Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Testy i opinie-Test Ferguson i400s – radio bez szumów DAB i Spotify

Test Ferguson i400s – radio bez szumów DAB i Spotify

Pierwsze włączenie radia uruchamia standardowy „Kreator konfiguracji”, oraz wskazówki dotyczące podłączenia do naszej sieci.


Standard WPS obsługuje automatyczną konfigurację szyfrowanych połączeń. Warto przy tym dodać, ze wszystko odbywa się w rodzimym języku.


Wszystkie te czynności są banalne proste, nie wymagają nawet lektury instrukcji obsługi. Kolejno pojawią się też wymaga przeprowadzenia standardowej procedury ustawień i skanowania częstotliwości DAB+. Odbywa się to automatycznie, ale w razie potrzeby można także dostroić odbiornik manualnie. Kompatybilność z technologią DAB + pozwala uwolnić się od szumów, charakterystycznych dla analogowego medium.


Znalezione stacje radiowe zapisane są w menu, a przełączanie się między nimi ułatwia pokrętło przewijania. Dodatkowo 20 wybranych stacji można przypisać w dowolnej kolejności do ulubionych.


Naciskając klawisz „MODE”, można przełączyć się między poszczególnymi trybami pracy urządzenia: Radio internetowe, Spotify Connect, Media Player, DAB, FM, Bluetooth, CD, AUX IN, serwerm UPNP (wbudowany serwer mediów w standardzie UPNP), Slepp and Alarm. Radio internetowe Fergusona współpracuje z urządzeniami DLNA. Dzięki temu możemy udostępniać swoje zasoby muzyczne z dysku sieciowego, komputera itp. i odtwarzać je na i400s.


Jak przystało na radio internetowe, sprzęt umożliwia nam odbiór programów, po podłączeniu do sieci Internetowej. Możliwości jakie oferują w zakresie słuchania audycji są niemal nieograniczone. Oznacza to, że możemy słuchać nawet tych stacji, które znajdują się na drugim krańcu świata. Dzięki temu możemy delektować się bardzo wyspecjalizowaną stacją, np. tylko z muzyką alternatywną, R&B, jazzem, itp. Użytkownik tego modelu ma dostęp do 4.000 stacji radiowych oraz tysięcy podcastów – bez konieczności uruchamia komputera PC. Tu również jest 20 miejsc w pamięci na zapis ulubionych stacji.


Najważniejszą jednak nowością w odbiorniku jest pełna obsługa Spotify Connect. Dzięki i400s możemy słuchać muzyki z programu spotify zainstalowanego na naszym smartfonie, tablecie, PC itp. Słuchając muzyki z aplikacji Spotify, wchodząc w ustawienia „Dostępne urządzenia” i wybieramy Ferguson i400s, by stał się on domyślnym odtwarzaczem. Teraz wystarczy uruchomić aplikację Spotify i można cieszyć się swoją ulubioną muzyką, legalnego serwisu muzycznego, który pozwala na odsłuch ponad 20 milionów utworów muzycznych w internecie).

A jak ta konstrukcja wypada podczas odsłuchu? Dwa stereofoniczne głośniki, każdy o mocy 30 W, wspierane są przez tunele bass-reflex, zapewniają dobre wrażenia odsłuchowe. Wszystkie tony rozchodzą się równomiernie. Chociaż do ideału nieco brakuje – zapewne skomentuje audiofil. Tu pomoże zmiana ustawień equalizera. Jest wiele dostępnych opcji ustawień EQ m.in.: Normalne, Płaskie, Jazz, Rock, Muzyka Poważna, Pop, czy też Kino i Wiadomości – można skorzystać z gotowych ustawień, a także stworzyć swój własny equalizer. Korektor pozwala skorygować niedoskonałości i poprawić jakość dźwięku wydobywanego z różnych źródeł do preferencji audiofila. Połączenie wysokiej jakości radia DAB+ i świetnych głośników o dużej mocy, z naszymi ustawieniami EQ, może nam dać świetny efekt. Radio jest w stanie uderzyć dźwiękiem z głębokim basem, solidnym środkiem, a niskie tony są wyraźniej słyszalne. Jednak Ferguson i400s najlepiej brzmi w ustawieniu głośności do 3/4 – wtedy jest sporo góry, wyważony środek oraz trochę basowej głębi. Po zwiększeniu głośności do końca skali, brzmienie skutkuje na ogół lekkim przesterowaniem. Tu wiele zależy od tego, na czym położyliśmy odbiornik. Sprawdza się to zwłaszcza w ostrej muzyce rockowej, gdzie subtelności brzmienia skutkują narastaniem niekorzystnych wibracji.Autor |2017-09-17T12:57:08+01:0017 września 2017 12:57|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet mobilny, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Testy i opinie|Tagi: , , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Livia 17 września 2017 w 18:10 - Odpowiedz

  Super sprzęt, ale cena, chyba jednak lekko przesadzili. Rozumiem ma multum funkcji i chyba świetnie gra, tylko dziś można mieć radio internetowe na smartfonie za darmo.

 2. Werto 17 września 2017 w 18:20 - Odpowiedz

  No właśnie czy DAB+ ma przyszłość? W czasach, gdy jest darmowe radio internetowe na sprzęcie mobilnym? Warto się pchać w takie”zabawki”. Lubię słuchać radia, ale cena takiego sprzętu mnie trochę studzi.

 3. Bija 16 października 2017 w 20:13 - Odpowiedz

  Kupiłem go. Dzięki ty drogi to fakt. Ale nie żałuję. Bo po prostu dziś mam radio. A jeszcze wczoraj nie docierły do mnie żadne stacje. Po prostu taka specyfikacja mieszkania. Zapewne trudno to jest zrozumieć komuś kto ma łatwy dostęp do fal radiowych. U mnie to trochę jednak problem

 4. Vera 20 października 2017 w 06:34 - Odpowiedz

  Warto. Dźwięk i jakość super. Trochę drogi, ale będzie na lata

 5. Donna 25 października 2017 w 08:19 - Odpowiedz

  Jak to mówią gra i buczy 😉 – no nie dźwięk świetny a wifi nawet z dużym zasięgiem. Dzięki za test. Przekonał mnie do zakupu i nie żałuję. U mnie słabo z zasięgiem, przeszkody terenowe

 6. ondre 16 grudnia 2017 w 17:36 - Odpowiedz

  Witam!
  Ten super sprzęt ma też wady. Mam go kilka dni i już je zauważyłem. Pierwsze to fatalnie przetłumaczona instrukcja. Ale to można by pominąć. Natomiast faktu iż nie działa funkcja uśpienia już nie! Są też błędy językowe w polskim menu. Ostrzegam potencjalnych nabywców, że na zapytania i uwagi serwis Fergusona nie odpowiada!!!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.