Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony-IDC: w 1Q2018 sprzedano 334.3 mln smartfonów i 31.7 mln tabletów

IDC: w 1Q2018 sprzedano 334.3 mln smartfonów i 31.7 mln tabletów

Z badań przeprowadzonych przez firmę IDC, wynika, ze globalna sprzedaż smartfonów w I kwartale 2018 roku spadła o 2.9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017. Niezagrożoną pozycję lidera rynku utrzymał Samsung, z 23.3% udziałem w rynku smartfonów, pomimo spadku o 2,4% rdr.

Worldwide Smartphone Market, Top 5 Company Shipments, Market Share and Year-over-Year Growth, Q1 2018 (shipments in millions)
Company1Q18 Shipment Volume1Q18 Market Share1Q17 Shipment Volume1Q17 Market ShareYear-Over-Year Change
Samsung78.223.4%80.123.3%-2.4%
Apple52.215.6%50.814.7%2.8%
Huawei39.311.8%34.510.0%13.8%
Xiaomi28.08.4%14.84.3%87.8%
OPPO23.97.1%25.87.5%-7.5%
Others112.733.7%138.340.2%-18.5%
Total334.3100.0%344.4100.0%-2.9%
Source: IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker, May 2, 2018

Rynek tabletów w 1Q2018

Top Five Tablet Companies (Detachable + Slate), Worldwide Shipments, Market Share, and Growth, First Quarter of 2018 (preliminary results, shipments in millions)
Company1Q18 Unit Shipments1Q18 Market Share1Q17 Unit Shipments1Q17 Market ShareYear-Over-Year Growth
1. Apple9.128.8%8.924.9%2.1%
2. Samsung5.316.7%6.016.7%-11.4%
3. Huawei3.210.0%2.87.8%13.0%
4. Lenovo2.16.6%2.15.8%1.8%
5. Amazon.com1.13.5%2.26.0%-49.5%
Others10.934.4%13.938.8%-21.7%
Total31.7100.0%35.8100.0%-11.7%
Source: IDC Worldwide Quarterly PCD Tracker, May 3, 2018

źródło: IDC

Kan



Autor |2018-05-04T08:48:24+02:004 maja 2018 08:38|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.