Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Oprogramowanie, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-Intel podczas CES 2020: innowacje z zakresu inteligentnych technologii w chmurze, sieci, edge computing oraz pc

Intel podczas CES 2020: innowacje z zakresu inteligentnych technologii w chmurze, sieci, edge computing oraz pc

Przełom w zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy, które torują drogę do autonomicznej jazdy. Sztuczna inteligencja gotowa ratować życie ludzi. Nowa era innowacji w dziedzinie komputerów mobilnych. Przyszłość jeszcze bardziej wciągającego sportu i rozrywki. To wszystko i wiele więcej zaprezentował Intel na targach CES 2020, pokazując, w jaki sposób firma wykorzystuje możliwości w chmurze, sieci, urządzeniach brzegowych i komputerach PC by uzyskać pozytywny wpływ na ludzi, biznes i społeczeństwo.

Bob Swan, CEO firmy Intel, rozpoczął konferencję prasową, dzieląc się najnowszymi informacjami dotyczących marki Mobileye, w tym demonstracją autonomicznego samochodu RoboCar poruszającego się w naturalnym środowisku. Przejazd pokazał innowacyjne podejście Mobileye do zapewnienia wszystkim bezpieczniejszej komunikacji dzięki połączeniu sztucznej inteligencji, wizji komputerowej, naukowego modeluregulacyjnego RSS i prawdziwej redundancji dzięki niezależnym systemom detekcji.

Swan wskazał także na współpracę Intela z Amerykańskim Czerwonym Krzyżem i jego projektem Missing Maps, w celu umożliwienia lepszego reagowania na katastrofy. Wykorzystując zintegrowane w procesorach Intel® Xeon® Scalable drugiej generacji rozwiązania przyspieszające obliczenia na potrzeby AI, Intel wspiera Amerykański Czerwony Krzyż i projekt Missing Maps w tworzeniu bardzo dokładnych map z mostami i drogami dla trudno dostępnych regionów świata, dla których brakuje tych krytycznych informacji. Takie działanie pomaga w przypadku konieczności szybkiej reakcji na wypadki i katastrofy.

 

Ambicją Intela jest pomaganie klientom w jak najlepszym wykorzystaniu zmian technologicznych, takich jak AI, 5G i inteligentne urządzenia brzegowe, aby wspólnie kształtować świat na nadchodzące dziesięciolecia. Nasze dążenie do wprowadzenia inteligentnych rozwiązań w każdym aspekcie informatyki, może mieć pozytywny wpływ na niespotykaną dotąd skalę.” – powiedział Swan.

 

Komputeryzacja mobilna oparta na inteligencji

Szczególną uwagę podczas prezentacji zwrócono na rozwiązania mobilne. Intel ogłosił nowe produkty, partnerstwa i innowacje na poziomie platformy, które zmienią sposób, w jaki ludzie pracują czy tworzą. Wiceprezes Intela, Gregory Bryant, ogłosił, co następuje:

 

  • Pierwsze spojrzenie i prezentacja najnowszych procesorów mobilnych Intel® Core™ o nazwie kodowej „Tiger Lake”: Zaprojektowany, aby urzeczywistnić śmiałą wizję firmy Intel w zakresie innowacji mobilnych, Tiger Lake zaoferuje inteligentną wydajność i przełomowe osiągnięcia w kluczowych wektorach obliczeniowych. Dzięki optymalizacjom obejmującym procesor, wbudowany akcelerator AI i zintegrowaną grafikę o wydajności znanej z samodzielnych kart graficznych, stworzoną w oparciu o nową architekturę graficzną Intel Xe, Tiger Lake zapewni dwucyfrowy wzrost wydajności, znaczną poprawę wydajności AI [jak pokazał na scenie Jason Levine z Adobe], ogromny skok pod względem wydajności graficznej i czterokrotnie większej przepustowości USB3 dzięki nowemu, zintegrowanemu interfejsowi Thunderbolt 4. Pierwsze laptopy wykorzystujące zbudowane w procesie technologicznym 10 nm+ Intela procesory Tiger Lake zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku.

Intel Tiger Lake 1 1

  • Pierwszy rzut oka na samodzielne karty graficzne z GPU Xe: Wiceprezes ds. architektury i grafiki Intel, Lisa Pearce, zapewniła wgląd w postępy nowej architektury graficznej Intel Xe, która zapewni ogromny wzrost wydajności w układach Tiger Lake i zapowiedziała pierwszy dyskretny procesor graficzny oparty na Xe o nazwie kodowej „DG1”.

 

  • Istotne aktualizacje programu innowacyjnego Intel „Project Athena”, w tym pierwszych Chromebooków zgodnych z założeniami programu: Urządzenia zgodne z Project Athena zostały sprawdzone, przetestowane i zweryfikowane w celu zapewnienia innowacji na poziomie systemu i korzyści obejmujących żywotność baterii, responsywność, natychmiastowe wybudzanie, kompatybilność aplikacji i wiele innych. Intel zweryfikował do tej pory 25 urządzeń zatwierdzonych ostatecznie jako zgodne z Project Athena. Ogłoszono też poszerzenie współpracy z Google, które zaowocowało dwoma pierwszymi zweryfikowanymi Chromebookami Project Athena, ASUS Chromebook Flip (C436) i Samsung Galaxy Chromebook. Intel spodziewa się w tym roku zweryfikować około 50 kolejnych projektów na systemie Windows i Chrome, oraz dostarczyć docelową specyfikację dla komputerów z dwoma ekranami.

 

ASUS Chromebook Flip Intel Project Athena 1

  • Innowacyjne formy komputerów, w tym podwójne ekrany i składana konstrukcja:Dzięki pogłębionej współpracy z partnerami OEM Intel pomaga tworzyć urządzenia definiujące nowe kategorie sprzętu, powstające w oparciu o procesory Intel Core. Obejmują one urządzenia o takich innowacyjnych rozwiązaniach w obrębie formy jak nowe podwójne ekrany i składane konstrukcje, w tym Lenovo ThinkPad X1 Fold, który wykorzystuje procesor Intel Core z technologią Intel Hybrid Technology (o nazwie kodowej „Lakefield”), który ma zostać wprowadzony w połowie roku, oraz Dell Concept Duet. Bryant zaprezentował również najnowsze urządzenie koncepcyjne Intela, składany wyświetlacz OLED o kryptonimie „Horseshoe Bend”. Bazujący na układzie Intel Tiger Lake projekt ma podobny rozmiar do 12-calowego laptopa ze składanym ekranem dotykowym, który można otworzyć celem uzyskania znacznie większego, 17-calowego wyświetlacza.

 

Transformacja biznesu w oparciu o inteligencję

Centrum danych jest siłą udostępniającą inteligencję firmom na całym świecie, a procesory Intel Xeon Scalable nieprzerwanie stanowią fundament centrów danych. Wiceprezes wykonawczy Navin Shenoy ogłosił, że procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji, które pojawią się w pierwszej połowie 2020 r., będą zawierały nowe rozszerzenia Intel® DL Boost do zintegrowanego przyspieszenia treningu AI, zapewniając nawet 60-procentowy wzrost wydajności treningu w porównaniu z poprzednią rodziną procesorów tej klasy.

Shenoy podkreślił kilka sposobów, w jakie Intel łączy inteligencję z platformami danych w chmurze, sieci i urządzeniach brzegowych oraz w jaki sposób przekształca sport i rozrywkę:

  • Netflix przyspiesza usługi przesyłania strumieniowego wideo:Firma Netflix wykorzystała najnowszą technologię kompresji wideo AV1 w celu ulepszenia usług transmisji strumieniowej mediów firmy Netflix i dostarczania treści na całym świecie z kompresją wydajniejszą do 60% w stosunku do poprzedniej technologii kompresji (AVC). Firmy Intel i Netflix kontynuują wspólne wysiłki nad rozwojem wysokowydajnego enkodera typu open-source (SVT-AV1) zoptymalizowanego na procesorach drugiej generacji Intel Xeon Scalable, który zapewnia znaczącą poprawę jakości i wydajności, dzięki czemu może być wykorzystywany w zastosowaniach komercyjnych.

 

  • Ulepszone doświadczenia sportowców i widzów podczas Olimpiady w Tokio dzięki 3D Athlete Tracking: Jako pierwsze w swoim rodzaju rozwiązanie do widzenia maszynowego, 3D Athlete Tracking (3DAT) wykorzystuje sztuczną inteligencję do poprawy wrażeń podczas oglądania wydarzeń sportowych dzięki analizom i wizualizacjom realizowanym w czasie rzeczywistym. 3DAT używa mobilnych kamer do rejestrowania formy i ruchu sportowców, a następnie stosuje algorytmy zoptymalizowane za pomocą Intel DL Boost i zasilane procesorami Intel Xeon Scalable w celu analizy biomechaniki ruchów sportowców. Shenoy ogłosił, że ta technologia będzie dostępna podczas powtórek biegów na 100 metrów i innych wydarzeń sprinterskich na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

 

  • Pierwsze na dużą skalę, oparte na chmurze, wolumetryczne strumieniowe wideo: Intel i środowisko sportowe zmieniają wrażenia płynące z oglądania transmisji sportowych dzięki zastosowaniu wideo wolumetrycznego, co stanowi ważny postęp w kierunku umożliwiania śledzenia wydarzeń sportowych bez ograniczeń. Intel® True View ™ syntetyzuje całą objętość stadionów w chmurze, zapewniając widok z dowolnych kątów, które pozwalają fanom wybrać dowolny punkt obserwacyjny, w tym perspektywę zawodników oraz streamowanie ze swoich urządzeń. Intel i NFL zaprezentowały moc wolumetrycznego wideo strumieniowego w chmurze w grze z 15 Tygodnia z meczu Cleveland Browns vs Arizona Cardinals. Dane uzyskane z pierwszego kwartału samych rozgrywek ligi NFL sięgają ponad 3 TB na minutę – wykładniczy wzrost wymagający ogromnej mocy obliczeniowej, zarówno lokalnie, jak i w chmurze.


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.