Jesteś tutaj:-, Konkurs, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Schneider Electric z czterema nagrodami za innowacyjność na targach CES 2022

Schneider Electric z czterema nagrodami za innowacyjność na targach CES 2022

Firma została wyróżniona w kategoriach „zrównoważony rozwój” oraz „inteligentny dom”

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki oraz najbardziej zrównoważona korporacja na świecie w 2021 roku w rankingu Corporate Knights, otrzymał cztery nagrody za innowacyjność podczas targów technologicznych CES 2022. Globalne rozwiązanie Schneider Electric – Wiser Energy Center – zostało wyróżnione w kategoriach „zrównoważony rozwój” i „inteligentny dom”.

Domowy panel elektryczny nowej generacji pomaga obiektom mieszkalnym przyczynić się do osiągnięcia globalnych celów zrównoważonego rozwoju. Kontroluje on zapotrzebowanie na energię podłączonych urządzeń z jednego miejsca. Z pomocą algorytmów opartych na sztucznej inteligencji przekształca domy w inteligentne i zrównoważone. Dzięki połączeniu możliwości Wiser Energy Center i oprogramowania Wiser, konsumenci zyskują pełną kontrolę nad tym, jak energia jest produkowana, przechowywana i dystrybuowana w domu. System optymalizuje przydział energii, a także potrafi wykrywać odnawialne jej źródła, przełączając się na korzystanie z nich w optymalnym momencie dnia. Rozwiązanie dostępne jest już m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie zaledwie mniej niż 10 proc. właścicieli domów uważa, że ich dom w znacznym stopniu przyczynia się do zmian klimatycznych, podczas gdy badania Programu Środowiskowego ONZ potwierdzają, że gospodarstwa domowe zużywają 29 proc. globalnej energii i przyczyniają się do 21 proc. wynikającej z tego emisji CO2.

 

Merten Ocean Plastic oraz Odace Sustainable Smart Switches & Plugs wyróżnione w kategorii „zrównoważony rozwój”

Merten to rynkowy lider w dziedzinie innowacji i wzornictwa elektrycznego. Wspólnie ze Schneider Electric kształtuje przyszłość zrównoważonego rozwoju. Jako pierwszy na rynku oferując rozwiązania elektryczne dla domu wykonane z przetworzonych tworzyw oceanicznych.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych co roku ponad 8 mln ton plastiku trafia do oceanów, szkodząc morskiej przyrodzie, rybołówstwu i powodując nieodwracalne szkody w ekosystemach. Porzucone sieci rybackie są istotną częścią tego problemu, stanowiąc 10 proc. wszystkich plastikowych odpadów znajdujących się w morzu. Rozwiązanie Merten pomaga zwalczać ten problem i promuje gospodarkę cyrkulacyjną poprzez ponowne wykorzystanie zebranych sieci i nadanie im nowego życia.

Nowa seria Odace Sustainable firmy Schneider Electric to z kolei kolekcja stylowych, inteligentnych przełączników i wtyczek dla domu. Stworzona z materiałów pochodzących z recyklingu, zebranych w centrach zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE), przekształca zbędne materiały w nowe produkty.  –

Dzięki Odace Sustainable konsumenci przyczyniają się do eliminacji jednorazowego plastiku i dają mu drugie życie. Wykonany w niemal 100 proc. z surowców wtórnych nowy produkt Schneider Electric stanowi znaczący krok naprzód w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla i ilości odpadów na wysypiskach.

 

– CES to miejsce, gdzie szczególnie doceniane jest innowacyjne podejście. Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy aż cztery wyróżnienia CES 2022 Innovation Awards w dwóch kategoriach, które są dla nas szczególnie istotne, zarówno pod kątem teraźniejszości, jak i przyszłości. Od możliwości oddania kontroli w ręce właścicieli domów na całym świecie dzięki Wiser Energy Center po wykorzystanie niesamowitej pomysłowości Merten Ocean Plastic i Odace Sustainable, sprawiamy, że zrównoważony rozwój staje się codziennością dla ludzi na całym świecie. Wierzymy, że ten kierunek działań jest zgodny z naszą wizją uczynienia domów inteligentnymi i wykorzystującymi zasoby w sposób zrównoważony – podsumowuje YiFu Qi, Executive Vice-President Pionu Home and Distribution w Schneider Electric.

Autor |2022-01-18T15:35:53+01:0018 stycznia 2022 17:30|Kategorie: Inne, Konkurs, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.