Jesteś tutaj:-, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Korzystniejsze ceny przesyłek EMS pomiędzy Polską a Ukrainą

Korzystniejsze ceny przesyłek EMS pomiędzy Polską a Ukrainą

W wyniku ścisłej współpracy pomiędzy Pocztą Polską a Pocztą Ukrainy w 2023 roku ceny przesyłek EMS nadawanych w Ukrainie, a adresowanych do naszego kraju, zostały obniżone. Nie jest to pierwszy owoc kooperacji narodowych operatorów obu państw. Wcześniej, w październiku 2022 roku, Poczta Polska wprowadziła atrakcyjniejszą o 75 proc.ofertę cenową na usługi EMS do Ukrainy. Nowe taryfy dotyczą klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Działania wojenne w Ukrainie nie powstrzymują obrotu przesyłek między naszym krajem a Ukrainą. Poczta Polska wprowadziła nowe ceny dla usługi paczkowej EMS do Ukrainy, która cieszy się sporą popularnością – szczególnie w wariancie największych przesyłek, czyli w przedziale 10–20 kg. Analogiczne udogodnienia wprowadziła 1 stycznia br. poczta naszego sąsiada. Przykładowo przesyłka EMS o wadze 1 kg z Ukrainy do Polski kosztuje 6 dolarów amerykańskich (USD), za przesyłkę o wadze do 10 kg zapłacimy ok. 8,85 USD, a do 20 kg – do 12,5 USD.

 

– Jesteśmy przygotowani do obsługi nawet zwiększonego wolumenu paczek, aby adresaci sprawnie i terminowo otrzymywali ważne przesyłki. Mamy na uwadze trudne realia panujące u naszego wschodniego sąsiada. Dzięki ścisłej współpracy z Pocztą Ukrainy możemy zaoferować konkurencyjne ceny zarówno dla Klientów w Polsce, jak i tych, którzy do naszego kraju przesyłają paczki, za naszym pośrednictwem – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

 

Poczta Polska rozpoczęła prace nad przygotowaniem połączenia kolejowego do Ukrainy, którymi przesyłki trafiać będą do adresatów za naszą wschodnią granicą. Według najnowszych danych Straży Granicznej od początku wojny granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 9 mln obywateli zaatakowanego kraju. Obywatele Ukrainy, utrzymując łączność z bliskimi i rodzinami, wysyłają do swojej ojczyzny wiele listów i paczek. Mając to na uwadze Poczta Polska dokłada starań, aby oferta usług w tym zakresie była atrakcyjna i możliwie szeroko dostępna.Autor |2023-01-12T10:35:21+01:0012 stycznia 2023 09:30|Kategorie: Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.