych startupów to:

 • NdotLight – internetowe rozwiązanie do projektowania 3D
 • NEUBILITY – miejska usługa dostaw realizowanych przez autonomiczne roboty
 • 40FY – cyfrowa aplikacja do opieki psychiatrycznej, od badania do leczenia
 • CELLICO – mikrobioniczne oko dla pacjentów z wadami siatkówki
 • Plask – oparte na sztucznej inteligencji i przeglądarce narzędzie do rejestracji ruchu oraz edycji animacji
 • Wrn Technologies – usługi szkolenia w pisaniu i tworzeniu treści z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji
 • Catius – interaktywny asystent rozwoju mowy u dzieci
 • Erangtek – mikrowzmacniacz sygnału Internetu rzeczy dla użytkowników domowych poprawiający jakość połączeń

 

Startupy C-Lab przynoszą rekordowe 29 zwycięstw w konkursie CES 2023 Innovation Awards

W listopadzie 2022 r. Consumer Technology Association (CTA) ogłosiło zwycięzców CES 2023 Innovation Awards w 28 kategoriach produktowych, w tym Best of Innovation. Projekty startupów C-Lab otrzymały dwie nagrody Best of Innovation, a 27 otrzymało tytuł Innovation Awards Honorees. W rezultacie C-Lab zdobył 22 nagrody Innovation Awards w 2022 r. i siedem kolejnych w 2023 r. za swoje wyjątkowe technologie.

Samsung Electronics dzieli się swoją wiedzą, jak zdobyć nagrodę CES Innovation Award i wejść na rynek globalny.

 

– To wielka przyjemność widzieć, że startupy C-Lab udowodniły swoją sprawność technologiczną na arenie międzynarodowej, o czym świadczy najwięcej nagród Innovation Awards na CES – powiedział Hark Kyu Park, Prezes i Dyrektor Finansowy spółki Samsung Electronics. – Mamy nadzieję, że startupy C-Lab będą aktywniej celować w globalny rynek i pokażą doskonałość koreańskich przedsiębiorstw.

 

Warto zauważyć, że spółka Dot Inc. opracowująca urządzenia i oprogramowanie dla osób niedowidzących, została na targach CES 2022 laureatem nagrody Best of Innovation Award w kategorii „dostępność”, a także otrzymała dwa wyróżnienia CES Innovation Awards. Firma Verses, która opracowała Meta Music System do przesyłania strumieniowego została na targach CES 2023 laureatem nagrody Best of Innovation Award w kategorii „strumieniowanie”.

Siedem z ośmiu startupów, które wystawiły się na stoisku C-Lab – NEUBILITY, 40FY, NdotLight, CELLICO, Plask, Catius i Wrtn Technologies – zdobyło nagrody Innovation Awards.

Ponadto, siedem startupów wydzielonych z C-Lab Inside i 11 byłych startupów C-Lab Outside zdobyło dwie nagrody Best of Innovation Awards i dwadzieścia nagród Innovation Awards.

500 startupów i projektów w ciągu pięciu lat

W 2018 roku spółka Samsung Electronics ogłosiła, że w ciągu pięciu lat przyspieszy wejście na rynek 300 koreańskich startupów za pośrednictwem C-Lab Outside i 200 projektów za pośrednictwem C-Lab Inside. Firma zaopiekowała się dotychczas 506 startupami i projektami (304 z C-Lab Outside i 202 z C-Lab Inside).

Niedawno stworzyła także C-Lab Family – unikalną profesjonalną sieć, w ramach której firmy, już po zakończeniu procesu inkubacji, mogą kontynuować współpracę z firmą Samsung w C-Lab Outside lub po wyjściu z C-Lab. Utworzyła również C-Lab Scale-Up Committee i planuje stopniowe rozszerzanie partnerstw i inwestycji dla C-Lab Family.

 

CES23 CLAB PR main1

 

Autor |2023-01-12T17:15:28+01:0012 stycznia 2023 19:00|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.