Samsung SmartThings bez zewnętrznego Huba

Samsung kształtuje przyszłość Internetu rzeczy (IoT), wprowadzając przełomowe produkty z wbudowanymi funkcjami SmartThings Hub.

Samsung SmartThings to technologia umożliwiająca funkcjonowanie urządzeń podłączonych do sieci, istotna dla przyszłości IoT. Firma Samsung przekazała kolejne szczegóły dotyczące integracji oprogramowania SmartThings Hub z wybranymi telewizorami Samsung Smart TV, które zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku, a także z inteligentnymi monitorami i lodówkami Family Hub. Przedstawione na targach CES 2022 oprogramowanie SmartThings Hub umożliwia bezproblemową łączność i kontrolę nad urządzeniami Samsung, tworzącymi centrum dowodzenia nowoczesnym domem – bez konieczności korzystania z dodatkowego, zewnętrznego huba. Za pośrednictwem nowych punktów dostępu, użytkownicy mogą łatwo przekształcić swój dom w dom inteligentny.

Obecnie użytkownicy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej są skłonni do korzystania w swoich domach z urządzeń podłączonych do sieci. To przyczynia się do gwałtownego wzrostu zapotrzebowania i reakcji całej branży. Według badania “2021 Connectivity and Mobile Trends Survey” opublikowanego przez Deloitte, amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają średnio 25 połączonych urządzeń, a przy podejmowaniu decyzji o zakupie klienci coraz częściej kierują się łatwością użytkowania, współdziałaniem i niskim kosztem funkcjonowania urządzeń.

 

W przeszłości użytkownicy do podłączenia każdego ze swoich urządzeń potrzebowali specjalnie do tego przeznaczonego huba, czyli swoistego centrum sterowania – powiedział Mark Benson, Head of Product and Engineering w Samsung SmartThings. – Integracja technologii SmartThings Hub z wybranymi produktami Samsung eliminuje barierę wejścia i usprawnia cały proces, umożliwiając użytkownikom stworzenie domu z wieloma różnymi urządzeniami podłączonymi do sieci.

 

Miliardy urządzeń są już kompatybilne z bogatym ekosystemem partnerskim SmartThings, co wraz z przyszłym wsparciem dla Matter, innowacyjnego standardu interoperacyjności inteligentnego domu, SmartThings jest sercem tworzenia zintegrowanego, połączonego domu.

Integracja ze SmartThings Hub pozwala użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości urządzeń Samsung przez zastosowanie różnych protokołów komunikacyjnych inteligentnego domu. Oprócz Matter, oprogramowanie wbudowane będzie obsługiwać połączenie przez Wi-Fi lub Ethernet, co umożliwi komunikację między szeroką gamą inteligentnych urządzeń. Dodatkowo dzięki opcjonalnemu akcesorium USB możliwa będzie również łączność z urządzeniami Zigbee.

 

Misją SmartThings zawsze było tworzenie środowiska, usprawniającego codzienne życie. Aby urzeczywistnić tę misję zdwoiliśmy wysiłki na rzecz ulepszenia technologii SmartThings, co jest kolejnym krokiem w urzeczywistnianiu wizji Samsung, aby wszystkie domy były podłączone do sieci – powiedział Jaeyeon Jung, Vice President w Samsung Electronics i Head of SmartThings. Dzięki szerokiemu portfolio Samsung oraz otwartej, wszechstronnej i elastycznej platformie oferowanej przez SmartThings możemy zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na domowe urządzenia podłączone do sieci, które rosło od początku pandemii.

 

Funkcje SmartThings Hub będą dostępne w wybranych urządzeniach Samsung w 2022 roku. Więcej informacji o SmartThings podano w witrynie www.smartthings.com.

 

Informacje o SmartThings

SmartThings to technologia umożliwiająca funkcjonowanie urządzeń podłączonych do sieci, istotna dla przyszłości IoT. Ta otwarta platforma obsługuje tysiące urządzeń setek marek i oferuje nieskończone możliwości innowatorom i programistom poszukującym bezproblemowej łączności w rozległym ekosystemie IoT. Firma jest zaangażowana w dostarczanie inteligentnych funkcji i możliwości wszędzie tam, gdzie pragną tego użytkownicy, jednocześnie poprawiając środowisko użytkownika.

Obecnie miliony ludzi w ponad 200 krajach codziennie korzystają z technologii SmartThings do automatyzacji i sterowania różnymi elementami swoich inteligentnych domów za pomocą aplikacji SmartThings oraz szeregu urządzeń Samsung, takich jak telefony, telewizory i urządzenia cyfrowe. SmartThings oferuje najbardziej elastyczną liczbę protokołów, w tym nowy standard IoT, Matter. Założona w 2012 roku firma SmartThings ma siedzibę w Mountain View w Kalifornii i jest członkiem-założycielem Connectivity Standards Alliance, organizacji zrzeszającej setki firm tworzących, utrzymujących i dostarczających otwarte, globalne standardy dla IoT. Więcej informacji o SmartThings podano w witrynie www.smartthings.com.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile