Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Podczas konferencji ICC IEEE LG przedstawia innowacyjne rozwiązania w obszarze inteligentnej mobilności i technologii 6G

Podczas konferencji ICC IEEE LG przedstawia innowacyjne rozwiązania w obszarze inteligentnej mobilności i technologii 6G

Podczas globalnej konferencji branży komunikacyjnej w Seulu firma prezentuje szeroką gamę możliwości technologicznych

Podczas Międzynarodowej Konferencji Branży Komunikacyjnej (ICC) 2022 zorganizowanej przez stowarzyszenie IEEE, LG Electronics pokazuje pełen wachlarz innowacyjnych technologii w dziedzinie współczesnej mobilności, m.in. rozwiązania zapewniające łączność pojazdów z otoczeniem bazujące na technologiach 6G i AI. Tegoroczna konferencja ICC, która odbywa się w dniach 16-20 maja w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym COEX w Seulu, przebiega pod hasłem „Intelligent Connectivity for Smart World” („Inteligentna łączność dla inteligentnego świata”). Wydarzenie ma format hybrydowy, łącząc elementy stacjonarne (pokazy, sesje) z treściami wirtualnymi i elementami zdalnymi.

ICC jest jedną z dwóch flagowych konferencji organizowanych przez stowarzyszenie IEEE skupiające przedstawicieli branży komunikacyjnej. Zwykle przyciąga około 2000 uczestników z ponad 70 krajów. Coroczne wydarzenie obejmuje ciekawe wykłady i bogate merytorycznie prelekcje o tematyce branżowej, a także przydatne i interesujące szkolenia, warsztaty i dyskusje.

Zgodnie z tematem przewodnim ICC 2022, którym jest inteligentna łączność, LG prezentuje pojazd koncepcyjny OMNIPOD – w pełni autonomiczne rozwiązanie zapewniające zintegrowaną łączność, zaprojektowane jako przedłużenie przestrzeni życiowej lub zawodowej użytkownika. LG OMNIPOD jest wyposażony w unikatowy, sięgający od podłogi do sufitu ekran do obsługi metaotoczenia oraz szereg innych zaawansowanych technologii umożliwiających ścisłe dopasowanie pojazdu do potrzeb pasażerów. OMNIPOD może służyć jako praktycznie dowolna przestrzeń – od biura poprzez studio nagrań i pomieszczenie do montażu filmów aż po salon. Jest to rozwiązanie na miarę mobilności przyszłości, które całkowicie zmienia sposób użytkowania pojazdu.

 

image processing20220517 720 fuzxgm

 

LG przedstawia również swoje światowej klasy technologie łączności 6G, m.in. technologię nadawania i odbioru Full Duplex Radio, która maksymalizuje wydajność częstotliwości, oraz wzmacniacz mocy opracowany we współpracy z Instytutem Fraunhofera Heinricha Hertza (HHI) do bezprzewodowego przesyłania i odbierania danych w paśmie 6G THz. Zwiedzający mają również okazję, aby zobaczyć rozwiązanie na smartfony Soft V2X (skrót V2X oznacza „vehicle to everything”, czyli „pojazd-otoczenie”) umożliwiające pojazdowi komunikację w czasie rzeczywistym z pobliskimi pojazdami, pieszymi i infrastrukturą, aby tworzyć bezpieczniejsze środowisko jazdy. Firma prezentuje także układ sztucznej inteligencji w urządzeniu („AI on device”), który może być wykorzystywany w sprzęcie do użytku domowego, wpisując się w trend „smart living”.

 

image processing20220517 718 kon8rm

15f5f01e588acbf573e5104a817025e0

 

W miarę przechodzenia branży motoryzacyjnej na ekosystemy oparte na oprogramowaniu w LG aktywnie rozwijamy technologie nowej generacji. W oparciu o zaawansowaną technologię 6G i sztuczną inteligencję firma LG zamierza konsekwentnie rozwijać potencjał w różnych dziedzinach, takich jak komunikacja 6G, inteligentna mobilność, metawersum i robotyka, aby zapewniać klientom doświadczenia wkraczające na całkiem nowy poziom. – Kim Byoung-hoon, dyrektor ds. technologii w LG Electronics

 

Kim Byoung-hoon, który został w ubiegłym roku wyróżniony tytułem IEEE Fellow w uznaniu osiągnięć badawczych i dokonań w obszarze komunikacji, wygłosił podczas ICC referat pt.: Postępy technologiczne w dziedzinie łączności i architektury sterowanej oprogramowaniem na potrzeby inteligentnej mobilności. Kim Byoung-hoon przedstawi kierunek dalszego rozwoju firmy, nakreślając koncepcję Software Defined Vehicle (pojazdu, w którym cechy i funkcje są realizowane przede wszystkim przez oprogramowanie) oraz najnowsze rozwiązania i usługi oparte na SDV i technologii inteligentnej mobilności.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.