Jesteś tutaj:-, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Młodzi, innowacyjni, ambitni – na nich stawia Przemysł 4.0

Młodzi, innowacyjni, ambitni – na nich stawia Przemysł 4.0

Branża automatyki i robotyki rośnie w siłę. Dzięki rozpowszechnianiu rozwiązań, nad którymi pracuje, coraz większej popularności i przedstawianiu korzyści ich stosowania nie brakuje firm zainteresowanych wdrożeniem. Co za tym idzie – branża szeroko rozumianego przemysłu 4.0 rozwija się i poszukuje rąk do pracy. Najwięcej zyskują firmy, które stawiają na młodych specjalistów. Doskonałym przykładem jest firma Etisoft.

 

Równowaga w każdym obszarze – również w kadrach

Gliwicka spółka Etisoft od lat stawia na równowagę w wielu obszarach – także w zakresie pracowników. Wśród osób zatrudnionych nie brakuje zatem doświadczonych ekspertów z długim stażem pracy, ale ich przeciwwagę stanowi spore grono młodych specjalistów, którzy mimo młodego wieku wielokrotnie mają na swoim koncie niemałe sukcesy.

Co przyciąga młodych, zdolnych i ambitnych specjalistów? Przede wszystkim ciekawe projekty, które realizuje firma. To nie tylko sprzedaż gotowych rozwiązań i urządzeń, ale nieustanna praca nad udoskonaleniem własnych, innowacyjnych produktów i systemów. W Etisoft Smart Solutions, spółce z Grupy Etisoft, takie działania są codziennością. Przykładem jest chociażby nagrodzony w ostatnim półroczu w konkursie „(R)ewolucja przemysłowa” (organizowanym przez Platformę Robotów DBR77) projekt „Zintegrowanego systemu intralogistycznego bazującego na robotach mobilnych AGV/AMR”. Nagroda przyznana w kategorii „Projekt, który prezentuje wzrost efektywności i wydajności pracy na stanowisku” potwierdza, że rozwiązania, nad którymi pracuje ESS, sprawdzają się w codziennym funkcjonowaniu, ułatwiając pracę, usprawniając procesy, przynosząc korzyści firmom i ich pracownikom.

Duże znaczenie w zainteresowaniu potencjalnych pracowników mają też programy stażowe, takie jak Young Stars EtiACADEMY. To program dedykowany studentom, w pierwszej kolejności związanym z obszarem jakości, czyli osób studiujących na kierunkach takich jak zarządzanie jakością czy inżynierii środowiska. Taki program stażowy to doskonała okazja do pozyskania zaufanego i sprawdzone pracownika na długi czas.

 

W zespole Etisoft nad innowacyjnymi produktami pracuje wiele młodych osób, które ambitnie rozwijają swoją ścieżkę zawodową, będącą jednocześnie ich pasją. Poniżej przedstawiamy jeden z ostatnich przykładów.

 

Młody, innowacyjny, z sukcesami

Olaf Dudek to młody, zdolny innowator, menedżer ds. badań i rozwoju w Dziale Budowy Maszyn Etisoft Smart Solutions, a teraz także zdobywca jednej z trzech nagród głównych za pracę doktorską w XIV edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni 2022”! Konkurs ten, organizowany przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, odbywający się pod patronatem m.in. komitetów Polskiej Akademii Nauk, od lat cieszy się wielkim prestiżem i zainteresowaniem.

Olaf Dudek swoją pracę doktorską obronił w marcu tego roku na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej. Jej tytuł brzmi: „Kształtowanie charakterystyk dynamicznych zawieszeń jezdnych robotów mobilnych opartych na kołach omnikierunkowych”.

 

– W dużym uproszczeniu: chodziło o to, aby zredukować drgania korpusu pojazdu AGV/AMR pochodzące od kół wielokierunkowych poruszającego się robota mobilnego – tłumaczy autor. – Regulamin konkursu kładł nacisk nie tylko na walory poznawcze i naukowe prezentowanej pracy, ale także na praktyczne wdrożenie jej wyników, w szczególności w takich dziedzinach jak automatyka i automatyzacja procesów, robotyka czy sterowanie. Warunek dotyczący wykorzystania wyników mojej pracy w praktyce został w pełni spełniony – realizujemy go na co dzień w Etisoft Smart Solutions podczas prac nad produkcją seryjną robotów mobilnych.

 

Olaf Dudek od 10 lat interesuje się robotyką mobilną i swoją karierę zawodową od czasów studiów wiąże z firmami Przemysłu 4.0. Realizował również projekty dla sektora cywilnego i wojskowego. Wykłada również na Politechnice Śląskiej.

 

Newseria

Autor |2022-07-12T10:04:56+02:0012 lipca 2022 10:04|Kategorie: Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Agnieszka 29 sierpnia 2022 w 11:04 - Odpowiedz

    Ja osobiście mogę polecić firmę Salwis, korzystałem z ich usług i to naprawdę profesjonalna firma. Podrzucam link jeśli szukasz przydatnych podpowiedzi w zakresie automatyki przemysłowej https://salwis.pl/automatyka-przemyslowa/ , gdzie dowiecie się więcej odnośnie realnych rozwiązań, które możecie wprowadzić do swojego zakładu, ale również po prostu poznając tą branżę od początku do końca. Myślę, że się nie zawiedziesz i dzięki temu na pewno nie zostaniesz w tyle za konkurencją.

  2. Paweł Nowacki 30 sierpnia 2022 w 00:06 - Odpowiedz

    W dzisiejszych czasach firmy mają ciężko sytuację w kwestii kosztów za energię, więc ja proponowałabym wejść sobie na stronę https://salwis.pl. Tam możecie przeczytać o fotowoltaice. Od razu poznasz, jak to wszystko może wyglądać dla Twojej firmy i na pewno znajdziesz dla siebie najciekawsze rozwiązania. Sprawdźcie te opcje!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.