Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Microsoft, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Tablety-Cyberspace 2025, czyli trzy scenariusze dla świata na najbliższą dekadę

Cyberspace 2025, czyli trzy scenariusze dla świata na najbliższą dekadę

W ciągu najbliższych 10 lat społeczność użytkowników Internetu powiększy się o 2 miliardy osób, osiągając w ​​2025 r. poziom 4,7 miliarda. Blisko 75% tej grupy będzie pochodzić z krajów o gospodarkach rozwijających się. Cyberprzestrzeń w 2025 roku nie będzie jednak jednorodnym miejscem, a jej krajobraz zostanie ukształtowany przez decyzje, które już obecnie są przedmiotem dyskusji ośrodków władzy na całym świecie. Aby zbadać, jaki wpływ na cyberprzestrzeń będą miały dzisiejsze postanowienia, Microsoft w raporcie „Cyberspace 2025” przygotował model trzech globalnych scenariuszy, które mogą ziścić się w wyniku decyzji technologicznych i prowadzonej polityki społecznej.


„Płaskowyż” (świat stabilny, ale stojący w miejscu), „szczyt” (świat połączony i współpracujący) oraz „kanion” (świat pogłębiającej się izolacji) – to trzy możliwe scenariusze dla świata i cyberprzestrzeni w perspektywie najbliższej dekady. raport „Cyberspace 2025”, poświęcony trendom społecznym, ekonomicznym, politycznym i technologicznym, uwzględnia również implikacje dla bezpieczeństwa w sieci, a także szanse i zagrożenia powiązane z dzisiejszymi decyzjami polityków.

Raport Microsoft podkreśla transformacyjną siłę technologii i łączności oraz wskazuje na wagę zmian demograficznych i luk w umiejętnościach cyfrowych. Kraje świadome tych przemian i dysponujące wykwalifikowaną siłą roboczą będą mieć większy potencjał do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i wzrostu ekonomicznego.

Pełny raport Cyberspace 2025: Tutaj

źródło: Microsoft

Kan



Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.