Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, PC i Laptopy, Tablety-Sophos chroni najnowszy system Apple

Sophos chroni najnowszy system Apple

Sophos Anti-Virus for Mac ze wsparciem dla OS X Lion. Kompletne bezpieczeństwo dla firm i użytkowników indywidualnych.

Wraz z ogłoszeniem przez Apple największego od lat update’u systemu operacyjnego, Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, wzbogacił swoje pakiety oprogramowania antywirusowego Sophos Anti-Virus for Mac oraz Sophos Anti-Virus for Mac: Home Edition o obsługę najnowszego systemu Apple – Mac OS X Lion (10.7). Aktualni użytkownicy produktów Sophos Anti-Virus for Mac pozostaną w pełni pod ochroną po przejściu na Mac OS X Lion. Także nowi użytkownicy otrzymają natychmiastową kompatybilność wraz z pobraniem pakietu bezpieczeństwa Sophos.

Ze wzrostem popularności systemu operacyjnego Apple, pojawiło się więcej niebezpieczeństw dla użytkowników Maca. Sophos Anti-Virus for Mac zapewnia automatyczną ochronę przed wszystkimi znanymi i nowymi zagrożeniami dla systemów operacyjnych Mac OS X. Rozwiązanie to wykrywa zarówno złośliwy kod dla Maca, jak i Windowsa i jest wspierane przez SophosLabs, globalną sieć wyspecjalizowanych badaczy i analityków, którzy non stop czuwają nad bezpieczeństwem naszych komputerów.

To jasne, że udział Maca w rynku wzrósł i w konsekwencji system operacyjny Apple stał się rentownym obiektem zainteresowania cyberprzestępców,” powiedział Chris Kraft, wiceprezes zarządzania produktem w Sophos. „Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia pełnej ochrony wszystkim naszym użytkownikom. Poprzez wspieranie najnowszych aktualizacji w Mac OS mamy pewność, że nasi użytkownicy są stale chronieni przed rosnącą liczbą zagrożeń.”

Laboratorium SophosLabs odnotowało niedawno wzrost zagrożeń typu malware na platformie Mac OS X, szczególnie ataków fałszywych antywirusów. W ostatniej ankiecie Sophos na portalu społecznościowym Facebook, 89% spośród 968 osób, które wzięły udzial w badaniu, odpowiedziało, że rekomenduje swoim znajomym i rodzinie zainstalowanie na Macu oprogramowania antywirusowego. Ze względu na wzrost malware na platformie Mac w 2011 roku, wielu użytkowników zdało sobie sprawę z potrzeby podjęcia kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa na ich komputerach, jak również dostrzegło zalety korzystania z oprogramowania antywirusowego.

Od listopada 2010 roku, około 700 000 użytkowników pobrało Sophos Anti-Virus for Mac: Home Edition. Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac jest dostępny do pobrania za darmo. Ponadto, Sophos uruchomił dedykowane forum wsparcia, aby pomóc użytkownikom Maca w rozwiązywaniu problemów związanych ze złośliwym oprogramowaniem.

źródło: Sophos

KanAutor |2011-07-26T07:04:25+01:0026 lipca 2011 07:04|Kategorie: Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, PC i Laptopy, Tablety|Tagi: , , , , , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. sebi997 26 lipca 2011 w 06:22 - Odpowiedz

    A podobno to taki bezpieczny system 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.