Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Testy i opinie-Test Ferguson i400s – radio bez szumów DAB i Spotify

Test Ferguson i400s – radio bez szumów DAB i Spotify

Odbiornik firmy Ferguson zaskakuje pomysłowym wzornictwem. Większa część obudowy i400s wykonana z termicznie formowanego drewna, o fakturze drewna sprawia wrażenie luksusu, front i tył z materiału syntetycznego. Sprzęt oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (black) i jaśniejszej – wysokiej jakości imitacji drewna (walnut) – testowany.

Ferguson i400s
Ferguson i400s

Ferguson i400s
Ferguson i400s

Jakości wykonania i spasowaniu elementów nie można nic zarzucić. Całość jest solidnie wykonana, ma też interesujący, nowoczesny design z wyraźną nutką retro i z pewnością będzie miłym dla oka elementem ożywiającym każde wnętrze. Z daleka rzeczywiście urządzenie prezentuje się świetnie niczym produkt z wyższej półki cenowej.


Rozmieszczenie elementów na przednim panelu zapewnia intuicyjną i wygodą obsługę. Centralnie umieszczono 2,8″ kolorowy wyświetlacz pełni wiele funkcji i klarownie przedstawia tryby działania oraz dostępne opcje odbiornika. Jego rozdzielczość jest wystarczająca, aby były na nim standardowe informacje o nadawanym programie. Są to: graficzne logo, własny opis stacji, siła sygnału, rodzaj muzyki, data, itp. Naciskając przycisk „MENU/INFO” uzyskamy więcej informacji o stacji i odtwarzanym utworze.przełączymy się do pozwala uzyskać więcej Czas, data i aktywny alarm, to stały element, który obecny jest w każdym trybie pracy urządzenia, także w stanie czuwania.


Wyświetlacz jest bardzo czytelny, ma przy tym wyraźne, regulowane podświetlenie, więc nawet osoby starsze lub o słabszym wzroku nie będą miały problemów z odczytaniem prezentowanych treści. W górnej części nazwa nastawionej stacji radiowej, w dolnej informacje tekstowe DAB+ lub RDS. Z prawej jego strony producent umieścił duże pokrętło sterowania pod nim zaś – zestaw przycisków, które zapewniają dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Ponadto na fronie znajdziemy wejście 3.5mm AUX IN jack, wyjście słuchawkowe 3.5mm jack i dbiornik fal IR oraz dwa głośniki. Ponieważ radio ma CD-Player, rzadko stosowany w tego typu odbiornikach, nad ekranem znajdziemy tackę dla płyt CD, wysuwaną/wsuwaną po naciśnięciu przycisku z lewej strony ekranu, lub w odpowiedniego klawisza w pilocie. Obsługa radia jest niezwykle prosta – opanowanie kombinacji przyciski i pokrętło sterowania, zajmuje dosłownie kilka minut – bo Ferguson i400s to prosta konstrukcja, przyjazna nawet dla najmniej zaawansowanego użytkownika.


Tylny część obudowy, to przede wszystkim port USB, który pozwala odtwarzać nasze ulubione utwory z dysków, pamięci przenośnych. Ponadto mamy tutaj antenę DAB/FM, włącznik zasilania, gniazdo zasilanie DC IN i port aktualizacji oprogramowania. Radio jest zasilane wyłącznie z sieci.

Odbiornik można obsługiwać za pomocą dołączonego pilota albo specjalnej aplikacji mobilnej UNDOK, dostępnej dla iOS i Androida. Wbudowane łącze Bluetooth pozwala na bezprzewodowe przesyłanie danych ze smartfona lub tabletu.

Ferguson i400s
Ferguson i400s

Darmowa aplikacja daje dostęp do wszystkich funkcji odbiornika, pozwala także na sterowanie kilkoma urządzeniami w sieci wewnętrznej jednocześnie.Z obsługą aplikacji nie powinno być problemów. Bardo intuicyjny i przejrzysty interfejs pozwala na bardzo szybką obsługę odbiornika. Warto przy tym podkreślić, że zminimalizowano tzw. lagi (opóźnienia) w reakcji odbiornika na polecenia wydawane za pomocą aplikacji. Po tygodniu obcowania z tą aplikacją, nie wyobrażam sobie innego sterowania odbiornikiem, pilot wyładował po prostu w szufladzie 🙂Autor |2017-09-17T12:57:08+01:0017 września 2017 12:57|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet mobilny, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Testy i opinie|Tagi: , , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Livia 17 września 2017 w 18:10 - Odpowiedz

  Super sprzęt, ale cena, chyba jednak lekko przesadzili. Rozumiem ma multum funkcji i chyba świetnie gra, tylko dziś można mieć radio internetowe na smartfonie za darmo.

 2. Werto 17 września 2017 w 18:20 - Odpowiedz

  No właśnie czy DAB+ ma przyszłość? W czasach, gdy jest darmowe radio internetowe na sprzęcie mobilnym? Warto się pchać w takie”zabawki”. Lubię słuchać radia, ale cena takiego sprzętu mnie trochę studzi.

 3. Bija 16 października 2017 w 20:13 - Odpowiedz

  Kupiłem go. Dzięki ty drogi to fakt. Ale nie żałuję. Bo po prostu dziś mam radio. A jeszcze wczoraj nie docierły do mnie żadne stacje. Po prostu taka specyfikacja mieszkania. Zapewne trudno to jest zrozumieć komuś kto ma łatwy dostęp do fal radiowych. U mnie to trochę jednak problem

 4. Vera 20 października 2017 w 06:34 - Odpowiedz

  Warto. Dźwięk i jakość super. Trochę drogi, ale będzie na lata

 5. Donna 25 października 2017 w 08:19 - Odpowiedz

  Jak to mówią gra i buczy 😉 – no nie dźwięk świetny a wifi nawet z dużym zasięgiem. Dzięki za test. Przekonał mnie do zakupu i nie żałuję. U mnie słabo z zasięgiem, przeszkody terenowe

 6. ondre 16 grudnia 2017 w 17:36 - Odpowiedz

  Witam!
  Ten super sprzęt ma też wady. Mam go kilka dni i już je zauważyłem. Pierwsze to fatalnie przetłumaczona instrukcja. Ale to można by pominąć. Natomiast faktu iż nie działa funkcja uśpienia już nie! Są też błędy językowe w polskim menu. Ostrzegam potencjalnych nabywców, że na zapytania i uwagi serwis Fergusona nie odpowiada!!!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.