W styczniu 2016 w Polsce Snapchatem interesowało się już ponad 1,2 mln osób*. W ciągu ostatnich 4 miesięcy aplikacja przyciągnęła uwagę kolejnych ok. 300 tys. (analiza użytkowników Snapchata w Polsce we wrześniu 2015). Widoczne są również zmiany w demografii zaciekawionych Snapchatem.


Aplikacja przypadła bardziej do gustu kobietom, niemniej jednak widać znaczny wzrost zainteresowania wśród mężczyzn w ciągu ostatnich kilku miesięcy (z 38% we wrześniu 2015 do 45 % w styczniu 2016).
Aplikacja, która jeszcze w zeszłym roku postrzegana była jako medium niszowe używane głównie przez nastolatków, zyskuje coraz większą popularność wśród osób 18+. Największe zmiany widać w grupie wiekowej 25-34. Udział zainteresowanych z tego przedziału wiekowego wzrósł prawie dwukrotnie! Jest to istotna informacja z punktu widzenia reklamodawców. Wśród zainteresowanych Snapchatem wzrasta bowiem udział osób o większej sile nabywczej.

Zainteresowanie wybranymi kanałami społecznościowymi

Ciekawych informacji dostarcza analiza Google Trends. Jak pokazują statystyki wyszukiwań w internecie, spośród trzech haseł: instagram, snapchat, twitter; największą popularnością wśród internautów w Polsce cieszy się Instagram. Snapchat, mimo iż nie jest tematem wyszukiwanym tak często jak choćby Twitter, to charakteryzuje się większą dynamiką wzrostu zainteresowania.

Snapchat vs Instagram vs Twitter

W Polsce najwięcej fanów Snapchat zyskał w województwach: podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Facebook vs YouTube

Analizując natomiast zainteresowanie Facebookiem i Youtubem, największy serwis społecznościowy cieszy się znacznie większą popularnością wyszukiwania wśród internautów w Polsce i dużo szybciej zyskuje nowych fanów.


*Analiza, także i ta została przygotowana na podstawie danych pochodzących z systemu reklamowego Facebooka. Należy mieć na uwadze to, że mówimy o użytkownikach Facebooka zdefiniowanych jako osoby interesujące się Snapchatem.

Żródło: NapoleonCat

Kan