Jesteś tutaj:-, Rynek, Targi i konferencje, Wywiady-Fujitsu World Tour 2018 – Trendy IT (wideo)

Fujitsu World Tour 2018 – Trendy IT (wideo)

W Warszawie odbyła się jedna z największych światowych konferencji poświęconych nowoczesnym technologiom – Fujitsu World Tour 2018. Przewodnim tematem spotkania była współpraca jako sposób na sukces.

Współtworzenie zrodziło się z potrzeby przyspieszenia innowacyjności przemysłu w czasach, kiedy technologia cyfrowa dotyka wszystkich aspektów życia. Tradycyjne metody nie działają, za to cyfrowe współtworzenie działa – powiedział dr Joseph Reger z Fujitsu.

Cyfryzacja zmienia tradycyjne modele biznesowe i ułatwia powstawanie całkowicie nowych. Łączenie wiedzy i doświadczenia z możliwościami technologicznymi dzięki współtworzeniu pomoże utrzymać się firmom na czele – zapewnił Michael Keegan z Fujitsu.

Idea jest taka, żeby pod hasłem „Co-creation” pokazać elementy, z których można budować rozwiązania – powiedział Dariusz Kwieciński, prezes zarządu Fujitsu Polska. Podczas konferencji japoński gigant technologiczny prezentował rozwiązania pomagające przedsiębiorstwom w rozwijaniu ich działalności. Jedną z takich rewolucyjnych technologii jest sztuczna inteligencja.

Nasz model sztucznej inteligencji jest już wykorzystywany, na przykład podczas wyszukiwania tras dla przewoźników kolejowych. Kiedy chcemy dostać się z punktu A do punktu B, mogą wystąpić utrudnienia z powodu kolizji. Dlatego wykorzystujemy naszą technologię do przewidywania, jak natężenie ruchu zmieni się w ciągu tych kilku godzin – tłumaczył Manabu Yamamoto z Fujitsu EMEIA.

O zaletach sztucznej inteligencji przekonywał dr Joseph Roger z Fujitsu EMEIA. – Tradycyjne metody nie działają. Cyfrowe współtworzenie działa, ponieważ łączy ze sobą ekspertyzy technologicznych firm takich jak Fujitsu z wiedzą biznesową i znajomością segmentu branżowego klienta. Z takiego połączenia rodzi się coś nowego – podkreślił.

źródło:  Agencja TVN

 Autor |2018-04-13T11:21:18+02:0013 kwietnia 2018 11:20|Kategorie: Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Wywiady|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.