Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek-RFBenchmark – Internet mobilny w Polsce – jak wypadamy na tle Europy

RFBenchmark – Internet mobilny w Polsce – jak wypadamy na tle Europy

Prędkość Internetu mobilnego w Europie – raport RFBenchmark (III kwartał 2017)
W którym europejskim kraju możemy korzystać z najszybszego Internetu mobilnego? Przedstawiamy mapy przygotowane na podstawie pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBenchmark w III kwartale 2017 roku.

RFBenchmark - Europa - pobieranie
RFBenchmark – Europa – pobieranie

Internet mobilny w Europie – w których państwach jest najszybszy?

W trzecim kwartale w gronie krajów mogących pochwalić się najszybszym Internetem mobilnym w Europie znalazły się Węgry, Litwa oraz Luksemburg. Użytkownicy Internetu mobilnego na Węgrzech mogli korzystać ze średniej prędkości pobierania danych o wartości 79,55 Mb/s. Z kolei mieszkańcy Luksemburga i Litwy ściągali pliki ze średnią prędkością 44,71 Mb/s (Litwa) oraz 44,61 Mb/s (Luksemburg).

RFBenchmark - Europa - wysyłanie
RFBenchmark – Europa – wysyłanie

W kategorii średniej prędkości wysyłania plików w czołówce znalazły się ponownie Węgry (40,71 Mb/s) oraz Luksemburg (35,84 Mb/s). Trzecim państwem w rankingu została Dania z wynikiem 24,83 Mb/s.

RFBenchmark - Europa - ping
RFBenchmark – Europa – ping

Trzecią z mierzonych wartości przez aplikację RFBenchmark była wartość ping. Najniższą wartością ping, co jednocześnie oznacza najkorzystniejszy wynik, odnotowali użytkownicy w Estonii (28 ms).

Europejskimi „czerwonymi latarniami” pod względem jakości i prędkości Internetu mobilnego są Grecja oraz Ukraina. Zbadane parametry Internetu mobilnego dla naszego wschodniego sąsiada to odpowiednio 5,66 Mb/s (średnia prędkość pobierania danych), 1,57 Mb/s (średnia prędkość wysyłania danych) oraz 140 ms (ping). Pomiary dokonane przez użytkowników z Hellady wskazały jeszcze słabsze wyniki: 4,13 Mb/s (download), 1,46 Mb/s (upload) oraz 127 ms (ping).

Internet mobilny w Polsce – jak wypadamy na tle Europy?

Polska wypada całkiem dobrze na tle pozostałych państw. Nad Wisłą użytkownicy mogą pobierać pliki za pomocą Internetu mobilnego ze średnia prędkością 31,44 Mb/s, wysyłać pliki z prędkością 14,2 Mb/s. Notowana w Polsce wartość ping to z kolei 58 ms. Więcej informacji na temat aktualnej jakości i prędkości Internetu mobilnego w Polsce w naszym ostatnim rankingu operatorów komórkowych.

Pomiary są zbierane od użytkowników korzystających z aplikacji mobilnej. Dzięki niej można mierzyć podstawowe parametry sieci komórkowej – między innymi poziom i jakość sygnału w zależności od technologii w jakiej pracuje urządzenie mobilne, informacje na temat operatora sieci komórkowej czy też państwie, na terenie którego znajduje się smartfon. Dodatkowo na żądanie wykonywane są pomiary szybkości internetu podczas pobierania i wysyłania danych, a także test opóźnienia.

Pełny raport dostępny jest na stronie RFBenchmark.pl

KanAutor |2017-12-13T07:54:33+01:0013 grudnia 2017 07:54|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. wlo 13 grudnia 2017 w 08:53 - Odpowiedz

    Czyli co? Polacy z natury narodowego charakteru tylko narzekają się okazuje? Wszędzie lepiej gdzie nas nie ma?

  2. Lenka 13 grudnia 2017 w 18:12 - Odpowiedz

    Masz trochę racji

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.