Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony-IFA 2015: Ekrany smartfonów są coraz większe

IFA 2015: Ekrany smartfonów są coraz większe

Kolejna edycja targów elektroniki użytkowej IFA przeszła już do historii. W tym roku również nie zabrakło na nich ekscytujących nowości – także z segmentu smartfonów. Zespół idealo odwiedził tegoroczne targi IFA i obejrzał najnowsze modele flagowców wiodących producentów. W oparciu o spostrzeżenia zebrane podczas imprezy i dane z katalogu produktów idealo, możliwe było wyciągnięcie interesujących wniosków.

Konsumenci kupują coraz większe smartfony
Trend ten nie od dziś obserwowany jest wśród wiodących producentów smartfonów: Począwszy od Sony i Samsunga, zaś na Apple kończąc, kolejne marki wciąż wydłużają przekątne ekranów swoich produktów. Tendencja ta dotyczy jednak nie tylko producentów, lecz również konsumentów. Według danych zebranych przez idealo, z roku na rok coraz więcej użytkowników sięga po większe modele:


idealo_Ekrany smartfonów są coraz większe

Najbardziej popularne smartfony wyposażone są dziś w wyświetlacze z przekątną o średniej długości 4,3 cala. W porównaniu z 2010 rokiem jest to bardzo wyraźny wzrost – w przeciągu ostatnich pięciu lat przekątne wyświetlaczy smartfonów wybieranych przez użytkowników idealo wydłużyły się o 1,7 cala, co stanowi aż 64%. Można zatem zauważyć, że według aktualnej tendencji „idealny” smartfon rośnie średnio o 0,3 cala rocznie.

Najnowsze phablety na IFA 2015

Trend ten znalazł swoje potwierdzenie także podczas tegorocznych targów IFA. Prezentacje smartfonów najważniejszych marek zdominowane zostały przez phablety, czyli urządzenia wyposażone w ekran o przekątnej dłuższej niż 5 cali. Jedną z najbardziej oczekiwanych premier była rozszerzona wersja ostatniego flagowca Samsunga: model Galaxy S6 Edge Plus mierzy sobie całe 5,7 cala, przez co jest zarówno dosłownie, jak i w przenośni, największym z highlightów tegorocznych targów. W Berlinie swoimi najnowszymi modelami pochwaliła się także marka Sony, prezentująca dwie wersje Xperii Z5. W wersji Premium smartfon wyposażony został w ekran o przekątnej 5,5 cala. Użytkownicy wybrać mogą także „kompaktowy” wariant. Mimo to 4,6-calowy ekran modelu Sony Xperia Z5 Compact jest wciąż większy niż wyświetlacz statystycznego smartfona idealo.

Trend ten dotyczy także modeli smartfonów prezentowanych przez producentów z Chin. Na IFA mogliśmy podziwiać model Mate S marki Huawei oraz trzy nowe smartfony ZTE. Ekrany wszystkich modeli, zarówno Axon Elite, Nubia Z9 jak i Blade V6, również są dłuższe niż 5 cali. Większy smartfon to z całą pewnością większa wygoda korzystania z ekranu dotykowego. Należy jednak pamiętać o tym, że dla wielu użytkowników phablety są zdecydowanie za duże. Na szczęście jednak oprócz nowych modeli „Plus”, „Ultra” lub „Premium”, wiodące marki dostarczają swoim użytkownikom także warianty „Mini” oraz „Compact”.

źródło: idealo.pl

KanAutor |2015-09-10T09:45:29+02:0010 września 2015 09:45|Kategorie: Android, Microsoft, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.