Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje-Płatności internetowe wypierają gotówkę

Płatności internetowe wypierają gotówkę

Polacy rezygnują z gotówki na zakupach w Internecie – wynika z danych PayU – największego w Polsce operatora płatności internetowych. Nowa forma rozliczeń uważana jest za szybszą i wygodniejszą.

Zakupy na aukcjach i w sklepach internetowych są codziennością dla, odpowiednio, 80% i 68% internautów – wynika z danych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB. Dynamicznie rośnie liczba osób, które za zakupy w sieci płacą online natychmiast po złożeniu zamówienia, a nie gotówką przy odbiorze przesyłki. Blisko 90 proc. użytkowników Allegro.pl, po pierwszym doświadczeniu z płatnościami internetowymi, rezygnuje z gotówki przy kolejnym zakupie. Już ponad połowa transakcji dokonywana jest tam za pomocą płatności internetowych: szybkiego e-przelewu z banku lub karty płatniczej.

Szybsza i tańsza dostawa

Płatności internetowe to szybsza realizacja zakupu. Zamiast płacić w gotówce kurierowi można zapłacić za zakupy w sklepie bezpiecznym e-przelewem za pośrednictwem Agenta Rozliczeniowego. Wystarczy kliknąć logo płatności internetowych, zalogować się w swoim banku i bez konieczności podawania dodatkowych danych (jak rachunek sklepu, dane zamówienia) ekspresowo zrobić przelew. Sprzedawca w ciągu kilku minut zostanie powiadomiony o dokonaniu wpłaty. Dzięki temu może od razu wysłać zamówiony towar.

To także tańsza forma rozliczeń. Osoby wybierające opcję „za pobraniem” muszą ponieść dodatkowe koszty związane z przyjęciem gotówki przez pocztę lub firmę kurierską (zwykle około 15 złotych).

Internetowi cenią wygodę

Dla wielu internautów bardzo ważną kwestią jest po prostu wygoda.

Jesteśmy w takim momencie rozwoju handlu w internecie, że sprzedawcy muszą dbać o jak największy komfort kupowania, a płatności internetowe bez wątpienia mają na to duży wpływ – komentuje Maciej Szmigiel, Product Manager z PayU. – Kupujący nie musi samodzielnie wpisywać kwoty przelewu, danych sprzedawcy, numeru zamówienia itp. Jest to nie tylko wygodne, ale zapobiega powstawaniu błędów przy wpłatach i związanych z tym opóźnieniach w wysyłce towaru – dodaje.

Jak wynika z danych Allegro.pl już 50% transakcji realizowanych jest za pomocą Płacę z Allegro czyli szybkich płatności online. Jedyne, co kupujący musi zrobić po „wejściu” do systemu płatności internetowych, to zalogowanie się na stronie banku – reszta odbywa się automatycznie.

Bezpiecznie jak w banku

Obrót bezgotówkowy wpływa na podwyższenie wygody, ale i bezpieczeństwa. Dotyczy to kupujących i sprzedających. Warto upewnić się, że korzystamy z systemu płatności, który posiada status Agenta Rozliczeniowego.

Zanim rozpoczęliśmy prowadzenie rozliczeń finansowych pomiędzy kupującymi a sprzedającymi uzyskaliśmy zgodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego na tego typu działalność – mówi Marcin Jabłoński, CEO PayU. – Teraz podlegamy nadzorowi Prezesa NBP w podobnym stopniu, jak banki. Nadzór NBP gwarantuje, że przy korzystaniu z płatności internetowych spełnione są najwyższe standardy bezpieczeństwa, takie same, jak w przypadku bankowości elektronicznej.– dodaje Jabłoński.

źródło:

Kan

Autor |2011-07-26T06:58:07+02:0026 lipca 2011 06:58|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. martiniL 26 lipca 2011 w 14:03 - Odpowiedz

  i prawidłowo, ja gotówką już tylko za pieczywo płacę, mogą mnie okraść na ulicy a ja i tak przy sobie nic nie mam 🙂

  • Tigertygrys 26 lipca 2011 w 22:00 - Odpowiedz

   w małych sklepach czasami są problemy ze względu na słabą transmisję danych w terminalach – ale ogólnie płatności kartą jest coraz więcej ….oby więcej było dostępnych zbliżeniowych -szybko i wygodnie.

 2. beata506 26 lipca 2011 w 22:01 - Odpowiedz

  Bo to na rosołek hodowany…..hihihihi

 3. beata506 26 lipca 2011 w 22:03 - Odpowiedz

  Faktycznie,,,mądrzy z nich ludzie,, 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile