Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Wydarzenia-Najnowszy firewall next-gen FortiGate 1000F od Fortinet zużywa o 80% mniej energii niż konkurencyjne rozwiązania

Najnowszy firewall next-gen FortiGate 1000F od Fortinet zużywa o 80% mniej energii niż konkurencyjne rozwiązania

Urządzenia z nowej rodziny FortiGate 1000F są dowodem na zaangażowanie Fortinet w zrównoważone innowacje produktowe, zapewnienie wysoce skalowalnej ochrony oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię, chłodzenie i przestrzeń w centrach danych

 

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zaprezentował nową rodzinę zapór sieciowych nowej generacji (NGFW) – FortiGate 1000F. Urządzenia te zapewniają znacznie większą wydajność w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami – ponad siedmiokrotnie większą przepustowość zapory sieciowej oraz niższe o 83% zużycie energii (mniej watów na jednostkę Gb/s przepustowości zapory sieciowej).

Wyróżnikiem firewalli firmy Fortinet są rozwijane od ponad 20 lat procesory Security Processing Unit (SPU), które zapewniają wysoką skalowalność, wydajność i oszczędność energii, aby spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa stawiane obecnie przez operatorów i właścicieli centrów danych. SPU obecne w urządzeniach FortiGate 1000F umożliwiają uzyskanie większej o średnio 7,4 razy niż branżowa średnia przepustowości firewalla, dzięki czemu mechanizmy ochronne dotrzymują kroku pod względem wydajności dzisiejszym sieciom. FortiGate 1000F zapewnia również prawie 7-krotnie wyższą wydajność protokołu IPsec VPN oraz 7-krotnie wyższą przepustowość inspekcji SSL. Mechanizmy te umożliwiają eliminację martwych punktów sieci i zapewniają przedsiębiorstwom pełną widzialność przesyłanych przez sieć otwartym tekstem oraz szyfrowanych danych, bez wprowadzania wąskich gardeł. Ma to kluczowe znaczenie dla wysokowydajnych centrów danych w celu ochrony informacji o krytycznym znaczeniu oraz szybkiego identyfikowania i powstrzymywania zagrożeń przed przeniknięciem do sieci.

Dodatkowo, dzięki wydajnej ochronie przed zagrożeniami, która jest dwukrotnie wyższa niż brażowa średnia, FortiGate 1000F zapewnia krytyczne usługi bezpieczeństwa bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, takie jak ochrona przed włamaniami (IPS), kontrola aplikacji i ochrona przed złośliwym kodem, które działają szybciej niż w konkurencyjnych rozwiązaniach. Podobnie jak w przypadku całej rodziny firewalli nowej generacji FortiGate firmy Fortinet, FortiGate 1000F umożliwia bezpieczną cyfrową transformację, zapewniając zaawansowaną widzialność i kontrolę nad ruchem sieciowym, aby wspierać przedsiębiorstwa w budowaniu kontekstowej, ewoluującej polityki bezpieczeństwa w sieci. Zaangażowanie to zostało docenione przez firmę Gartner – Fortinet uzyskał najwyższy wynik w kategorii „Enterprise Data Center use case „w raporcie 2022 Gartner® Critical Capabilities for Network Firewalls1 oraz tytuł lidera w raporcie The Forrester Wave™: Enterprise Firewalls, Q4 2022.

Ochrona infrastruktury przyjazna dla środowiska

FortiGate 1000F pomaga klientom osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju, ponieważ pobiera o 83% mniej energii na jednostkę Gb/s przepustowości firewalla oraz 86% mniej energii na Gb/s przepustowości IPsec VPN. Urządzenie to wymaga również mniejszego chłodzenia niż inne rozwiązania, ponieważ w porównaniu z konkurencyjnymi firewallami generuje jedynie 15% BTU/godz. (British Thermal Unit) na Gb/s przepustowości firewalla. Wysokowydajne i energooszczędne zapory sieciowe Fortinet zapewniają, że przedsiębiorstwa potrzebują mniej urządzeń do realizacji swoich potrzeb biznesowych, co pomaga w dalszej redukcji kosztów przestrzeni i chłodzenia w centrum danych.

Spójne bezpieczeństwo

FortiGate 1000F pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego FortiOS, który zapewnia ujednolicone mechnizmy bezpieczeństwa i zarządzania we wszystkich modelach urządzeń i na całym brzegu sieci, co pozwala na obsługę hybrydowych środowisk w spójny i skoordynowany sposób. Dzięki obecności systemu FortiOS we wszystkich urządzeniach Fortinet, klienci mają zapewnioną szeroką widzialność infrastruktury, bezproblemową integrację i interoperacyjność pomiędzy krytycznymi systemami zapewniającymi bezpieczeństwo oraz granularną kontrolę i automatyzację. Obejmuje to uniwersalny mechanizm dostępu do sieci Zero Trust (Universal Zero Trust Network Access (ZTNA) z wbudowaną bramą aplikacji ZTNA, umożliwiającą jawny dostęp do aplikacji i egzekwowanie zdefiniowanych przez klientów zasad dostępu.

Tak jak wszystkie zapory nowej generacji z rodziny FortiGate, także model FortiGate 1000F zawiera pakiet bazujących na sztucznej inteligencji usług bezpieczeństwa FortiGuard, które są opracowywane i stale udoskonalane przez zespół FortiGuard Labs. W celu zapewnienia zaawansowanej ochrony w czasie rzeczywistym przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami w centrum danych, klienci mogą korzystać z bazujących na sztucznej inteligencji modułów IPS i antywirusa, a także z pierwszego w branży, działającego w czasie rzeczywistym mechanizmu ochronnego sandbox, który zapobiega przedostawaniu się do sieci złośliwego oprogramowania, w tym także ransomware’u. Należące do przedsiębiorstw centra danych polegają na tych usługach w celu monitorowania środowisk IT i ich ochrony przed atakami bazującymi na plikach, złośliwym oprogramowaniem, ruchem bocznym, ransomware i atakami, w ramach których wykorzystywane są dane uwierzytelniające.

FortiGate 1000F na tle konkurencji

W tabelce przedstawiono parametry najlepszych firewalli dostępnych na rynku w porównaniu z wydajnością urządzeń z rodziny FortiGate 1000F. Security Compute Rating to współczynnik wydajności procesów ochronnych, dzięki któremu można porównać wydajność rozwiązań FortiGate ze średnią przemysłową wyliczoną na podstawie wyników w różnych kategoriach osiąganych przez konkurencyjne produkty z tego samego przedziału cenowego. Uwzględniono również wskaźniki mocy i ciepła dla konkurencyjnych produktów, aby można było porównać z nimi efektywność energetyczną FortiGate 1000F.

SpecyfikacjaFortiGate 1001F1Współczynnik wydajności procesów ochronnychŚrednia branżowaPalo Alto Networks

PA-3420

Check Point

Quantum
6700

Cisco

Firepower
2140

Juniper

SRX 4100

Firewall198 Gb/s​7,4x26,7 Gb/s​20,8 Gb/s​26 Gb/s​20 Gb/s​40 Gb/s​
IPsec VPN55 Gb/s​6,7x8,2 Gb/s​9,9 Gb/s​4,6 Gb/s​3,6 Gb/s​14,8 Gb/s​
Ochrona przed zagrożeniami2 13 Gb/s​2x6,7 Gb/s​7,6 Gb/s​5,8 Gb/s​n.d.n.d.
Inspekcja SSL10 Gb/s​7x1,4 Gb/s​n.d.n.d.1,4 Gb/s​n.d.
Liczba równoległych połączeń7,5 mln2.5x3 mln​2 mln​2 mln3 mln​5 mln​
Liczba połączeń na sekundę650 tys.​3,7x173,5 tys.​205 tys.​164 tys.​75 tys.​250 tys.​
SpecyfikacjaFortiGate 1001F1Współczynnik wydajności procesów ochronnychŚrednia branżowaPalo Alto Networks

PA-3420

Check Point

Quantum
6700

Cisco

Firepower
2140

Juniper

SRX 4100

Przepustowość firewalla (W na Gb/s)2,06 W6x12,46 W11,54 W7,3 W20 W11 W
Przepustowość IPSec VPN (W / Gb/s)7,42 W7x51,5 W24,2 W41 W111,1 W29,7 W
Przepustowość firewalla (BTU/h na Gb/s)6,2 BTU6,5x40,45 BTU31,3 BTU24,8 BTU68,2 BTU37,5 BTU
  1. Dostępny jest również wariant bez dysków SSD.
  2. Mechanizm ochrony przed zagrożeniami zawiera uruchomione funkcje kontroli aplikacji (FortiGuard Application Control), bazującej na sztucznej inteligencji ochrony przed włamaniami (FortiGuard IPS), antywirusa, logowania i środowiska testowego (sandbox).
  3. Wszystkie wartości poboru mocy pochodzą z publicznie dostępnej dokumentacji i przewodników po systemach sprzętowych, z uwzględnieniem maksymalnego poboru mocy.

John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet

„Usprawnienie działań mających na celu osiągnięcie zrównoważonego rozwoju jest dziś dla przedsiębiorstw najważniejszą kwestią biznesową, z powodu której także na osoby na stanowiskach CIO wywierana jest presja, aby zmniejszyć ślad węglowy infrastruktury IT. Fortinet nadal realizuje własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także pomaga w tym klientom poprzez zaangażowanie w poprawę wydajności i efektywności energetycznej naszych produktów. Najnowszym tego przykładem są firewalle nowej generacji z rodziny FortiGate 1000F, które zapewniają wyższą wydajność i niższe zużycie energii w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.”Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.