Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje-Ferguson FBOX ATV – STB dla geeków

Ferguson FBOX ATV – STB dla geeków

Ferguson poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego modelu w swojej linii multimedialnych odtwarzaczy mini-pc: FBOX ATV.

FBOX ATV
FBOX ATV

FBOX ATV to urządzenie oferujące najnowocześniejsze rozwiązania techniczne połączone z wyspecjalizowanym oprogramowaniem pozwalającym cieszyć się multimediami ale też zaspokajające szereg innych potrzeb użytkowników.

FBOX ATV
FBOX ATV

FBOX ATV po raz pierwszy wprowadza w tej linii urządzeń procesor HiSilicon – uznaną i bardzo wydajną konstrukcję stworzoną z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i mediach. Aby w pełni wykorzystać możliwości układu, urządzenie wyposażone zostało w 2 GB szybkiej pamięci RAM DDR 4, co pozwala na realizację wielu zadań jednocześnie z niezachwianą optymalnością.

FBOX ATV po raz pierwszy wprowadza w linii urządzeń FBOX dedykowany odbiornikom multimedialnym system Android dla telewizorów. Oznacza to, że aplikacje dostępne dla użytkownika w pełni dostosowane są do obsługi za pomocą pilota. Oczywiście istnieje możliwość instalowania aplikacji z „normalnego” systemu Android, dzięki czemu użytkownik może równolegle używać aplikacji, do których przywykł.

FBOX ATV
FBOX ATV

Absolutną nowością w FBOXie ATV jest wprowadzenie systemu operacyjnego Linux (opartego o dystrybucję Debian). Dzięki nowatorskiemu podejściu, systemy Android i Linux funkcjonują równocześnie, dzięki czemu użytkownik nie musi wybierać, z dobrodziejstw którego systemu będzie korzystał. FBOX ATV pozwala na np. równoczesne oglądanie filmów za pomocą wygodnego klienta Plex w systemie Android dla telewizorów i pobieranie plików torrent za pomocą w pełni zarządzalnego za pomocą interfejsu WWW, linuksowego demona Transmission. Bardziej zaawansowani użytkownicy systemu Linux mogą bez problemu uruchomić na FBOXie ATV np. serwer Apache z bazą danych MySQL/MariaDB i hostować w pełni funkcjonalną stronę internetową opartą o np. popularny skrypt WordPress. FBOX ATV udostępnia fabrycznie wgrane serwery: Plex, ftp, Transmission i SSH (dostęp do powłoki na prawach roota).


FBOX ATV to urządzenie dla każdego i proste w obsłudze dzięki zastosowaniu systemu Android dla telewizorów. Równocześnie dla bardziej zaawansowanych użytkowników – zawołanych geeków – dzięki udostępnieniu systemu Linux, FBOX ATV staje się doskonałą, pobierającą niewielką ilość prądu i niedrogą alternatywą dla zazwyczaj dosyć kosztownych serwerów NAS. Linuksowy geek stworzy sobie z tego urządzenia seedboxa, serwer WWW, serwer baz danych, serwer mail i co mu tam jeszcze do głowy przyjdzie. Tak, serwer VNC to też dla FBOXa ATV nie problem.


Główne cechy Ferguson FBOX ATV:

 • Android TV OS i Linux OS – Ciesz się prostotą obsługi Android TV OS. Korzystaj z potęgi Linuksa (Debian). Równocześnie! Uruchom na swoim FBOXie ATV serwer Plex, klienta sieci BitTorrent Transmission czy serwer FTP. Używaj swoje urządzenie bez ograniczeń.
 • Wydajny procesor – HiSilicon HI 3798M V200 to wyspecjalizowany, 64-bitowy układ skonstruowany z myślą o obsłudze mediów. Wyświetlanie filmów Ultra HD z szybkością 60 klatek na sekundę w 10-bitowej głębi koloru to żadne wyzwanie.
 • Wydajny układ graficzny – Mali-450 to wszechstronny i szybki układ graficzny zoptymalizowany pod kątem mediów i gier.
 • HDR – Pełne wsparcie dla technologii wyświetlania obrazu w szerokim zakresie dynamiki.
 • VOD 4K UHD – Netflix 4K, YouTube 4K i inne servisy VOD w najwyższej rozdzielczości! (Ferguson nie odpowiada za jakość i funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich)
 • VR i panoramiczne wideo – Zanurz się w doznaniach rzeczywistości wirtualnej i ciesz się panoramicznym wideo.
 • Szybka pamięć – 2 GB pamięci RAM DDR 4 zapewnia płynność pracy urządzenia z uruchomionymi nawet wieloma usługami.
 • Dwuzakresowe Wi-Fi n/ac – Filmy 4K przez Wi-Fi? Bez problemu! Obsługa dwóch zakresów działania sieci Wi-Fi 2,4 i 5 GHz oraz standardu ac umożliwia przesyłanie ogromnych ilości danych.
 • Bluetooth – Podłącz mysz i klawiaturę. Streamuj dźwięk. Korzystaj ze swojego Bluetooth w pełni!
 • USB 3.0 – Podłącz szybki dysk zewnętrzny – teraz wykorzystasz go w pełni.
 • S/PDIF – Łącze cyfrowe dla najlepszej jakości dźwięku. Podłącz FBOXa ATV do swojego amplitunera i ciesz się wielokanałowym dźwiękiem w swoich filmach.
 • HDMI Passthrough – Prześlij dźwięk za pomocą łącza HDMI wprost do urządzenia dekodującego dla jego najlepszej jakości. Obsługiwana jest znakomita większość popularnych kodeków audio.

Więcej szczegółów na stronie producenta: http://ferguson-digital.eu/mini-pc-smart-tv/fbox-atv/

Ferguson FBOX ATV będzie dostępny w sprzedaży w sklepie internetowym producenta i w dobrych sklepach z elektroniką w drugiej połowie grudnia.

źródło: Ferguson

KanAutor |2017-12-04T13:09:21+02:004 grudnia 2017 13:09|Kategorie: Android, Inne, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. radek 5 grudnia 2017 w 08:57 - Odpowiedz

  Jakoś nie widzę na stronie https://help.netflix.com/en/node/13444 żeby FBOX ATV był certyfikowany do 4K

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.