Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei zapowiada rozwój chmury operatorskiej i zielonych technologii

Huawei zapowiada rozwój chmury operatorskiej i zielonych technologii

Podczas wydarzenia „Win-Win Huawei Innovation Week” firma zapowiedziała nową strategię rozwoju zielonych innowacji oraz wsparcia rozwiązań chmurowych dla branży telekomunikacyjnej.

Tydzień Innowacji Huawei rozpoczął się od zaprezentowania nowej proekologicznej strategii firmy. Huawei’s Green Development Solution to koncepcja zakładająca stworzenie ekologicznego, niskoemisyjnego systemu indeksacji sieci teleinformatycznych w celu poprawy ich efektywności energetycznej i ograniczeniu produkcji CO2.

 

Biorąc pod uwagę tempo, z jakim przyśpiesza przesył danych elektronicznych, w ciągu najbliższych 5-10 lat wzrost emisji dwutlenku węgla stanie się problemem globalnym. Poprawa efektywności energetycznej jest najlepszym rozwiązaniem konfliktu powstającego między rosnącym zużyciem energii a ekologicznym rozwojem – powiedział Ryan Ding, prezes Huawei Carrier BG.

 

Stanowisko Ryana Dinga znalazło poparcie wśród prelegentów, którzy wspólnie sformułowali trzy najbardziej kluczowe potrzeby związane z zasilaniem infrastruktury sieciowej:

  1. Platforma do wizualizacji i zarządzania danymi wskaźnikowymi, umożliwiająca skuteczniejsze pozyskiwanie, liczenie oraz raportowanie parametrów.
  2. Zautomatyzowane procesu optymalizacji wskaźników przy użyciu sztucznej inteligencji. Uniwersalnie skonfigurowane standardy umożliwiłyby automatyczne zbieranie i pomiar wskaźników, dzięki czemu zintegrowane platformy zarządzania efektywnością energetyczną mogłyby doprowadzić do optymalizacji efektywności energetycznej sieci w czasie rzeczywistym.
  3. Ustalenie jednolitych zasad budowy niskoemisyjnej infrastruktury sieciowej z prawem do jej weryfikacji i oceny. Regulacje prawne przyśpieszyłyby rozwój zielonych i niskoemisyjnych sieci 5G, centrów danych i sieci bezprzewodowych, a także nadały rozpęd innowacjom o charakterze proekologicznym.

 

Pierwszy dzień Win-Win Huawei Innovation Week zwieńczyło wystąpienie dr. Philipa Songa, Dyrektora Marketingu Huawei Carrier BG, który zapewnił, że jedną z głównych misji Huawei jest współpraca na rzecz innowacji.

 

Nasza firma deklaruje chęć pracy nad ustanowieniem wspólnego wskaźnika efektywności energetycznej sieci i systemu standardów, aby ułatwić dekarbonizację całego sektora ICT, a w konsekwencji nadać branży nowy, bardziej odpowiedzialny społecznie, kierunek – podsumował Song.

 

 

Przyszłość telekomów zależy od chmury

Drugim z celów Huawei na najbliższe lata jest transformacja chmury operatorskiej. Firma zobowiązała się do dalszego inwestowania w portfolio usług ICT w celu przyspieszenia transformacji chmurowej wśród firm telekomunikacyjnych. Już dziś rynek ten oczekuje, że do końca 2023 r. 15 proc. operatorów opracuje i w pełni wdroży kompleksową strategię chmurową, która poskutkuje powstaniem rynku chmury telekomunikacyjnej wartego setki miliardów dolarów. Jednak, realizacja niniejszego założenia wymaga zbudowania wydajnej i elastycznej infrastruktury informatycznej.

Podczas wydarzenia Song wymienił główne obszary wymagające zmodernizowania. Jego zdaniem operatorzy muszą poszerzyć swoje oferty o chmurę oraz dążyć do wzmocnienia znaczenia sieci na rynku B2B. Zalecił również inwestycje w kompleksowe platformy chmurowe oraz korzystanie z preintegrowanych rozwiązań chmurowych dedykowanych sektorowi telekomunikacji. Prezes Song zakończył swoje wystąpienie stwierdzeniem, że aby odnieść sukces w transformacji chmury, operatorzy powinni nawiązywać strategiczne partnerstwa z podmiotami, które głęboko rozumieją branżę ICT i wiedzą, jak wykorzystać jej mocne strony.

 

Huawei wspiera działalność operatorską

Do końca samego 2021 roku Huawei współpracował z ponad 120 operatorami na całym świecie w zakresie wdrożeń usług w chmurze. Współpracował z europejskimi operatorami przy migracji środowisk rozwojowych, testowych oraz w setkach innych usług, dzięki czemu niektóre telekomy skróciły czas wprowadzania nowych usług na rynek o 75 proc. W Azji zaś Huawei wdrożył rozproszone chmury do obsługi różnorodnych usług i funkcji, a także umożliwił tworzenie skorelowanych analiz danych dla różnych usług, co przyczyniło się do wzrostu sprzedaży pakietów 5G o 180 proc.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.