Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Prawo, Rynek, Top7-Zlikwidowano „Black Hand”, francuskie forum darknetu

Zlikwidowano „Black Hand”, francuskie forum darknetu

Władze Francji zdejmują „Black hand” – darkwebowe forum oferujące sprzedaż narkotyków, broni i kradzionych danych bankowych.

 

Francuski Minister Działań Publicznych ogłosił, że zlikwidowano „Black Hand”, francuskie forum darknetu, miejsce w którym składano oferty kupna i sprzedaży narkotyków, broni, kradzionych numerów kart kredytowych oraz innych nielegalnych usług i towarów.

12 czerwca Narodowe Biuro ds. Informacji i Dochodzeń (DNRED) zaczęło przeszukania w tych miejscach w kraju, w których podejrzewano znaleźć domniemanych operatorów forum.

Władze aresztowały administratora strony i paru innych podejrzanych o uczestnictwo w moderowaniu nielegalnego forum. Śledczy przejęli rzeczywisty serwer, który posłużył za podstawę nielegalnych działań, zarekwirowano również dodatkowy sprzęt komputerowy, fałszywe dokumenty identyfikacyjne, 4 tysiące euro w gotówce i 25 tysięcy euro w wirtualnej walucie (Bitcoin).

W darknecie połączenia wykonywane są jedynie pomiędzy zaufanymi komputerami. Dzięki wykorzystaniu F2F (rodzaj anonimowej sieci P2P, w której użytkownicy tworzą bezpośrednie połączenie tylko ze znanymi przez siebie hostami), transakcje są w dużej mierze anonimowe, a zatem użytkownicy mogą komunikować się bez obaw ingerencji rządowych lub korporacyjnych, komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken, „dlatego dotarcie do przestępców schowanych za pośrednictwem takiej sieci może być bardzo trudne. ” – dodaje.

Po uzyskaniu dostępu do treści dostępnych na forum, śledczy potwierdzili, że za pośrednictwem serwisu ponad 3 tysiące użytkowników handlowało nielegalnymi usługami i produktami, wliczając w to broń, narkotyki, fałszywe dokumenty czy kradzione dane bankowe.

Po 48 godzinach aresztu podejrzani zostali postawieni przed magistratem Międzyregionalnego Specjalistycznego Sądu w Lille, który skazał podejrzanych na 10 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej (w tym puszczanie w obieg fałszywych środków płatniczych i handel narkotykami) oraz wydał dodatkowy wyrok pięciu lat pozbawienia wolności za fałszerstwo dokumentów urzędowych i liczne oszustwa.

Według oświadczenia prasowego opublikowanego przez Ministerstwo Działań Publicznych „to koniec jednego z najważniejszych nielegalnych serwisów handlowych na francuskim dark webie”.

źródło: BitdefenderAutor |2018-06-25T18:04:47+02:0026 czerwca 2018 10:58|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Prawo, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.